Unispaz

Unispaz: návod k použití a recenze

Latinský název: Unispaz

ATX kód: N02BE51

Aktivní složka: drotaverin (drotaverin) + kodein (kodein) + paracetamol (paracetamol)

Výrobce: Unique Pharmaceutical Laboratories (India)

Popis a aktualizace fotografií: 27. 7. 2018

Ceny v lékárnách: od 50 rublů.

Unispaz je lék s antipyretickým, analgetickým a antispazmodickým účinkem.

Uvolněte formu a složení

Dávková forma Unispaz - tablety: hnědo-růžové se světlými a tmavými inkluzemi, podlouhlé, na jedné straně s rizikem (v papírové krabičce 2 blistry po 6 tabletách).

Aktivní složky v 1 tabletě:

  • paracetamol - 500 mg;
  • kodein fosfát - 8 mg;
  • drotaverin hydrochlorid - 40 mg.

Pomocné látky: kukuřičný škrob, povidon, předželatinovaný kukuřičný škrob, stearan hořečnatý, čištěný mastek, krospovidon, mikrokrystalická celulóza, červené barvivo oxid železitý.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Působení přípravku Unispaz je způsobeno vlastnostmi jeho složek:

  • paracetamol: má antipyretický a analgetický účinek, zejména inhibicí syntézy prostaglandinů v centrálním nervovém systému a v menší míře periferními účinky blokováním prostaglandinů a dalších účinných látek, které stimulují receptory bolesti;
  • kodein: patří do řady centrálně působících antitusik, která mají také analgetický účinek, ke kterému dochází v důsledku interakce s opioidními receptory podílejícími se na přenosu impulzů bolesti v centrálním nervovém systému; zesiluje analgetický účinek paracetamolu;
  • drotaverin: je derivát isochinolinu, má antispasmodický účinek na hladké svaly (kvůli inhibici fosfodiesterázy 4 a zvýšení koncentrace cAMP). Drotaverin má také slabý inhibiční účinek na kalcium-dependentní vápníkové kanály. Je účinný při křečích hladkého svalstva bez ohledu na typ autonomní inervace. Působí na hladké svaly v cévním, gastrointestinálním, urogenitálním a žlučovém systému.

Farmakokinetika

Paracetamol a kodein se po perorálním podání rychle vstřebávají z gastrointestinálního traktu a distribuují se ve většině tkání a orgánů těla (kodein hlavně v parenchymálních orgánech - slezina, ledviny, játra).

Kodein prochází hematoencefalickou a placentární bariérou a vylučuje se do mateřského mléka.

Paracetamol se metabolizuje primárně konjugací.

T1/2 (poločas): paracetamol - 1,25-3 hodiny; kodein - asi 2,9 hodiny.

Asi 85% paracetamolu a 90% kodeinu se vylučuje močí do 24 hodin.

Indikace pro použití

Podle pokynů je přípravek Unispaz předepsán pro bolestivý syndrom mírné a střední intenzity, mimo jiné kvůli křečím hladkých svalů:

  • bolest hlavy;
  • bolest zubů;
  • bolesti kloubů / svalů;
  • spastická zácpa;
  • neuralgie;
  • křeče močového měchýře a močovodu;
  • ischias;
  • algodismenorea;
  • ledvinová, žlučová, střevní kolika;
  • jiné spastické stavy vnitřních orgánů.

Kontraindikace

  • závažné poškození ledvin / jater;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • závažné srdeční selhání;
  • Stupeň AV blok II a III;
  • bronchiální astma;
  • intrakraniální hypertenze;
  • respirační selhání;
  • chronický alkoholismus;
  • stav po traumatickém poranění mozku;
  • drogová závislost;
  • onemocnění krve (leukopenie, trombocytopenie, agranulocytóza);
  • kombinovaná léčba s inhibitory monoaminooxidázy (včetně období 14 dnů po jejich zrušení), stejně jako s léky obsahujícími paracetamol;
  • těhotenství a období kojení;
  • věk do 6 let;
  • individuální nesnášenlivost složek léčiva.

Relativní (Unispaz je předepsán pod lékařským dohledem):

  • konstituční hyperbilirubinemie (Gilbertův syndrom);
  • starší věk.

Návod k použití Unispazu: metoda a dávkování

Unispaz se užívá perorálně.

Jedna dávka je 1–2 tablety, v případě potřeby je možné opakované podání po 8 hodinách. K dosažení rychlého účinku by se přípravek Unispaz neměl užívat s jídlem..

Maximální denní dávka po dobu maximálně tří dnů je 6 tablet. U delšího cyklu jsou denní dávky 4 tablety.

Jedna dávka pro děti ve věku 6-12 let - 0,5-1 tableta. Při použití léku dvakrát denně by interval mezi dávkami neměl být kratší než 10-12 hodin. Maximálně - 2 tablety denně.

V případě závažného poškození funkce ledvin / jater by měl být Unispaz užíván ve snížené dávce. U pacientů s rychlostí glomerulární filtrace až 10 ml / min by měl být interval mezi dvěma dávkami alespoň 12 hodin. Pacienti patřící do této skupiny mohou drogu užívat jen sporadicky..

Pokud neexistují žádné další předpisy lékaře, neměl by průběh užívání přípravku Unispaz přesáhnout tři dny.

Vedlejší efekty

  • centrální nervový systém: závratě, bolesti hlavy, ospalost;
  • trávicí systém: zácpa, nevolnost; zřídka (v případě užívání vysokých dávek) - toxické poškození jater;
  • kardiovaskulární systém: tachykardie, arteriální hypotenze, návaly horka;
  • alergické reakce: kožní vyrážka; velmi zřídka - otok nosní sliznice, bronchospazmus;
  • hematopoetický systém: trombocytopenie, agranulocytóza.

Předávkovat

Hlavní příznaky: oběhové poruchy, zvracení, nevolnost, deprese dýchání, toxické poškození jater (až nekróza).

