Askofen-P

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

farmaceutický účinek

Askofen je kombinovaný lék, který má analgetické a antipyretické účinky.

Jedna tableta Ascofen obsahuje 0,2 g kyseliny acetylsalicylové a fenacetinu a 0,04 g kofeinu. Kyselina acetylsalicylová inhibuje syntézu prostaglandinů, které jsou odpovědné za výskyt bolesti a otoků v místě zánětu, inhibuje tvorbu trombů a agregaci krevních destiček. Díky této složce vám použití Askofenu umožňuje zmírnit bolest, zejména způsobenou zánětlivými procesy, zlepšit mikrocirkulaci v ohnisku zánětu.

Fenacetin zvyšuje antipyretické a analgetické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové. Kofein, který je součástí Askofenu, ovlivňuje reflexní dráždivost míchy, stimuluje vazomotorické a respirační centrum, snižuje agregaci krevních destiček a rozšiřuje krevní cévy. Kofein také může zvýšit fyzickou a duševní výkonnost, snížit únavu a ospalost, normalizovat tonus mozkových cév a urychlit průtok krve..

V přípravku Askofen P byl fenacetin nahrazen paracetamolem (0,2 g), což způsobilo protizánětlivé, antipyretické a analgetické vlastnosti tohoto léčiva. Výhodou této komponenty je, že pravděpodobnost vzniku methemoglobinu při jeho použití je minimální..

Indikace pro použití Askofenu

Tento lék se doporučuje při bolestech hlavy, nachlazení, neuralgii. Je třeba poznamenat, že užívání Askofenu stále více nahrazuje užívání Askofenu P a Askofenu L, což je způsobeno vyšší bezpečností paracetamolu ve srovnání s fenacetinem a také účinnější kombinací složek, které tyto léky tvoří..

Askofen P je předepsán pro:

  • syndrom středně silné bolesti (bolesti zubů, migréna, bolesti hlavy, artralgie, neuralgie, bolestivá menstruace);
  • horečnaté stavy způsobené revmatiky a nachlazením.

Návod k použití Askofenu

Podle pokynů je Askofen předepsán 1 tabletu 2-3krát denně. Askofen P se doporučuje v dávce rovnající se 1-2 tabletám, které se musí užívat třikrát denně po jídle, doprovázené příjmem léku velkým množstvím tekutin. Průběh léčby přípravkem Askofen P obvykle trvá 5-7 dní. Pro zmírnění akutní bolesti užijte 2 tablety jednou.

Vedlejší efekty

Užívání přípravku Askofen a Askofen P může vést k takovým nežádoucím následkům, jako jsou alergické reakce, dyspeptické poruchy, exacerbace bronchiálního astmatu, porucha funkce jater a ledvin, léze žaludku a dvanáctníku ulcerózní hemoragické povahy..

Kontraindikace užívání přípravku Askofen

Pokyny pro přípravek Askofen P označují nemoci, při nichž může užívání tohoto léku poškodit tělo:

  • gastrointestinální krvácení;
  • peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
  • porucha funkce ledvin;
  • hypokoagulace;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • portální hypertenze.

Těhotenství, kojení a přecitlivělost na složky přípravku Askofen a Askofen P jsou důvody pro odmítnutí užívání těchto léků.

dodatečné informace

Doba použitelnosti přípravku Askofen je 4 roky, Askofen P je 3 roky. Tyto přípravky by měly být skladovány na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 0 ° C.

Askofen: ceny v online lékárnách

Askofen ultra tablety p.p. 250mg + 65mg + 250mg 10 ks.

Askofen Ultra potahované tablety 10 ks.

Askofen Ultra potahované tablety 20 ks.

Recenze Askofen Ultra

Askofen ultra tablety p.p. 250mg + 65mg + 250mg 20 ks.

Informace o léku jsou všeobecné, jsou poskytovány pouze pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčba je zdraví škodlivá!

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Antidepresivum klomipramin vyvolává orgasmus u 5% pacientů.

Játra jsou nejtěžším orgánem v našem těle. Jeho průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Když se milenci líbají, každý z nich ztrácí 6,4 kalorií za minutu, ale vymění si téměř 300 různých druhů bakterií..

Pád z osla vám pravděpodobně zlomí krk, než když spadnete z koně. Nepokoušejte se toto tvrzení vyvrátit..

