Antipyretika během kojení: jak snížit teplotu bez poškození dítěte

Kojící matky často trpí nachlazením, které doprovází horečnatý stav. Když teplota stoupne z 38,5 ° a více, doporučuje se užívat bezpečné antipyretické léky. Kojící žena navíc není imunní vůči bolestem různého původu: bolesti hlavy, zad, svalů, kloubů, neuralgie atd. Pak se žena pokusí najít účinný lék, který eliminuje bolest, horečku a nepoškodí novorozence.

Panadol je jednou z forem paracetamolu známých všem. Léčba normalizuje teplotu během tepla, eliminuje zánětlivou reakci a mírnou bolest. Lék se vyrábí v různých farmaceutických formách pro dospělé a mladé pacienty. Ženy se zajímají o to, zda může Panadol užívat kojící matka. Podle lékařů, za určitých pravidel, bude léčba eliminovat nepříjemné příznaky a nepoškodí dítě..

Popis lékových forem

Tabletová forma Panadolu se liší pouze koncentrací paracetamolu (200, 350, 500 mg). Rektální čípky se také liší v množství účinné látky: 50, 100, 125, 250 a 500 mg. Perorální sirup a suspenze jsou pro nejmladší pacienty. Panadol je navíc zastoupen rozpuštěním tablet.

Jak již bylo zmíněno dříve, aktivní složkou léčiva je paracetamol; lékové formy se liší pouze v dalších látkách:

  • škrob;
  • kyselina oktadekanová;
  • mléčný cukr;
  • kyselina stearová vápenatá;
  • želatina;
  • povidon;
  • sodná sůl karboxymethylškrobu.
  • voda;
  • aromatické přísady;
  • barvivo;
  • glycerol;
  • sorbitol;
  • xanthanová guma.

Výše uvedené jsou nejoblíbenější lékové formy..

Po vstupu do těla paracetamol působí na centrum bolesti a termoregulace, které se nachází v mozku. Panadol inhibuje produkci prostaglandinů, které jsou zodpovědné za horečku a bolest.

Terapeutický účinek se projevuje 40-60 minut po podání. Po perorálním podání se jeho složky rychle vstřebávají do krevního oběhu střevem. Zbytky léku se vylučují močí..

Panadol se používá k úlevě od bolesti jiné povahy:

  • S bolestí hlavy.
  • U svalů, kloubů, revmatických bolestí, neuralgie.
  • Pro bolestivá období.
  • Bolest zubů.

Kromě toho se lék používá k úlevě od charakteristických příznaků chřipky: horečka, bolesti hlavy, bolesti těla..

Dávkování léků

Tablety Panadol se polykají a promyjí čištěnou vodou, šumivé pilulky se rozpustí ve vodě. Rektální čípky se zavedou do vyčištěného konečníku, sirup se podává z lžíce.

Volba lékové formy, dávkování, frekvence, doba užívání léku určuje ošetřující lékař.

Jak uvádí instrukce, pacientům starším 12 let je předepsáno 0,5 až 1 g léku třikrát nebo čtyřikrát denně. Lék se aplikuje v intervalech 4 hodin. Děti od 6 do 12 let užívají 0,25 až 0,5 g třikrát nebo čtyřikrát. Maximální dávka pro dospělé pacienty je více než 4 mg léčiva a pro děti - od 2 g.

Neužívejte lék déle než 3 dny po sobě bez vědomí lékaře. Pokud příznaky nezmizí ani po uplynutí této doby, přerušte léčbu přípravkem Panadol a poraďte se s lékařem..

Kontraindikace a omezení

  • Nesnášenlivost vůči součástem Panadolu.
  • Zvýšená koncentrace bilirubinu v krvi.
  • Nedostatek glukózo-6-fosfátdehydrogenázy.
  • Závažné porušení funkčnosti jater, ledvin.
  • Poruchy krevního oběhu (anémie, leukopenie).
  • Děti do 6 let (rozpustné tablety).
  • Pacienti mladší 12 let (tablety s koncentrací 500).
  • Závislost na alkoholu.

  • nevolnost, erupce zvratků, bolest v epigastriu;
  • anémie, snížená koncentrace krevních destiček, leukocytů;
  • kožní vyrážka, svědění, kopřivka, anafylaxe;
  • snížená koncentrace glukózy v krvi, hypoglykemické kóma, bronchospazmus atd..

Během kojení není Panadol kontraindikován..

Panadol s HV

Pokud má kojící žena bolesti hlavy, bolesti zubů nebo horečku, potřebuje bezpečné léky. Během kojení je možné Panadol užívat, pokud je to nezbytně nutné: pokud je teplota vyšší než 38,5 ° nebo jsou silné bolesti a není čas navštívit lékaře. Podle lékařů je lék bezpečný pro matku a novorozence, s výhradou dávkování a dalších pravidel přijetí..

U GV je povoleno užívat pilulky, jednu dávku - od 350 do 500 mg třikrát denně. Lék se užívá okamžitě po krmení filtrovanou vodou..

Panadol je tedy při kojení účinným a středně bezpečným lékem. Bez vědomí lékaře může žena užívat lék jednou v minimální dávce. V ostatních případech musí být užívání přípravku Panadol dohodnuto s lékařem..

Panadol pro kojící matky

Doporučení
pediatr - Dr. Victоr Аbdоw
Rockville, MD, USA.

Může Panadol být užíván během laktace?
Je to bezpečné pro kojící matku a dítě?