Terapie: výplach žaludku, solná laxativa. V případě vážného poškození centrálního nervového systému je za účelem kontroly stavu možné podat naloxon, provést umělou plicní ventilaci a poskytnout kyslík.

speciální instrukce

Během léčby přípravkem Unispaz je zakázáno užívat alkohol.

U renální / jaterní nedostatečnosti je dávka nastavena individuálně.

V případě dlouhodobého průběhu nebo užívání vysokých dávek je zobrazena kontrola periferního krevního obrazu a funkčního stavu jater (počet krevních destiček, leukocytů, hladina kreatininu a aktivita jaterních enzymů v krevní plazmě). Po použití přípravku Unispaz ve vysokých dávkách se klinické příznaky hepatotoxického účinku začnou objevovat během 48-72 hodin..

Vliv na schopnost řídit vozidla a složité mechanismy

Během léčby přípravkem Unispaz se schopnost řídit vozidla posuzuje individuálně na základě reakce pacienta na léčivo.

Aplikace během těhotenství a kojení

Unispaz není předepsán během těhotenství / kojení.

Použití u dětí

  • do 6 let: terapie je kontraindikována;
  • 6-12 let: Unispaz se používá ve snížené dávce.

S poruchou funkce ledvin

  • závažné selhání ledvin: léčba je kontraindikována;
  • selhání ledvin: režim pro příjem přípravku Unispaz je nastaven individuálně.

Pro porušení funkce jater

  • závažné poškození jater: léčba je kontraindikována;
  • selhání jater: režim pro příjem přípravku Unispaz je nastaven individuálně.

Použití u starších osob

Léčba přípravkem Unispaz u starších pacientů by měla být prováděna pod lékařským dohledem.

Lékové interakce

  • levodopa: snížení jeho účinnosti (kvůli drotaverinu), což zvyšuje pravděpodobnost zvýšené tuhosti a třesu;
  • rifampicin, barbituráty, antiepileptika, tricyklická antidepresiva, salicylamid, alkohol (léky, které indukují jaterní enzymy): zvyšuje se koncentrace toxických metabolitů paracetamolu;
  • chloramfenikol: zvyšuje se jeho poločas a toxicita (kvůli paracetamolu);
  • doxorubicin: zvyšuje se riziko jaterní dysfunkce (způsobené paracetamolem);
  • urikosurické léky: jejich účinnost klesá (kvůli paracetamolu);
  • metoklopramid, domperidon: absorpce paracetamolu je zvýšena;
  • cholestyramin: absorpce paracetamolu klesá, riziko krvácení se zvyšuje;
  • léky s hypnotickými, analgetickými a sedativními účinky: jejich účinek je zvýšen (díky kodeinu).

Analogy

Analogem Unispazu je No-shpalgin.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 30 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 3 roky.

Podmínky výdeje z lékáren

Výdej na předpis.

Recenze Unispaz

Podle recenzí je Unispaz nejúčinnější při bolestech hlavy a zubů, svalových křečích atd. Vývoj nežádoucích účinků není často hlášen.

Cena přípravku Unispaz v lékárnách

Přibližná cena přípravku Unispaz (12 tablet) je 78 rublů.

Unispaz

Složení

Aktivní složky tablet Unispaz zahrnují: paracetamol, drotaverin hydrochlorid a kodein fosfát.

Jako další látky obsahuje přípravek: povidon, čištěný mastek, kukuřičný škrob, předželatinovaný kukuřičný škrob, krospovidon, stearan hořečnatý, MCC, barvivo.

Vyrábí se také lék Unispaz N, který neobsahuje kodein..

Formulář vydání

Unispaz se vyrábí ve formě tablet s růžovo-hnědou barvou. V tabletách jsou skvrny, světlé i tmavé. Tvar tablet je na jedné straně rizika podlouhlý. Blistr obsahuje 6 tablet, 2 takové blistry jsou vloženy do krabičky.

farmaceutický účinek

Unispaz je spasmodické analgetikum. Jedná se o kombinovaný lék, jehož účinek je způsoben účinnými látkami, které tvoří jeho složení..

Činidlo působí jako analgetikum, antispazmodikum, antipyretikum.

Paracetamol poskytuje antipyretické a analgetické účinky, které vznikají díky inhibici syntézy PG v centrálním nervovém systému a také perifernímu působení (v menší míře).

Drotaverin je derivát isochinolinu, působí jako antispazmodik ve vztahu k hladkému svalstvu. K tomu dochází inhibicí fosfodiesterázy 4 a pod vlivem látky se zvyšuje koncentrace cAMP, což vede k inaktivaci myosinkinázy. Díky tomu se hladké svaly uvolní. Drotaverin má také slabý inhibiční účinek na kalcium-dependentní vápníkové kanály. Tato látka působí na hladké svaly v zažívacím traktu a také v cévním, urogenitálním a žlučovém systému.

Kodein působí jako analgetikum při interakci s opioidními receptory, které se podílejí na přenosu bolestivých impulsů do nervového systému. Kodein zvyšuje analgetický účinek paracetamolu, má také centrální antitusický účinek.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Po perorálním podání je paracetamol rychle absorbován z gastrointestinálního traktu, poté je aktivně distribuován v orgánech a tkáních.

Kodein se také aktivně vstřebává z trávicího systému, poté se látka distribuuje ve tkáních a orgánech a hlavně vstupuje do sleziny, jater, ledvin. Je zaznamenána jeho penetrace přes BBB, placentu, kodein se stanoví v mateřském mléce.

Metabolismus paracetamolu probíhá hlavně konjugací s vylučováním močí. Poločas je od 1,25 do 3 hodin. K odběru přibližně 85% dávky dojde během jednoho dne.

Poločas kodeinu je přibližně 2,9 hodiny. Rovněž se vylučuje ledvinami. K odběru přibližně 90% dávky dojde během 24 hodin.