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro člověka prakticky zbytečné..

Každý člověk má nejen jedinečné otisky prstů, ale také jazyk.

Leváci mají kratší délku života než praváci.

Mnoho drog bylo původně uváděno na trh jako drogy. Například heroin byl původně uváděn na trh jako lék proti kašli. A kokain byl lékaři doporučován jako anestézie a jako prostředek ke zvýšení vytrvalosti..

Podle výzkumu mají ženy, které pijí několik sklenic piva nebo vína týdně, zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu..

Během provozu náš mozek tráví množství energie, které se rovná 10-wattové žárovce. Takže obraz žárovky nad vaší hlavou v okamžiku, kdy vznikne zajímavá myšlenka, není tak daleko od pravdy..

Lék na kašel "Terpinkod" je jedním z nejprodávanějších, vůbec ne kvůli svým léčivým vlastnostem.

Více než 500 milionů dolarů ročně se vynakládá na léky na alergie pouze v USA. Stále věříte, že se najde způsob, jak konečně porazit alergie.?

Američtí vědci provedli experimenty na myších a dospěli k závěru, že melounová šťáva brání rozvoji vaskulární aterosklerózy. Jedna skupina myší pila čistou vodu a druhá pila melounový džus. Výsledkem bylo, že cévy druhé skupiny neobsahovaly plaky cholesterolu..

Úsměv jen dvakrát denně může snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice..

Toto jaro testuje naše nervy a imunitu na sílu! Faktorů, které způsobují stres, je nyní mnoho a stres je zase velmi erodující.

Askofen-P ® (Ascophenum-P ®)

Léčivá látka:

Obsah

  • Složení
  • farmaceutický účinek
  • Farmakodynamika
  • Indikace léku Askofen-P
  • Kontraindikace
  • Aplikace během těhotenství a kojení
  • Vedlejší efekty
  • Interakce
  • Způsob podání a dávkování
  • Předávkovat
  • speciální instrukce
  • Formulář vydání
  • Výrobce
  • Podmínky výdeje z lékáren
  • Podmínky skladování léku Askofen-P
  • Doba použitelnosti léku Askofen-P
  • Ceny v lékárnách
  • Recenze

Farmakologická skupina

  • Analgetické nenarkotikum (nesteroidní protizánětlivé léčivo + analgetické nenarkotikum + psychostimulant) [NSAID - deriváty kyseliny salicylové v kombinaci]

Nosologická klasifikace (ICD-10)

  • G43 Migréna
  • K13.7 Jiné a neurčené poruchy ústní sliznice
  • M25.5 Bolesti kloubů
  • M79.1 Myalgie
  • M79.2 Neuralgie a neuritida NS
  • N94.6 Dysmenorea nespecifikovaná
  • R50 Horečka neznámého původu
  • R51 Bolest hlavy
  • R52.2 Jiná přetrvávající bolest

Složení

Pilulky1 záložka.
účinné látky:
kyselina acetylsalicylová200 mg
paracetamol200 mg
kofein40 mg
pomocné látky: bramborový škrob; povidon (nízkomolekulární PVP lékařský); kyselina stearová; mastek; stearát vápenatý; silikonová emulze KE-10-12; Vazelínový olej VGM-30M

Popis lékové formy

Tablety jsou bílé nebo bílé se smetanovým nebo růžovým nádechem, ploché válcové, zkosené a rýhované; bez zápachu nebo se slabým zápachem. Mramorování je povoleno.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Askofen-P je kombinovaný lék, jehož účinek je určen složkami, které tvoří jeho složení.

Kyselina acetylsalicylová má analgetický, antipyretický, protizánětlivý účinek spojený s potlačením COX-1 a -2, které regulují syntézu PG; inhibuje agregaci krevních destiček.

Kofein zvyšuje reflexní dráždivost míchy, stimuluje dýchací a vazomotorická centra, rozšiřuje cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin a snižuje agregaci krevních destiček; snižuje ospalost, únavu, zvyšuje duševní a fyzický výkon.

Paracetamol má antipyretické, analgetické účinky.

Indikace léku Askofen-P ®

syndrom mírné nebo mírné bolesti (bolest hlavy, zubů, neuralgie, myalgie, radikulární syndrom na hrudi, lumbago, artralgie, algomenorea, migréna) u dospělých;

pokles zvýšené tělesné teploty, nachlazení a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění u dospělých a dětí starších 15 let.