Panadol je značka, která obsahuje hlavní účinnou látku ve svém složení: paracetamol (velmi nízké riziko) pro více informací (farmakokinetika, odkazy,...) klikněte na název účinné látky. Pozor: Složení některých komodit se v každé zemi liší. Ujistěte se, že se jedná o složení značky, kterou hledáte..

Chcete se zeptat na něco jiného ohledně Panadolu ?
Položte otázku prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

Druhy rizika

Velmi nízké riziko
Povoleno pro kojení. Není to pro dítě nebezpečné. více informací.

Nízké riziko
Středně bezpečné. Možná přítomnost v mateřském mléce. Dodržujte doporučení lékaře. více informací.

Vysoké riziko
Nebezpečná droga, pokud je užívána, je nutné posoudit rizika. Používejte bezpečnější alternativy. více informací.

Velmi vysoké riziko
Nedoporučeno. Přestaňte kojit nebo zvolte bezpečnou alternativu. více informací.

Paracetamol pro kojící matky (Panadol, Efferalgan, acetaminofen)

Wac doporučuje paracetamol jako optimální lék pro těhotné ženy, kojící matky a děti, pokud jde o účinnost, bezpečnost a rozmanitost lékových forem. Multicentrická, celoevropská studie ALSPAC zahrnující 12 000 těhotných žen prokázala, že lék je bezpečný pro matku i plod.

Aktualizováno:
Rostoucí počet výzkumů prokazuje souvislost mezi příjmem paracetamolu a příznaky astmatu u dětí a dospělých. Autoři proto doporučují vyhýbat se prevalenci a závažnosti astmatu v souvislosti s acetaminofenem a astmatem. Pediatrie. Prosinec 2011. (Zdroj: McBride JT. Sdružení prevalence a závažnosti astmatu v acetaminofenu a astmatu. Pediatrics. Prosinec 2011)

Při kojení se paracetamol užívá nejlépe ihned po kojení.

V každém případě pouze malé množství léčiva přechází do mateřského mléka (od 8 do 24% dávky pro matku podle různých autorů) a neexistují důkazy o tom, že by to mohlo mít negativní vliv na dítě..

  1. Maximální koncentrace paracetamolu v krevní plazmě matky je dosažena za 10-60 minut, takže kojící žena může plánovat kojení takovým způsobem, aby se jim během tohoto období, pokud je to možné, samozřejmě vyhnula..
  2. Poločas paracetamolu: 2 hodiny.
  3. Maximální bezpečná dávka paracetamolu pro kojící matku je 325-650 mg každé 4-6 hodiny, pokud je to nutné..
  4. Alternativa k paracetamolu: ibuprofen, homeopatie

Pamatujte, že můžete kojit, i když máte vysokou horečku. Mléko se v prsou nesráží ani nekysne. Užívání antipyretika je proto oprávněné pouze z hlediska zmírnění stavu pro samotnou ženu. Je také důležité si uvědomit, že u laktostázy nebo mastitidy je to spontánní pokles teploty, který je signálem pro zotavení..

Synonyma:
může kojící matka užívat Panadol
lékař předepsal kojení paracetamolem
Efferalgan kompatibilita s kojením

Skupina drog:
analgetická, antipyretická a protizánětlivá léčiva.

I studentská chůva obvykle ví, že paracetamol je na bolest. Chůva obvykle neví, zda lze pilulku dítěti podat, nebo ne. Pokud si nejste jisti, experimentujte s léky. Poraďte se s lékařem o předpisech a předpisech. Poradce při kojení - o kompatibilitě předepsaných léků s hepatitidou B. Nebuďte nemocní!

Antipyretika během kojení: co můžete

Mladá matka často čelí skutečnosti, že během laktace dochází k teplotě. Jaké antipyretické léky na kojení jsou indikovány matkám? Níže jsou uvedeny tipy a triky předních pediatrů, terapeutů a konzultantů stráží.

Léky ke snížení teploty

Imunitní systém matky během kojení oslabuje a zvyšuje se riziko infekčních a virových onemocnění. Také po porodu mohou nastat komplikace v důsledku zánětu jizev, orgánů urogenitálního systému, stagnace mléka a dalších věcí. Jedním z příznaků doprovázejících tato onemocnění je zvýšení tělesné teploty. Přes rozdíl v důvodech jsou indikátory od 38,5 stupňů a výše antipyretiky zmatené.

Paracetamol

Toto nesteroidní protizánětlivé činidlo má současně protizánětlivé, antipyretické, analgetické účinky. Při použití nedráždí střevní sliznici. Při vniknutí do mléka (až 25%) to nemá na dítě nebezpečný účinek.

Najednou je povolená dávka 500 mg, další pilulku nebo kapsli lze užít po 6 hodinách. Maximální denní dávka je 4 g. Trvání podávání je až 7 dní, poté se zvyšuje riziko poškození funkce ledvin a jater..

Analogy paracetamolu - Panadol, Rapidol, Milistan, obsahující podobnou účinnou látku. Rozdíl spočívá v přidání pomocných látek, míře účinku léku na tělo, cenové politice.

Než začnete užívat antipyretikum, nezapomeňte se poradit s lékařem, abyste předešli alergickým reakcím, nebezpečnému účinku léku na tělo dítěte.

Ibuprofen

Ibuprofen působí na tělo, když teplota stoupá jako paracetamol - zmírňuje záněty, snižuje teplotu, zmírňuje bolesti, eliminuje bolesti těla.