Indikace pro použití

Použití léku Unispaz je indikováno pro takové nemoci a stavy:

  • mírná až středně silná bolest, včetně bolesti spojené s křečemi hladkého svalstva:
  • bolest hlavy a zubů;
  • bolest svalů a kloubů;
  • ischias;
  • neuralgie;
  • ledvinová, žlučová, střevní kolika;
  • algodismenorea;
  • křeče močového měchýře, močovod;
  • spastická zácpa;
  • další stavy spastických vnitřních orgánů.

Kontraindikace

Unispaz není přiřazen v následujících případech:

  • silná citlivost na složky produktu;
  • jaterní, ledvinové, respirační, závažné srdeční selhání;
  • bronchiální astma;
  • AV blok druhého a třetího stupně;
  • chronický alkoholismus;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • drogová závislost;
  • nedávné traumatické poranění mozku;
  • intrakraniální hypertenze;
  • onemocnění krve - leukopenie, agranulocytóza, trombocytopenie;
  • těhotenství a krmení;
  • při současném užívání inhibitorů MAO také nemůžete drogu použít do dvou týdnů po vysazení těchto léků;
  • současné užívání léků, které obsahují paracetamol.

Upozornění Unispaz je předepisován starším lidem i pacientům s diagnostikovanou konstituční hyperbilirubinemií.

Vedlejší efekty

Při užívání se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

  • nervový systém: závratě, bolesti hlavy, ospalost;
  • kardiovaskulární systém: tachykardie, arteriální hypotenze, pravidelné návaly horka;
  • trávicí systém: zácpa, nevolnost, ve vzácných případech - toxické poškození jater (za předpokladu, že jsou použity velké dávky léku);
  • hematopoetický systém: trombocytopenie, agranulocytóza;
  • alergické projevy: kožní vyrážka, ve vzácných případech - bronchospazmus, otok nosní sliznice.

Unispaz, návod k použití (metoda a dávkování)

Lék se musí užívat perorálně, najednou byste měli vypít 1-2 tablety, v případě potřeby můžete tablety opakovat po 8 hodinách. Pokud se tablety užívají odděleně od jídla, účinek bude rychlejší..

Pokud léčba trvá ne více než tři dny, pak je povolená denní dávka 6 tablet. Při delší léčbě nemůžete vypít více než 4 tablety Unispazu denně.

Při léčbě dětí od 6 do 12 let je jedna dávka 0,5-1 tab. Příjem můžete opakovat nejdříve po 10–12 hodinách. Pacienti tohoto věku nemohou vypít více než 2 tablety denně..

Starší lidé se zdravými játry a ledvinami by se neměli upravovat. Pokud zaznamenáte závažné poškození funkce ledvin a jater, dávka se sníží. V takovém případě lze Unispaz použít pouze příležitostně. Produkt si můžete vzít bez konzultace s odborníkem nejdéle tři dny.

Předávkovat

Pokud dojde k předávkování, může se u pacienta objevit zvracení, nevolnost, deprese dýchání, poruchy oběhu a toxické poškození jater (ve vážných případech je možná nekróza). V případě předávkování musíte užívat solná laxativa, umýt žaludek. Někdy se závažnými lézemi nervového systému může být nutné zajistit kyslík, mechanickou ventilaci a zavedení naloxonu.

Interakce

Při současném užívání levodopy je účinek tohoto léku snížen pod vlivem drotaverinu. V důsledku toho se může zvýšit třes a tuhost..

Pokud se paracetamol používá současně s barbituráty, salicylamidem, tricyklickými antidepresivy, antiepileptiky, rifampicinem, ethanolem, zvyšuje se v těle koncentrace toxických metabolitů paracetamolu.

Pokud se paracetamol používá s chloramfenikolem, zvyšuje se toxicita tohoto léčiva a jeho poločas.

Při současném užívání doxorubicinu a paracetamolu se zvyšuje riziko jaterní dysfunkce.

Při současném použití účinek urikosurických léků klesá.

Absorpce paracetamolu je zvýšena současným podáváním domperidonu a metoklopramidu.

Při současném užívání s kolestyraminem se absorpce paracetamolu snižuje.

Vzhledem k přítomnosti paracetamolu ve složení léčiva se při dlouhodobé léčbě přípravkem Unispaz zvyšuje pravděpodobnost krvácení.

Při současném užívání s kodeinem se zvyšuje účinek analgetik, hypnotik a sedativ.

Podmínky prodeje

Dostupné v lékárně na lékařský předpis.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí, skladovací teplota by neměla překročit 30 stupňů.

Skladovatelnost

Doba skladování je 3 roky. Nelze použít po uplynutí této doby.

speciální instrukce

Během léčby by se neměl užívat alkohol.

Dávka se nastavuje individuálně, pokud je pacientovi diagnostikováno selhání jater nebo ledvin.

Pokud léčba trvá déle než tři dny nebo pacient užívá Unispaz ve vysokých dávkách, je nutné sledovat parametry periferní krve a stav jater. Je třeba věnovat pozornost ukazatelům počtu krevních destiček, leukocytů, hladině kreatininu a aktivitě jaterních enzymů v plazmě. Je důležité vzít v úvahu, že příznaky hepatotoxického účinku se mohou objevit 2-3 dny po užití velkých dávek léku..

Při řízení vozidel a práci s přesnými mechanismy je třeba vzít v úvahu pravděpodobnost individuální reakce těla na složky léčiva.