Lék se vyrábí v tabletách 200 a 400 mg. Průběh léčby je 1 až 3 týdny. Povoleny jsou až 4 tablety po 200 mg denně. S rostoucí dávkou musíte kojení zastavit.

V případě předávkování může dojít k nežádoucím účinkům, jako jsou závratě, nevolnost, průjem, poruchy spánku, kožní vyrážka, Quinckeho edém..

V lékárnách najdete analogy ibuprofenu pro účinnou látku:

  • Ibufen - perorální suspenze;
  • Ibuprom - tablety 200 a 400 mg;
  • Nurofen je rychle působící tableta. Je důležité si uvědomit, že lék ve formě sirupu s různými příchutěmi během laktace je zakázán..

Doporučuje se užívat lék po krmení dítěte, poté se maximální koncentrace léku sníží do další fáze jídla dítěte..

Rektální čípky

Při kojení pediatři doporučují snížit teplotu pomocí čípků, které nedráždí žaludek, jsou pohodlné a účinná látka neproniká do mateřského mléka.

Antipyretické čípky mají ve srovnání s tabletami dlouhodobý účinek (od 4 do 6 hodin). Bezpečné období aplikace je omezeno na tři dny.

Jaké nástroje lze použít:

  • Paracetamol;
  • Cefekon;
  • Ibuprofen;
  • Nurofen.

Po pohybu střeva musíte zadat agenta.

Jaké léky se nedoporučují pro kojení

Ke snížení teploty horkou vodou by se měly používat pouze ověřené bezpečné antipyretické látky.

Aspirin

Během kojení používejte aspirin velmi opatrně a pouze v případě, že neexistuje bezpečná alternativa. Kyselina acetylsalicylová může při pravidelném požití v těle dítěte způsobit poškození jater a mozku.

Pokud je dítě také nemocné, když teplota matky stoupá (ARVI atd.), Může aspirin zhoršit stav dítěte. Dále se zvyšuje riziko bronchiálního astmatu, poškození střevní sliznice, diatézy a snížené srážlivosti krve..

Studené prášky a čaje

Nedoporučuje se používat inzerované prášky během laktace - Fervex, Mefenominka, Coldrex. Pokyny naznačují, že užívání těchto léků během laktace je zakázáno. Jednorázové použití antipyretického nápoje je povoleno, pokud nejsou k dispozici žádné bezpečné léky.

Složení výše uvedených antipyretických léků nebylo studováno, existuje vysoká pravděpodobnost nežádoucích účinků u dítěte - vyrážka, podráždění kůže, nevolnost, bolesti hlavy, průjem, otok krku.

Postup pro teplotu

Chcete-li zlepšit stav matky a nepoškodit dítě, je důležité zjistit příčinu vysoké teploty. Během krmení se tělesná teplota ošetřovatelky zvýší na 37,2, což nepředstavuje nebezpečí a je normální.

Pro přesné zaznamenávání indikátorů se doporučuje měřit teplotu v ohybu lokte. To lze provést pod podpaží, ale pouze po krmení a otření dutiny do sucha ručníkem.

Je nutné přijmout opatření ke snížení teploty, když ukazatele překročí 38,5 stupňů. Pokud je hodnota pod touto značkou, neměli byste užívat léky, protože samotné tělo bojuje proti patogenním bakteriím.

Krok za krokem akce při teplotě:

  • klid na lůžku;
  • pití dostatečného množství nápoje - kompoty, ovocné nápoje, čaje, aby nedošlo k dehydrataci. Pijte 150 ml tekutiny každých 30 minut;
  • vezměte bezpečné antipyretikum - Ibuprofen, Paracetamol;
  • zakryjte se teplou přikrývkou - pot;
  • studený obklad na čele (postupně snižuje horečku);
  • sledovat teplotu (nepřesahující 19-20 stupňů) a vlhkost v místnosti;
  • vezměte si jídlo podle libosti, nepřetěžujte střeva. Jezte zeleninu, ovoce, lehké polévky, bujóny a cereálie.

Komarovský doporučuje otřít octem (slabým roztokem) nebo studenou převařenou vodou. Zvláštní pozornost věnujte oblastem břicha, třísla, hlavy, nohou, paží. Po ukončení procedury se zakryjte prostěradlem.

Během nachlazení bude prospěšný čaj s malinovými listy nebo džemem. Jedná se o přírodní antipyretikum, které může nahradit farmaceutické léky. Přidejte do šálku med nebo citron (po 3–4 měsících od okamžiku narození dítěte). Užitečný je také odvar z listů rybízu, máty, lipového květu. Pijte v malých porcích, protože poplatky zvyšují laktaci.

Užitečným lékem na nachlazení po snížení teploty jsou hořčičné koupele na nohy. Chcete-li uspořádat akci před spaním, nezapomeňte si poté obléknout vlněné ponožky a zabalit si nohy do deky. Doporučuje se vypít šálek teplého čaje s medem a sušeným ovocem (pokud dítě není na výrobek alergické).

Když odmítáte krmit dítě během nemoci, je důležité pumpovat, aby se udržela laktace..

Mám přestat krmit při teplotě

Zvýšení tělesné teploty během laktace naznačuje výskyt zánětlivého procesu v těle matky. Když se takové příznaky objeví, je důležité nedoléčit se, ale nezapomeňte navštívit lékaře a stanovit diagnózu.

Matce se při vysokých teplotách nic nestane. Mléko se tvoří z krve a lymfy, kam viry nemohou pronikat. Je důležité pokračovat v krmení normálně, aby nedošlo k laktostáze. Toto je jeden z nejbezpečnějších způsobů „transportu“ ochranných protilátek do těla dítěte..

Horečka během kojení není známkou odstavení. Je důležité používat pouze bezpečné antipyretické léky, abyste se zbavili nemoci a nepoškodili dítě..

Panadol během laktace

Kojící matky často trpí nachlazením, které doprovází horečnatý stav. Když teplota stoupne z 38,5 ° a více, doporučuje se užívat bezpečné antipyretické léky. Kojící žena navíc není imunní vůči bolestem různého původu: bolesti hlavy, zad, svalů, kloubů, neuralgie atd. Pak se žena pokusí najít účinný lék, který eliminuje bolest, horečku a nepoškodí novorozence.

Panadol je jednou z forem paracetamolu známých všem. Léčba normalizuje teplotu během tepla, eliminuje zánětlivou reakci a mírnou bolest. Lék se vyrábí v různých farmaceutických formách pro dospělé a mladé pacienty. Ženy se zajímají o to, zda může Panadol užívat kojící matka. Podle lékařů, za určitých pravidel, bude léčba eliminovat nepříjemné příznaky a nepoškodí dítě..

Popis lékových forem

Tabletová forma Panadolu se liší pouze koncentrací paracetamolu (200, 350, 500 mg). Rektální čípky se také liší v množství účinné látky: 50, 100, 125, 250 a 500 mg. Perorální sirup a suspenze jsou pro nejmladší pacienty. Panadol je navíc zastoupen rozpuštěním tablet.

Jak již bylo zmíněno dříve, aktivní složkou léčiva je paracetamol; lékové formy se liší pouze v dalších látkách:

  • škrob;
  • kyselina oktadekanová;
  • mléčný cukr;
  • kyselina stearová vápenatá;
  • želatina;
  • povidon;
  • sodná sůl karboxymethylškrobu.
  • voda;
  • aromatické přísady;
  • barvivo;
  • glycerol;
  • sorbitol;
  • xanthanová guma.

Výše uvedené jsou nejoblíbenější lékové formy..

Po vstupu do těla paracetamol působí na centrum bolesti a termoregulace, které se nachází v mozku. Panadol inhibuje produkci prostaglandinů, které jsou zodpovědné za horečku a bolest.

Terapeutický účinek se projevuje 40-60 minut po podání. Po perorálním podání se jeho složky rychle vstřebávají do krevního oběhu střevem. Zbytky léku se vylučují močí..

Panadol se používá k úlevě od bolesti jiné povahy:

  • S bolestí hlavy.
  • U svalů, kloubů, revmatických bolestí, neuralgie.
  • Pro bolestivá období.
  • Bolest zubů.

Kromě toho se lék používá k úlevě od charakteristických příznaků chřipky: horečka, bolesti hlavy, bolesti těla..

Dávkování léků

Tablety Panadol se polykají a promyjí čištěnou vodou, šumivé pilulky se rozpustí ve vodě. Rektální čípky se zavedou do vyčištěného konečníku, sirup se podává z lžíce.

Volba lékové formy, dávkování, frekvence, doba užívání léku určuje ošetřující lékař.

Jak uvádí instrukce, pacientům starším 12 let je předepsáno 0,5 až 1 g léku třikrát nebo čtyřikrát denně. Lék se aplikuje v intervalech 4 hodin. Děti od 6 do 12 let užívají 0,25 až 0,5 g třikrát nebo čtyřikrát. Maximální dávka pro dospělé pacienty je více než 4 mg léčiva a pro děti - od 2 g.

Neužívejte lék déle než 3 dny po sobě bez vědomí lékaře. Pokud příznaky nezmizí ani po uplynutí této doby, přerušte léčbu přípravkem Panadol a poraďte se s lékařem..

Kontraindikace a omezení

Lék je kontraindikován u následujících onemocnění a stavů:

  • Nesnášenlivost vůči součástem Panadolu.
  • Zvýšená koncentrace bilirubinu v krvi.
  • Nedostatek glukózo-6-fosfátdehydrogenázy.
  • Závažné porušení funkčnosti jater, ledvin.
  • Poruchy krevního oběhu (anémie, leukopenie).
  • Děti do 6 let (rozpustné tablety).
  • Pacienti mladší 12 let (tablety s koncentrací 500).
  • Závislost na alkoholu.

V případě porušení pravidel používání nebo přítomnosti kontraindikací vyvolává léčba negativní jevy:

  • nevolnost, erupce zvratků, bolest v epigastriu;
  • anémie, snížená koncentrace krevních destiček, leukocytů;
  • kožní vyrážka, svědění, kopřivka, anafylaxe;
  • snížená koncentrace glukózy v krvi, hypoglykemické kóma, bronchospazmus atd..

Během kojení není Panadol kontraindikován..

Panadol s HV

Pokud má kojící žena bolesti hlavy, bolesti zubů nebo horečku, potřebuje bezpečné léky. Během kojení je možné Panadol užívat, pokud je to nezbytně nutné: pokud je teplota vyšší než 38,5 ° nebo jsou silné bolesti a není čas navštívit lékaře. Podle lékařů je lék bezpečný pro matku a novorozence, s výhradou dávkování a dalších pravidel přijetí..

U GV je povoleno užívat pilulky, jednu dávku - od 350 do 500 mg třikrát denně. Lék se užívá okamžitě po krmení filtrovanou vodou..