Unispaz ® (Unispaz ®)

Léčivá látka:

Obsah

  • Složení a forma uvolnění
  • Charakteristický
  • farmaceutický účinek
  • Farmakodynamika
  • Farmakokinetika
  • Indikace léku Unispaz
  • Kontraindikace
  • Aplikace během těhotenství a kojení
  • Vedlejší efekty
  • Interakce
  • Způsob podání a dávkování
  • Předávkovat
  • speciální instrukce
  • Podmínky skladování léku Unispaz
  • Doba použitelnosti léku Unispaz

Farmakologické skupiny

  • Myotropická antispazmodika v kombinacích
  • Anilidy v kombinacích

Nosologická klasifikace (ICD-10)

  • K08.8.0 * Bolest zubů
  • K59.0.1 * Zácpa, spastická
  • K59.8.1 * Střevní dyskineze
  • K82.8.0 * Dyskineze žlučníku a žlučových cest
  • M25.5 Bolesti kloubů
  • M54.3 Ischias
  • M79.1 Myalgie
  • M79.2 Neuralgie a neuritida NS
  • N23 Kolika ledvin, NS
  • N94.6 Dysmenorea nespecifikovaná
  • R10.4 Jiné a neurčené bolesti břicha
  • R25.2 Křeče a křeče
  • R30.1 Tenesmus močového měchýře
  • R51 Bolest hlavy
  • R52.9 Bolest nespecifikovaná

Složení a forma uvolnění

Pilulky1 záložka.
paracetamol500 mg
drotaverin hydrochlorid40 mg
kodein fosfát8 mg
pomocné látky: kukuřičný škrob; povidon; předželatinovaný kukuřičný škrob; stearan hořečnatý; mastek; krospovidon; MCC; červený oxid železitý

v blistru 6 ks; v krabičce 2 blistry.

Popis lékové formy

Tablety hnědo-růžové barvy s tmavými a světlými skvrnami, podlouhlé, s rizikem na jedné straně.

Charakteristický

Křečové analgetikum. Kombinovaná droga, jejíž účinek je způsoben jejími složkami.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek hlavně tím, že inhibuje syntézu PG v centrálním nervovém systému a v menší míře periferním účinkem blokuje PG a další účinné látky, které stimulují receptory bolesti..

Drotaverin, derivát isochinolinu, má antispasmodický účinek na hladké svaly tím, že inhibuje fosfodiesterázu 4, zvyšuje koncentraci cAMP, což inaktivací myosinkinázy vede k relaxaci hladkého svalstva. Drotaverin má také slabý inhibiční účinek na kalcium-dependentní vápníkové kanály. Bez ohledu na typ autonomní inervace je drotaverin účinný při křečích hladkého svalstva. Působí na hladké svaly umístěné v cévním, gastrointestinálním, žlučovém a urogenitálním systému (obsah fosfodiesterázy 4 v různých tkáních je odlišný).

Kodein má analgetický účinek interakcí s opioidními receptory zapojenými do přenosu bolestivých impulzů v centrálním nervovém systému, potencuje analgetický účinek paracetamolu a má centrální antitusivní účinek.

Farmakokinetika

Absorpce a distribuce

Po užití drogy uvnitř se paracetamol rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu a distribuuje se ve většině orgánů a tkání těla.

Kodein se rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu a distribuuje se do většiny orgánů a tkání, zejména do parenchymálních orgánů (játra, slezina, ledviny).

Proniká do BBB, placentární bariéry, vylučované do mateřského mléka.

Metabolismus a vylučování

Paracetamol se metabolizuje primárně konjugací s následným vylučováním močí. T1/2 paracetamol - od 1,25 do 3 hodin, přibližně 85% dávky se vylučuje do 24 hodin.

T1/2 kodein - asi 2,9 hodiny. Vylučuje se hlavně močí. Asi 90% dávky je vyloučeno do 24 hodin.

Indikace léku Unispaz ®

Bolestivý syndrom mírné a střední intenzity, vč. a křeče hladkého svalstva:

bolest kloubů, svalů;

křeče močovodu a močového měchýře;

jiné spastické stavy vnitřních orgánů.

Kontraindikace

přecitlivělost na složky léčiva;

závažné selhání ledvin;

závažné selhání jater;

závažné srdeční selhání;

Stupeň AV blok II a III;

stav po TBI;

onemocnění krve (trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza);

současné užívání inhibitorů MAO a do 14 dnů po jejich zrušení;

současné užívání léků obsahujících paracetamol;

Opatrně:

pacienti s konstituční hyperbilirubinemií (Gilbertův syndrom);

starší pacienti.

Aplikace během těhotenství a kojení

Užívání léku Unispaz® během těhotenství a kojení je kontraindikováno. Během léčby by mělo být kojení přerušeno.

Vedlejší efekty

Ze strany centrálního nervového systému: bolest hlavy, závratě, ospalost.

Z kardiovaskulárního systému: arteriální hypotenze, tachykardie, návaly horka.

Z trávicího systému: nevolnost, zácpa; zřídka při použití ve vysokých dávkách - toxické poškození jater.

Z hematopoetického systému: agranulocytóza, trombocytopenie.

Alergické reakce: kožní vyrážka; velmi zřídka - bronchospazmus, otok nosní sliznice.

Interakce

Drotaverin snižuje účinek levodopy, což umožňuje zvýšit třes a tuhost.

Pokud se paracetamol používá spolu s léky, které indukují jaterní enzymy (salicylamid, barbituráty, antiepileptika, tricyklická antidepresiva, rifampicin, alkohol), zvyšuje se koncentrace toxických metabolitů paracetamolu.

Pokud se paracetamol používá současně s chloramfenikolem, zvyšuje se jeho poločas a zvyšuje se jeho toxicita.

Současné užívání paracetamolu s doxorubicinem zvyšuje riziko jaterní dysfunkce.

Paracetamol snižuje účinek urikosurických léků.

Metoklopramid a domperidon zvyšují absorpci paracetamolu, zatímco cholestyramin ji snižuje. Při dlouhodobém užívání léku se zvyšuje riziko krvácení v důsledku přítomnosti paracetamolu.

Kodein zvyšuje účinky hypnotik, analgetik a sedativ.

Způsob podání a dávkování

Uvnitř. Jedna dávka - 1–2 tablety, v případě potřeby můžete příjem opakovat po 8 hodinách. K dosažení rychlého účinku by se droga neměla užívat s jídlem.

Při léčbě ne delší než 3 dny je maximální denní dávka 6 tablet. Při dlouhodobém léčení jsou maximální denní dávky 4 tablety. denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let, jedna dávka - 0,5-1 tab. Opětovné použití je možné po 10-12 hodinách, maximální denní dávka jsou 2 tablety. denně.

Starší pacienti s normální funkcí jater a ledvin nevyžadují úpravu dávky.

V případě závažného poškození funkce jater a ledvin by měla být dávka léku snížena. Při rychlosti glomerulární filtrace nižší než 10 ml / min by měl být interval mezi dvěma dávkami delší než 12 hodin. U této kategorie pacientů je povoleno pouze příležitostné užívání léku.

Maximální doba léčby bez konzultace s lékařem je 3 dny.

Předávkovat

Příznaky: nevolnost, zvracení, oběhové poruchy, deprese dýchání, toxické poškození jater (až nekróza).

Léčba: výplach žaludku, solná laxativa. Při vážném poškození centrálního nervového systému může být pro kontrolu stavu zapotřebí mechanická ventilace, přívod kyslíku a podávání naloxonu.

speciální instrukce

Při užívání drogy by měl pacient vyloučit konzumaci alkoholu.

U renální a jaterní nedostatečnosti je třeba dávku nastavit individuálně..

Při užívání léku po dobu delší než 3 dny a / nebo ve vysokých dávkách je nutné sledovat obraz periferní krve a funkční stav jater (počet leukocytů, krevních destiček, hladinu kreatininu a aktivitu jaterních enzymů v krevní plazmě). Klinické příznaky hepatotoxického účinku se začínají objevovat během 48-72 hodin po použití léku ve vysokých dávkách.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Otázka možnosti zapojení do činností vyžadujících zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí by měla být vyřešena po posouzení individuální reakce pacienta na lék..

Podmínky skladování léčiva Unispaz ®

Držte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Unispaz ®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Návod k použití Unispaz ®

Držitel rozhodnutí o registraci:

Propagace drogy v Ruské federaci:

Kontakty pro dotazy:

Účinné látky

Dávková forma

reg. №: ЛСР-003584/07 ze dne 06.11.07 - neurčitě
Unispaz ®

Forma uvolňování, balení a složení léčiva Unispaz ®

Hnědo-růžové tablety s tmavými a světlými skvrnami, podlouhlé, s rizikem na jedné straně.

1 záložka.
paracetamol500 mg
drotaverin hydrochlorid40 mg
kodein fosfát8 mg

Pomocné látky: kukuřičný škrob, povidon, předželatinovaný kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, čištěný mastek, krospovidon, mikrokrystalická celulóza, červený oxid železitý.

6 ks - puchýře (2) - balení z lepenky.

farmaceutický účinek

Křečové analgetikum. Kombinovaná droga, jejíž účinek je způsoben jejími složkami.

Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek hlavně tím, že inhibuje syntézu prostaglandinů v centrálním nervovém systému a v menší míře periferním účinkem blokuje prostaglandiny a další účinné látky, které stimulují receptory bolesti..

Drotaverin, derivát isochinolinu, má antispasmodický účinek na hladké svaly inhibicí fosfodiesterázy 4, zvyšováním koncentrace cAMP, což inaktivací myosinkinázy vede k relaxaci hladkého svalstva. Drotaverin má také slabý inhibiční účinek na kalcium-dependentní vápníkové kanály. Bez ohledu na typ autonomní inervace je drotaverin účinný při křečích hladkého svalstva. Působí na hladké svaly umístěné v cévním, gastrointestinálním, žlučovém a urogenitálním systému (obsah fosfodiesterázy 4 v různých tkáních je odlišný).

Kodein je centrálně působící antitusikum, které má také analgetický účinek při interakci s opioidními receptory podílejícími se na přenosu impulzů bolesti v centrálním nervovém systému, potencuje analgetický účinek paracetamolu.

Farmakokinetika

Absorpce a distribuce

Po užití drogy uvnitř se paracetamol rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu a distribuuje se ve většině orgánů a tkání těla.

Kodein se rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu a distribuuje se do většiny orgánů a tkání, zejména do parenchymálních orgánů (játra, slezina, ledviny).

Proniká do BBB, placentární bariéry, vylučované do mateřského mléka.

Metabolismus a vylučování

Paracetamol se metabolizuje primárně konjugací s následným vylučováním močí. T 1/2 paracetamolu je od 1,25 do 3 hodin. Asi 85% dávky se vylučuje do 24 hodin.

T 1/2 kodein - asi 2,9 hodiny Vylučuje se hlavně močí. Asi 90% dávky je vyloučeno do 24 hodin.

Indikace léku Unispaz ®

Bolestivý syndrom mírné a střední intenzity, vč. a křeče hladkého svalstva:

  • bolest zubů;
  • bolest hlavy;
  • bolest kloubů, svalů;
  • neuralgie;
  • ischias;
  • algodismenorea;
  • renální kolika;
  • křeče močovodu a močového měchýře;
  • žlučová kolika;
  • střevní kolika;
  • spastická zácpa;
  • jiné spastické stavy vnitřních orgánů.
Otevřete seznam kódů ICD-10
Kód ICD-10Indikace
K08.8Další určené změny na zubech a jejich podpůrném aparátu (včetně zubů)
K59.0Zácpa
K80Žlučové kameny [cholelitiáza] (včetně jaterní koliky)
K82.8Jiná určená onemocnění žlučníku a cystického vývodu (včetně dyskineze)
M25.5Bolest kloubů
M54.3Ischias
M79.1Myalgie
M79.2Neurčená neuralgie a neuritida
N20Kameny v ledvinách a močovodu
N23Renální kolika, blíže neurčená
N94.4Primární dysmenorea
N94.5Sekundární dysmenorea
R10.4Jiná a neurčená bolest břicha (kolika)
R51Bolest hlavy

Dávkovací režim

Lék se užívá perorálně. Jedna dávka - 1-2 tablety, pokud je to nutné, můžete příjem opakovat po 8 hodinách. K dosažení rychlého účinku by se lék neměl užívat s jídlem.

Při léčbě trvající déle než 3 dny je maximální denní dávka 6 tab. Při dlouhodobém léčení jsou maximální denní dávky 4 tablety / den.