Panadol je tedy při kojení účinným a středně bezpečným lékem. Bez vědomí lékaře může žena užívat lék jednou v minimální dávce. V ostatních případech musí být užívání přípravku Panadol dohodnuto s lékařem..

Přihlaste se k odběru naší skupiny

← Předchozí článek Další článek →

Kojící matky se často ptají, jaké pilulky může kojící matka užívat. V sovětských dobách se věřilo, že byste neměli brát léky během kojení. Později však WHO provedla řadu studií. Výsledky výzkumu ukázaly, že většinu léků je možné užívat během kojení. Malá část drogy vstupuje do mateřského mléka. Lék dosáhne maximální koncentrace v mléce nejdříve dvě až tři hodiny po požití a poté se z těla postupně vylučuje. Proto jednoduše stačí správně vypočítat bezpečný čas mezi užitím pilulky a krmením..

Jaké pilulky může kojící matka

Před užitím jakékoli tablety během kojení byste se měli poradit se svým lékařem a pečlivě si přečíst pokyny. V případě akutní bolesti (bolesti zubů, bolesti hlavy) je povoleno užívat Ketarol, Kalpol, Panadol. Ale tablety s analginem jako součást kojení by se neměly užívat. Analgetika, pronikající do mléka, narušují proces krvetvorby, způsobují změny ve fungování ledvin a mají také depresivní účinek na nervový systém dítěte. Aspirin by také neměl být zneužíván. Při užívání léku ve velkých dávkách se zvyšuje jeho koncentrace v mateřském mléce, což často vede k metabolickým poruchám u dítěte.

Mezi léky na vysoký krevní tlak je nejbezpečnějším lékem na kojení Kapoten. Koncentrace tohoto léčiva v mateřském mléce je nejnižší mezi podobnými léky..

V případě zažívacích potíží bude tableta s aktivním uhlím nejbezpečnější ze všech tablet během kojení. Léky proti otravě by měly být užívány s maximální opatrností, ale projímadla nijak neovlivní zdraví dítěte.

Při kojení s antihistaminovým účinkem můžete užívat pilulky, ale musíte si vybrat léky pouze s jednou akcí.

Téměř všechny léky ze skupiny antidepresiv zůstávají po dlouhou dobu s vysokým obsahem mateřského mléka, takže je možné je užívat pouze po předchozí konzultaci s odborníkem. V případě nadměrné nervozity a podrážděnosti se pilulky během kojení nejlépe nahradí bylinkovým čajem s uklidňujícím účinkem.

Antibiotická léčba kojení

Antibiotická léčba během kojení negativně ovlivňuje zdraví dítěte. Pokud je to možné, měli byste takové zacházení odmítnout..

Pokud lékař předepsal antibiotika pro kojení, je lepší je užívat okamžitě po krmení nebo během krmení. Pokud lék může ublížit dítěti, můžete na chvíli přestat kojit nebo vylučovat takzvané "léčivé" mléko. Mléko s maximální koncentrací antibiotika musí být odsáváno a zlikvidováno dvě až šest hodin po užití drogy a potom může být dítě znovu nakrmeno.

Všechna antibiotika jsou rozdělena do několika skupin v závislosti na úrovni koncentrace v mateřském mléce a účinku na tělo dítěte. Mezi zakázané antibiotika pro kojení patří tetracykliny a sulfonamidy. Užívání těchto léků může vést ke zhoršení vývoje orgánů dítěte a toxickému poškození těla..

Makrolidová skupina není tak nebezpečná, nicméně při používání antibiotik této skupiny je třeba postupovat opatrně. Při předepisování těchto léků matce je dítěti navíc předepsány léky na dysbiózu.

S kojením jsou nejvíce kompatibilní peniciliny, cefalosporiny, aminoglykosidy. Načasování a dávkování těchto pilulek během kojení by však mělo být stanoveno pouze lékařem..

Paracetamol během kojení

Paracetamol během kojení pomůže rychle snížit horečku. Do půl hodiny po užití drogy pocítí maminka znatelnou úlevu. Paracetamol pomáhá při bolestech zubů, bolestech hlavy. Tento lék v tabletách během kojení nelze užívat déle než dva až tři dny. Optimální dávka léku je jedna tableta léku až třikrát až čtyřikrát denně. Je nutné tyto pilulky užívat během kojení, aby se doba krmení neshodovala s obdobím maximální koncentrace léčiva v krevní plazmě. Při léčbě paracetamolem musíte dodržovat všechna pravidla a pečlivě sledovat blaho dítěte.

Zdroj: www.neboleem.net Číst také Zobrazit:

DÁVKOVÁNÍ DĚTSKÉHO PANADOLU

Lék se užívá perorálně. Před použití dobře protřepejte. Měřicí stříkačka vložená do obalu umožňuje správné a efektivní dávkování léku.

Dávka léku závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte..

U dětí starších 3 měsíců je lék předepsán v dávce 15 mg / kg tělesné hmotnosti 3-4krát denně, maximální denní dávka není vyšší než 60 mg / kg tělesné hmotnosti. Pokud je to nutné, můžete lék užívat každých 4-6 hodin v jedné dávce (15 mg / kg), ale ne více než 4krát za 24 hodin.

Nepřekračujte doporučenou dávku.

Doba přijetí bez konzultace s lékařem: snížit teplotu - ne více než 3 dny, snížit bolest - ne více než 5 dní.

V budoucnu, stejně jako při absenci terapeutického účinku, je nutné konzultovat s lékařem.

Tělesná hmotnost (kg) Věk Jednorázová dávka Maximální denní dávka mlmgmlmg 4,5-62-3 měsíců Pouze na lékařský předpis 6-83-6 měsíců 4,096163848-106-12 měsíců 5,01202048010-131-2 roky 7,01682867213-152-3 roky 9,02163686415-213- 6 let 10.02404096021-296-9 let 14.033656134429-429-12 let 20.0480801920

Mechanismus účinku léku

Lék s antipyretickým účinkem má díky paracetamolu analgetický a antipyretický účinek. Principem je zastavení cyklooxygenázy v centrálním nervovém systému. Účinná látka ovlivňuje centrum výměny tepla a bolest těla.

Užívání spolu s jinými léky během užívání přípravku Panadol může být nepříznivé. Při užívání hemostatik nebo antitrombotik může dojít ke zvýšení krvácení.

Snižuje rychlost absorpce paracetamolu: ethanol, barbituráty, difenin, flumecinol. Cimetidin snižuje riziko jaterní toxicity.

Metoklopramid a domperidon a další podobné látky se zvyšují a cholestyramin snižuje rychlost absorpce paracetamolu. Ethanol je příčinou těžké pankreatitidy. Panadol je pečlivě předepisován při užívání léků na bázi cholesterolu (Colestyramin), antirefluxních látek nebo léků na zvracení, v případě narušení vylučovacího systému, jater.

Při častém užívání drogy se doporučuje sledovat krevní obraz.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Panadol je zakázáno používat v řadě případů:

  • vysoká citlivost na paracetamolové přípravky nebo individuální intolerance;
  • pro děti do 3 měsíců - ve výjimečných případech jmenovaných pediatrem;
  • porušení normální funkce jater;
  • různá onemocnění ledvin;
  • dříve zaznamenané nemoci krve;
  • nežádoucí kombinace s jinými léky obsahujícími paracetamol.
  • Mohou se objevit nežádoucí účinky:
  • reakce trávicího systému - projevující se nevolností, bolestmi žaludku, zvracením;
  • hematopoetický systém - leukopenie, anémie, trombocytopenie;
  • z nervového systému - úzkost, zvýšená aktivita, nespavost;
  • alergické reakce - kožní vyrážka, kopřivka, svědění, v závažných případech dochází k Quinckeho edému.

Nežádoucí účinky na Panadol se vyskytují ve vzácných výjimkách a jsou způsobeny nesprávným dávkováním léku. Při prvních známkách těchto jevů byste měli přestat užívat léky a vyhledat lékařskou pomoc.

Časté nekontrolované užívání drogy bez dodržování doporučených časových intervalů a dlouhodobé užívání přípravku Panadol u dětí je hlavním důvodem vzniku předávkování a výskytu zjevných příznaků otravy:

  • zvýšení laloků jater, porušení jeho funkčnosti;
  • depresivní stav hematopoetického systému - trombocytopenie (nízká srážlivost krve, krvácení);
  • vývoj nefritidy (intersticiální);
  • nedostatek chuti k jídlu;
  • zvracení, častý průjem;
  • bledost kůže, studený pot;
  • křečové stavy;
  • poruchy v práci kostní dřeně;
  • ospalost a letargie, zjevná letargie;
  • známky poruch srdečního rytmu;
  • acidóza;
  • pokles množství glukózy v krvi, hypoglykemické kóma;
  • kóma.

V případě předávkování je nutné vypláchnout žaludek dítěte (podat velké množství nápoje a uhlí jako absorbent) a vyhledat pomoc v nouzi.

Předávkovat

Pokud dítě dostalo dávku léku, která přesahuje normu, objeví se známky intoxikace. V případě silného předávkování byste měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc..

  • Obecná slabost, malátnost.
  • Bolest v žaludku.
  • Zvracení, nevolnost.
  • Závrať.
  • Nadměrné pocení.

Po chvíli se objeví známky změn ve funkci vnitřních orgánů. V pokročilých případech, v závažných případech, se vyvíjí selhání jater, zvýšení funkce enzymů, změna metabolismu sacharidů.

Játra jsou ovlivněna po požití paracetamolu v dávce - pro dospělé více než 10 g, pro děti - od 0,125 g na kilogram tělesné hmotnosti.

Pokud má pacient jaterní patologii na pozadí akutního stadia předávkování, vyvíjí se krvácení, zhoršený výkon mozku, smrt. Specifické příznaky selhání ledvin zahrnují bolesti zad, krev, bílkoviny v moči..

Pokud existuje podezření na předávkování, užívání přípravku Panadol se zruší a je konzultován lékař, žaludek je omyt, je podáno velké množství vody a enterosorbentů. Protilátkou je acetylcystein.

Co je to za drogu

Panadol pro děti ve formě sirupu patří do skupiny protizánětlivých nesteroidních léků, používá se k analgetickému, antipyretickému a částečnému protizánětlivému účinku u dětí všech věkových skupin (od 3 měsíců do 12 let).

Hlavním rozlišovacím znakem léčivého přípravku je nízká protizánětlivá aktivita aktivní složky (paracetamol), když se tato látka dostane do krevního řečiště, začne se rozpadat působením enzymů buněčných membrán. Lék je věrný tělu dítěte, nežádoucí účinky se vyskytují ve vzácných případech.