U dětí ve věku od 6 do 12 let je lék předepisován v jedné dávce 0,5-1 tab. Opětovné použití je možné po 10-12 hodinách, maximální denní dávka jsou 2 tablety / den.

Starší pacienti s normální funkcí jater a ledvin nevyžadují úpravu dávky.

V případě závažného poškození funkce jater a ledvin by měla být dávka léku snížena. Při rychlosti glomerulární filtrace nižší než 10 ml / min by měl být interval mezi dvěma dávkami delší než 12 hodin. U této kategorie pacientů je povoleno pouze příležitostné užívání léku.

Maximální doba léčby bez konzultace s lékařem je 3 dny.

Vedlejší účinek

Ze strany centrálního nervového systému: bolest hlavy, závratě, ospalost.

Z kardiovaskulárního systému: arteriální hypotenze, tachykardie, návaly horka.

Z trávicího systému: nevolnost, zácpa; zřídka při použití ve vysokých dávkách - toxické poškození jater.

Z hematopoetického systému: agranulocytóza, trombocytopenie.

Alergické reakce: kožní vyrážka; velmi zřídka - bronchospazmus, otok nosní sliznice.

Kontraindikace pro použití

  • závažné selhání ledvin;
  • závažné selhání jater;
  • závažné srdeční selhání;
  • Stupeň AV blok II a III;
  • respirační selhání;
  • bronchiální astma;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • chronický alkoholismus;
  • drogová závislost;
  • stav po traumatickém poranění mozku;
  • intrakraniální hypertenze;
  • onemocnění krve (trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza);
  • současné užívání inhibitorů MAO a do 14 dnů po jejich zrušení;
  • současné užívání léků obsahujících paracetamol;
  • těhotenství;
  • období laktace;
  • přecitlivělost na složky léčiva.

Lék se používá s opatrností u pacientů s konstituční hyperbilirubinemií (Gilbertův syndrom) u starších pacientů.

Aplikace během těhotenství a kojení

Užívání léku Unispaz během těhotenství a kojení je kontraindikováno.

Žádost o porušení funkce jater

U jaterní nedostatečnosti je třeba dávku nastavit individuálně..

Použití léku je kontraindikováno u těžké jaterní nedostatečnosti.

Žádost o poškození funkce ledvin

Při selhání ledvin by měla být dávka upravena individuálně..

Použití léku je kontraindikováno při závažném selhání ledvin.

Aplikace u dětí

Použití u starších pacientů

speciální instrukce

Při užívání drogy by měl pacient vyloučit konzumaci alkoholu.

U renální a jaterní nedostatečnosti je třeba dávku nastavit individuálně.

Při užívání léku po dobu delší než 3 dny a / nebo ve vysokých dávkách je nutné sledovat obraz periferní krve a funkční stav jater (počet leukocytů, krevních destiček, hladinu kreatininu a aktivitu jaterních enzymů v krevní plazmě). Klinické příznaky hepatotoxického účinku se začínají objevovat během 48-72 hodin po použití léku ve vysokých dávkách.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Otázka možnosti zapojení do činností vyžadujících zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí by měla být vyřešena po posouzení individuální reakce pacienta na lék..

Předávkovat

Příznaky: nevolnost, zvracení, oběhové poruchy, deprese dýchání, toxické poškození jater (až nekróza).

Léčba: výplach žaludku, solná laxativa. Při vážném poškození centrálního nervového systému může být pro kontrolu stavu zapotřebí mechanická ventilace, přívod kyslíku a podávání naloxonu.

Lékové interakce

Drotaverin snižuje účinek levodopy, což umožňuje zvýšit třes a tuhost.

Pokud se paracetamol používá spolu s léky, které indukují jaterní enzymy (salicylamid, barbituráty, antiepileptika, tricyklická antidepresiva, rifampicin, alkohol), zvyšuje se koncentrace toxických metabolitů paracetamolu.

Pokud se paracetamol používá současně s chloramfenikolem, zvyšuje se jeho poločas a zvyšuje se jeho toxicita.

Současné užívání paracetamolu s doxorubicinem zvyšuje riziko jaterní dysfunkce.

Paracetamol snižuje účinek urikosurických léků.

Metoklopramid a domperidon zvyšují absorpci paracetamolu, zatímco cholestyramin ji snižuje. Při dlouhodobém užívání léku se zvyšuje riziko krvácení v důsledku přítomnosti paracetamolu.

Kodein zvyšuje účinky hypnotik, analgetik a sedativ.

UNISPAZ

  • Indikace pro použití
  • Způsob aplikace
  • Vedlejší efekty
  • Kontraindikace
  • Interakce s jinými léčivými přípravky
  • Těhotenství
  • Předávkovat
  • Podmínky skladování
  • Formulář vydání
  • Složení

Unispaz je spasmodické analgetikum. Kombinovaná droga, jejíž účinek je způsoben jejími složkami. Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek hlavně tím, že inhibuje syntézu prostaglandinů v centrálním nervovém systému a v menší míře periferním účinkem blokuje prostaglandiny a další účinné látky, které stimulují receptory bolesti. Drotaverin, derivát isochinolinu, má antispasmodický účinek na hladké svaly inhibicí fosfodiesterázy 4, zvyšováním koncentrace cAMP, což inaktivací myosinkinázy vede k relaxaci hladkého svalstva. Drotaverin má také slabý inhibiční účinek na kalcium-dependentní vápníkové kanály. Bez ohledu na typ autonomní inervace je drotaverin účinný při křečích hladkého svalstva. Působí na hladké svaly nacházející se v cévním, gastrointestinálním, biliárním a urogenitálním systému (obsah fosfodiesterázy 4 v různých tkáních je odlišný). Kodein je centrálně působící antitusikum, které má také analgetický účinek při interakci s opioidními receptory podílejícími se na přenosu impulzů bolesti v centrálním nervovém systému, potencuje analgetický účinek paracetamolu.