Zničení léku nastává v játrech, poté se paracetamol vylučuje spolu s močí. Při správném dávkování léku lék nenarušuje funkčnost gastrointestinálního traktu, nezadržuje tekutiny v tkáních a nemění rovnováhu elektrolytů.

Panadol

Panadolův seznam

Tableta ve speciálním filmu obsahuje 500 mg paracetamolu. Další přísady: povidon, sorban draselný, kukuřičný škrob, triacetin, předželatinovaný škrob, hypromelóza, kyselina stearová, mastek.

Složení rozpouštěcí tablety: 500 mg účinné látky a dalších složek: dimethikon, laurylsulfát sodný, povidon, uhličitan sodný, kyselina citrónová, hydrogenuhličitan sodný, sacharinát sodný, sorbitol.

Formulář vydání

Panadol je dostupný ve formě tablet: rozpustné tablety a potahované tablety Panadol.

Rozpustné tablety mají bílou barvu, plochý tvar, drsný povrch, zkosený okraj v kruhu a riziko na jedné straně.

Potahované tablety mají tvar tobolky, ploché hrany, bílou barvu, riziko na jedné straně a speciální ražbu „Panadol“ na druhé straně.

farmaceutický účinek

Antipyreticko-analgetikum. Aktivní složka má antipyretické, analgetické účinky. Princip činnosti je založen na blokování COX-1,2 hlavně v centrální části nervového systému. Aktivní složka působí na centra termoregulace a bolesti.

Protizánětlivý účinek paracetamolu není prakticky výrazný. Účinná látka nedráždí sliznice zažívacího traktu (střeva, žaludek). Panadol není schopen ovlivnit syntézu prostaglandinů v periferních tkáních, proto léčba neovlivňuje metabolismus vody a solí.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Lék se rychle vstřebává z lumen trávicího traktu pasivním transportem. Aktivní složka je absorbována především z tenkého střeva. Maximální koncentrace paracetamolu po jednorázové dávce 500 mg se zaznamená po 10–60 minutách (C (max) = 6 μg / ml). Již po 6 hodinách indikátor hladce dosáhne úrovně 11-12 μg / ml.

Léčivá látka se vyznačuje rovnoměrnou distribucí v kapalných médiích a tělesných tkáních, aniž by se dostala do mozkomíšního moku a tukové tkáně.

Index vazby na plazmatické bílkoviny nepřesahuje 10%, mírně se zvyšuje s předávkováním. Metabolity glukuronidu a sulfátu nejsou schopné vázat se na plazmatické proteiny ani při relativně vysokých dávkách. Panadol je metabolizován hlavně v jaterním systému v důsledku konjugace se síranem a glukuronidem, jakož i v důsledku oxidace za účasti cytochromu P450 a směsných jaterních oxidáz..

N-acetyl-p-benzochinonimin (hydroxylovaný metabolit s negativním účinkem), vytvořený v ledvinném a jaterním systému v malém množství v důsledku interakce smíšených forem oxidáz, je detoxikován vazbou na glutathion. Předávkování způsobuje hromadění N-acetyl-p-benzochinoniminu, což může způsobit poškození tkáně. Značná část paracetamolu se váže na kyselinu glukuronovou, malá část na kyselinu sírovou. Uvedené konjugované metabolity nemají biologický účinek a nejsou aktivní. Metabolismus s tvorbou metabolitů síranů je charakteristický pro novorozence a předčasně narozené děti..

Poločas je 1–3 hodiny. S cirhotickou lézí jaterního systému se T1 2 významně zvyšuje. Renální clearance dosahuje 5%. Prostřednictvím ledvinového systému se léčivo vylučuje močí ve formě síranových a glukuronidových konjugátů. Méně než 5% paracetamolu se vylučuje beze změny.

Indikace k použití, z nichž tablety Panadol

Lék se používá k symptomatické terapii a úlevě od bolesti:

  • bolestivá období;
  • bolest svalů;
  • bolesti hlavy;
  • spálit bolest;
  • bolest zubů;
  • migréna;
  • posttraumatická bolest;
  • algodismenorea;
  • bolesti zad, dolní části zad;
  • bolest krku.

Jako antipyretikum (febrilní syndrom) je lék předepisován při zvýšené tělesné teplotě (nachlazení, chřipka, infekce). Lék neovlivňuje progresi a průběh základního onemocnění a používá se pouze ke snížení závažnosti příznaků bolesti.

Kontraindikace

S individuální přecitlivělostí není Panadol předepsán. Věková hranice - až 6 let.

Relativní kontraindikace:

  • Gilbertův syndrom;
  • selhání jater;
  • benigní hyperbilirubinemie;
  • alkoholické poškození jaterního systému;
  • selhání ledvin;
  • těhotenství;
  • virová hepatitida;
  • starší věk;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • alkoholismus;
  • kojení.

Vedlejší efekty

Panadol je dobře snášen v dávkách doporučených výrobcem.

Negativní změny z močového systému:

  • intersticiální nefritida;
  • renální kolika;
  • papilární nekróza;
  • nespecifická bakteriurie.

Další reakce:

  • anémie;
  • neutropenie;
  • kožní vyrážky;
  • Quinckeho edém;
  • agranulocytóza;
  • dyspeptické příznaky;
  • trombocytopenie;
  • svědicí pokožka;
  • methemoglobinemie;
  • hepatotoxický účinek, poškození jater.

Návod k použití Panadolu (metoda a dávkování)

Konvenční tablety Panadol, návod k použití

Dospělí jsou předepsáni 500-1000 mg až 4krát denně, pokud je to nutné. Doporučený časový interval mezi dávkami je 4 hodiny. Můžete užívat maximálně 8 tablet denně. Dlouhodobé užívání přípravku Panadol není povoleno jako anestetikum (maximálně 5 dní) a antipyretikum (ne více než 3 dny). O zvýšení denní dávky nebo délky léčby rozhodne ošetřující lékař..

Šumivé tablety Panadol, návod k použití

Tablety se před použitím rozpustí ve sklenici vody. Nemůžete užívat více než 4 tablety denně. Rozpustný Panadol je předepsán hlavně pro potíže s polykáním tablet a v pediatrické praxi.

Předávkovat

Výrobce doporučuje užívat léky pouze v dávkách uvedených v pokynech. Při užívání vyšších dávek je nutná okamžitá lékařská pomoc, a to i při absenci negativních příznaků, protože možné opožděné poškození jaterního systému. U dospělých pacientů jsou při užívání více než 10 gramů léku pozorovány první známky poškození jater. Užívání více než 5 gramů má toxický účinek u určité kategorie občanů s rizikovými faktory:

  • pití alkoholických nápojů ve velkém množství a s vysokou frekvencí;
  • užívání fenytoinu, fenobarbitalu, karbamazepinu, rifampicinu, primidonu, přípravků z třezalky a dalších léků, které stimulují produkci jaterních enzymů;
  • nedostatek glutathionu (s infekcí HIV, cystickou fibrózou, špatnou výživou, vyčerpáním a hladem).

Známky otravy:

  • zvýšené pocení;
  • nevolnost;
  • epigastrická bolest;
  • bledost kůže;
  • zvracení.

U těžké otravy se může vyvinout akutní selhání ledvin, arytmie, encefalopatie, kóma, tubulární nekróza, pankreatitida.

Léčba zahrnuje výplach žaludku, použití enterosorpčních léků (Polyphepan, Activated Carbon), zavedení prekurzorů syntézy glutathion-methioninu a dárců skupiny SH. U závažných lézí jaterního systému se léčba provádí pod vedením odborníků z toxikologického centra.

Interakce

Riziko hepatotoxického poškození se zvyšuje při současné léčbě induktory mikrozomálních jaterních enzymů a léky, které vykazují hepatotoxické účinky. Zaznamenává se mírně výrazné nebo nevýznamné zvýšení protrombinového času.

Absorpce paracetamolu je snížena, pokud jsou předepsány anticholinergní léky. Při léčbě perorálními kontraceptivy se snižuje závažnost analgetického účinku a vylučování se zrychluje. Paracetamol inhibuje aktivitu urikosurických léků. Index biologické dostupnosti Panadolu klesá s příjmem aktivního uhlí. Zaregistrováno je snížené vylučování diazepamu.

Ve vztahu k zidovudinu bylo pozorováno zvýšení myelodepresivního účinku. V lékařské praxi byl zaregistrován 1 případ těžkého toxického poškození jaterního systému. Toxické účinky se při užívání isoniazidu zesilují. Dochází ke zrychlení metabolismu (oxidace, glukuronizace) paracetamolu a ke snížení jeho účinnosti při současném užívání následujících léků:

  • Fenytoin;
  • Karbamazepin;
  • Primidon;
  • Fenobarbital (zvýšená hepatotoxicita).

Cholestyramin zpomaluje vstřebávání paracetamolu (pokud není dodržen časový interval mezi dávkami 1 hodiny). Panadol urychluje eliminaci lamotriginu. Metoklopramid zvyšuje koncentraci paracetamolu v krvi a zvyšuje jeho absorpci. Probenecid snižuje clearance Panadolu. Opačný účinek je pozorován u poměru sulfinpyrazonu a rifampicinu. Ethinylestradiol zvyšuje absorpci léčiva z lumen střeva.

Podmínky prodeje

Vydáno ve specializovaných místech, lékárny po předložení lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Výrobce doporučuje udržovat teplotní režim (až 30 stupňů), aby byla zachována účinnost léčby po celou dobu uvedenou na obalu.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Výrobce doporučuje pravidelné sledování krevního obrazu. Při užívání léků snižujících hladinu cholesterolu (kolestyramin), antiemetik (Domperidon, Metoclopramid) s patologií ledvin / jater je nutná opatrnost.

Časté užívání přípravku Panadol není povoleno, pokud je nutné užívat denně antikoagulační léky. Při analýze hladiny cukru a kyseliny močové v krvi je nutné informovat ošetřujícího lékaře o užívání paracetamolu. Je nepřijatelné brát během léčby alkoholické nápoje. Předepisuje se s opatrností osobám trpícím chronickým alkoholismem.

Může kojící matka pít Panadol?

Ano, Panadol je vhodný pro těhotné a kojící ženy. Pouze obyčejný Panadol, ne Panadol Extra, který také obsahuje kofein. A neměli byste jej nahrazovat jednoduchým paracetamolem, protože původní produkt má vyšší úroveň čištění, což znamená, že je bezpečnější pro matku i dítě..

Je možné, že Panadol je antipyretikum, které je určeno pouze pro děti, a proto nepoškodí dítě. A pokud se bojíte, otřete se lépe octem 1: 1 9%, otřete si čelo, spánky, za ušima a záhyby loktů, podpaží, kolen a chodidel. Teplota zpravidla rychle klesá, maximálně za 10-15 minut

Pro Více Informací O Migréně