Indikace pro použití

Indikace pro použití léku Unispaz jsou: bolestivý syndrom mírné a střední intenzity, vč. a křeče hladkých svalů: bolesti zubů; bolest hlavy; bolest kloubů, svalů; neuralgie; ischias; algodismenorea; renální kolika; křeče močovodu a močového měchýře; žlučová kolika; střevní kolika; spastická zácpa; jiné spastické stavy vnitřních orgánů.

Způsob aplikace

Lék Unispaz se užívá perorálně. Jedna dávka - 1-2 tablety, pokud je to nutné, můžete příjem opakovat po 8 hodinách. K dosažení rychlého účinku by se lék neměl užívat s jídlem.
Při léčbě trvající déle než 3 dny je maximální denní dávka 6 tab. Při dlouhodobém léčení jsou maximální denní dávky 4 tablety / den.
U dětí ve věku od 6 do 12 let je lék předepisován v jedné dávce 0,5-1 tab. Opětovné použití je možné po 10-12 hodinách, maximální denní dávka jsou 2 tablety / den.
Starší pacienti s normální funkcí jater a ledvin nevyžadují úpravu dávky.
V případě závažného poškození funkce jater a ledvin by měla být dávka léku snížena. Při rychlosti glomerulární filtrace nižší než 10 ml / min by měl být interval mezi dvěma dávkami delší než 12 hodin. U této kategorie pacientů je povoleno pouze příležitostné užívání léku.
Maximální doba léčby bez konzultace s lékařem je 3 dny.

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky při užívání léku Unispaz mohou způsobit z centrálního nervového systému: bolest hlavy, závratě, ospalost.
Z kardiovaskulárního systému: arteriální hypotenze, tachykardie, návaly horka.
Z trávicího systému: nevolnost, zácpa; zřídka při použití ve vysokých dávkách - toxické poškození jater.
Z hematopoetického systému: agranulocytóza, trombocytopenie.
Alergické reakce: kožní vyrážka; velmi zřídka - bronchospazmus, otok nosní sliznice.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání přípravku Unispaz jsou: závažné selhání ledvin; závažné selhání jater; závažné srdeční selhání; Stupeň AV blok II a III; respirační selhání; bronchiální astma; nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; chronický alkoholismus; drogová závislost; stav po traumatickém poranění mozku; intrakraniální hypertenze; onemocnění krve (trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza); současné užívání inhibitorů MAO a do 14 dnů po jejich zrušení; současné užívání léků obsahujících paracetamol;
těhotenství; období laktace; přecitlivělost na složky léčiva.
Lék se používá s opatrností u pacientů s konstituční hyperbilirubinemií (Gilbertův syndrom) u starších pacientů.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Drotaverin snižuje účinek levodopy, což umožňuje zvýšit třes a tuhost.
Pokud se paracetamol používá spolu s léky, které indukují jaterní enzymy (salicylamid, barbituráty, antiepileptika, tricyklická antidepresiva, rifampicin, alkohol), zvyšuje se koncentrace toxických metabolitů paracetamolu.
Pokud se paracetamol používá současně s chloramfenikolem, zvyšuje se jeho poločas a zvyšuje se jeho toxicita.
Současné užívání paracetamolu s doxorubicinem zvyšuje riziko jaterní dysfunkce.
Paracetamol snižuje účinek urikosurických léků.
Metoklopramid a domperidon zvyšují absorpci paracetamolu, zatímco cholestyramin ji snižuje. Při dlouhodobém užívání léku se zvyšuje riziko krvácení v důsledku přítomnosti paracetamolu.
Kodein zvyšuje účinky hypnotik, analgetik a sedativ.

Těhotenství

Užívání léku Unispaz během těhotenství a kojení je kontraindikováno.

Předávkovat

Příznaky předávkování přípravkem Unispaz: nevolnost, zvracení, poruchy oběhu, deprese dýchání, toxické poškození jater (až do nekrózy).
Léčba: výplach žaludku, solná laxativa. Při vážném poškození centrálního nervového systému může být pro kontrolu stavu zapotřebí mechanická ventilace, přívod kyslíku a podávání naloxonu.

Podmínky skladování

Lék Unispaz by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 30 ° C..

Formulář vydání

Tablety hnědo-růžové barvy s tmavými a světlými skvrnami, podlouhlé, s rizikem na jedné straně.

Složení

1 záložka. obsahuje: paracetamol 500 mg, drotaverin hydrochlorid 40 mg, kodein fosfát 8 mg.
Pomocné látky: kukuřičný škrob, povidon, předželatinovaný kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, čištěný mastek, krospovidon, mikrokrystalická celulóza, červený oxid železitý.

Unispaz

Lék Unispaz je analgetikum
Kombinovaná droga, jejíž účinek je způsoben jejími složkami.
Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek hlavně tím, že inhibuje syntézu prostaglandinů v centrálním nervovém systému a v menší míře periferním účinkem a blokuje prostaglandiny a další účinné látky, které stimulují receptory bolesti. Drotaverin je derivát isochinolinu s antispasmodickým účinkem na hladké svaly (inhibice enzymu fosfodiesterázy IV, zvýšení koncentrace cAMP, což inaktivací enzymu myosinkinázy vede k relaxaci hladkého svalstva). Drotaverin má také slabý inhibiční účinek na kalcium-dependentní vápníkové kanály. Bez ohledu na typ autonomní inervace je drotaverin účinný při křečích hladkého svalstva. Působí na hladké svaly nacházející se ve vaskulárním, gastrointestinálním, žlučovém a urogenitálním systému (obsah fosfodiesterázy IV v různých tkáních je odlišný). Kodein je centrálně působící antitusikum, které má také analgetický účinek při interakci s opiátovými receptory zapojenými do přenosu bolestivých impulsů do centrálního nervového systému. Má svůj vlastní analgetický účinek a potencuje účinek paracetamolu.
Farmakokinetika
Paracetamol se rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu a distribuuje se do většiny orgánů a tkání. Poločas je od 1,25 do 3 hodin. Metabolizuje se hlavně konjugací s následným vylučováním metabolitů ledvinami. Asi 85% perorální dávky je vyloučeno do 24 hodin. Kodein se rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu a distribuuje se ve většině orgánů a tkání, zejména v parenchymálních orgánech (játra, slezina, ledviny). Proniká hematoencefalickou bariérou, placentou, je distribuována do mateřského mléka. Poločas kodeinu je přibližně 2,9 hodiny. Vylučuje se hlavně ledvinami. Asi 90% perorální dávky je vyloučeno do 24 hodin.

Indikace pro použití:
Lék Unispaz je určen k odstranění bolestivého syndromu mírné a střední intenzity: (bolesti zubů a hlavy, bolesti kloubů, svalů, neuralgie, ischias, opakující se bolesti u žen), způsobené mimo jiné křečemi hladkých svalů (renální kolika, křeče močovodu a močový měchýř, biliární kolika, střevní kolika, spastická zácpa a další spastické stavy vnitřních orgánů).

Způsob aplikace:
Lék Unispaz se doporučuje užívat 1-2 tablety najednou, v případě potřeby můžete příjem opakovat po 8 hodinách.

Při krátké (ne více než 3 dny) léčebné kúře je maximální denní dávka 6 tablet, u dlouhodobé léčby by neměla překročit 4 tablety denně. Pro dosažení rychlého účinku by se lék neměl užívat s jídlem..
U dětí ve věku od 6 do 12 let je lék předepisován v jedné dávce 1 / 2-1 tablety. Opětovné použití léku je možné po 10-12 hodinách, maximální dávka jsou 2 tablety denně..
Starší pacienti s normální funkcí jater a ledvin nevyžadují úpravu dávky.
U těžce poškozených funkcí jater a ledvin by měla být dávka léku snížena. Pokud je rychlost glomerulární filtrace nižší než 10 ml / min, měla by doba mezi užitím 2 dávek trvat déle než 12 hodin. U této kategorie pacientů je povoleno pouze příležitostné užívání drogy. Maximální doba léčby bez konzultace s lékařem je 3 dny.

Vedlejší efekty:
Z nervového systému: bolest hlavy, závratě, ospalost.
Z kardiovaskulárního systému: arteriální hypotenze, tachykardie, návaly horka.
Z gastrointestinálního traktu: nevolnost, zácpa, zřídka (s vysokými dávkami) - toxické poškození jater.
Z hematopoetického systému: agranulocytóza, trombocytopenie.
Alergické reakce: kožní vyrážka, velmi zřídka - bronchospazmus, otok nosní sliznice.

Kontraindikace:
Kontraindikace užívání přípravku Unispaz jsou: přecitlivělost, závažné selhání ledvin a jater, závažné srdeční selhání, stupeň atrioventrikulárního bloku II-III, respirační selhání, bronchiální astma, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, chronický alkoholismus a drogová závislost, stav po lebeční trauma, intrakraniální hypertenze, onemocnění krve (trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza), léčba inhibitory MAO (do 14 dnů), současné užívání jiných léků obsahujících paracetamol; věk dětí (do 6 let), těhotenství a kojení.
Lék je předepisován s opatrností pacientům s konstituční hyperbilirubinemií (Gilbertův syndrom) a starším pacientům.

Těhotenství:
Užívání přípravku Unispaz během těhotenství je kontraindikováno.

Interakce s jinými léčivými přípravky:
Drotaverin snižuje účinek levodopy (může se zvýšit třes a ztuhlost).
Pokud se paracetamol používá spolu s léky, které indukují jaterní enzymy (salicylamid, barbituráty, antiepileptika, tricyklická antidepresiva, alkohol, rifampicin), zvyšuje se koncentrace toxických metabolitů paracetamolu..
Pokud se paracetamol používá současně s chloramfenikolem, zvyšuje se jeho poločas a zvyšuje se jeho toxicita.
Současné užívání paracetamolu s doxirubicinem zvyšuje riziko jaterní dysfunkce.
Paracetamol snižuje účinek urikosurických léků.
Metoklopramid a domperidon zvyšují absorpci paracetamolu, zatímco cholestyramin ji snižuje. Při dlouhodobém užívání léku se zvyšuje riziko krvácení v důsledku přítomnosti paracetamolu.
Kodein zvyšuje účinky hypnotik, analgetik a sedativ.

Předávkovat:
Příznaky předávkování přípravkem Unispaz: nevolnost, zvracení, oběhové poruchy a deprese dýchání, toxické poškození jater, až k rozvoji nekrózy.
Léčba: výplach žaludku, solná laxativa. U závažného poškození CNS může být ke kontrole stavu vyžadována asistovaná ventilace a přívod kyslíku a naloxon.

Podmínky skladování:
Skladujte na suchém místě při teplotě nepřesahující 30 ° C..
Udržujte mimo dosah dětí.

Formulář vydání:
Unispaz - tablety.
6 tablet v blistru AL / AL; 2 blistry (12 tablet).

Složení:
1 tableta přípravku Unispaz obsahuje účinné látky:
Paracetamol …………………………………. 500 mg
Drotaverin hydrochlorid …………………. 40,0 mg
Kodein fosfát …………………. …………… 8,0 mg
Pomocné látky: kukuřičný škrob, povidon, předželatinovaný kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, čištěný mastek, krospovidon, mikrokrystalická celulóza, barvivo: červený oxid železitý.

Dodatečně:
Při užívání drogy Unispaz je zakázána konzumace alkoholických nápojů. U renální a jaterní nedostatečnosti je třeba dávku nastavit individuálně. Při užívání léku po dobu delší než 3 dny a / nebo vysokých dávkách je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater (počet leukocytů, krevních destiček, stejně jako hladinu kreatininu a aktivitu "jaterních" enzymů v krvi). Klinické a laboratorní příznaky hepatotoxického účinku se začínají objevovat během 48 - 72 hodin po užití velkých dávek léku.
Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy.
Otázka možnosti zapojení do činností vyžadujících zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí by měla být vyřešena po posouzení individuální reakce pacienta na lék..

Pro Více Informací O Migréně