Kontraindikace

přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiná NSAID nebo xanthiny;

přecitlivělost na jiné složky léku;

erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení;

těžká porucha funkce jater nebo ledvin;

astma vyvolané užíváním kyseliny acetylsalicylové, salicylátů a jiných NSAID;

hemoragická diatéza (von Willebrandova choroba, hemofilie, telangiektázie, hypoprotrombinemie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura);

disekující aneuryzma aorty;

portální hypertenze, nedostatek vitaminu K;

hyperexcitabilita, poruchy spánku, úzkostné poruchy (agorafobie, panická porucha);

organická onemocnění CVS (akutní infarkt myokardu, těžká ischemická choroba srdeční, arteriální hypertenze), paroxysmální tachykardie, časté předčasné srdeční rytmy;

chirurgické zákroky doprovázené krvácením;

děti do 15 let.

S opatrností: hyperurikémie, urátová nefrolitiáza, dna, žaludeční vřed a / nebo duodenální vřed (anamnéza), závažné srdeční selhání.

Aplikace během těhotenství a kojení

Je kontraindikováno pro použití během těhotenství v I. a III. Trimestru, v II. Trimestru těhotenství je jednorázová dávka léku v doporučených dávkách možná, pouze pokud očekávaný přínos pro matku nepřekročí potenciální riziko pro plod.

Pokud je to nutné, užívání léku během laktace by mělo přestat kojit.

Vedlejší efekty

Anorexie, nauzea, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, selhání jater a / nebo ledvin, zvýšený krevní tlak, tachykardie.

Alergické reakce: kožní vyrážka, Quinckeho edém, bronchospazmus.

Při dlouhodobém užívání - závratě, bolesti hlavy, poruchy zraku, tinnitus, snížená agregace krevních destiček, hypokoagulace, hemoragický syndrom (epistaxe, krvácení z dásní, purpura atd.), Poškození ledvin s papilární nekrózou; hluchota; Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyeův syndrom u dětí (poruchy metabolické acidózy nervového systému a psychiky, zvracení, jaterní dysfunkce).

Interakce

Posiluje účinek heparinu, nepřímých antikoagulancií, reserpinu, steroidních hormonů a hypoglykemických látek. Snižuje účinnost spironolaktonu, furosemidu, antihypertenziv, léků proti dně, které podporují vylučování kyseliny močové.

Zvyšuje vedlejší účinky GCS, derivátů sulfonylmočoviny, methotrexátu, nenarkotických analgetik a NSAID.

Vyvarujte se kombinace léku s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a alkoholickými nápoji (zvyšuje se riziko hepatotoxického účinku).

Pod vlivem paracetamolu se doba eliminace chloramfenikolu zvyšuje 5krát.

Kofein urychluje vstřebávání ergotaminu.

Salicylamid a další stimulanty mikrosomální oxidace přispívají k tvorbě toxických metabolitů paracetamolu, které ovlivňují funkci jater.

Metoklopramid urychluje absorpci paracetamolu. Při dalším užívání může paracetamol zvýšit účinek antikoagulancií (deriváty dikumarinu).

Způsob podání a dávkování

Uvnitř, po jídle. 1-2 tabulky. 2-3krát denně. Maximální denní dávka je 6 tablet. Přestávka mezi dávkami léku by měla být nejméně 4 hodiny.

Aby se snížil dráždivý účinek na gastrointestinální trakt, měl by se lék užívat po jídle s vodou, mlékem, alkalickou minerální vodou.

V případě poruchy funkce ledvin nebo jater je přestávka mezi dávkami nejméně 6 hodin.

Lék by se neměl užívat déle než 5 dní, pokud je předepsán jako anestetikum, a déle než 3 dny jako antipyretikum. Další dávky a režimy použití stanoví lékař.

Předávkovat

Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, tachykardie. S mírnou intoxikací - zvonění v uších; těžká intoxikace - ospalost, kolaps, křeče, bronchospazmus, dušnost, anurie, krvácení. Jak se intoxikace stupňuje, dochází k progresivní paralýze dýchacích cest a odpojování oxidativní fosforylace, což způsobuje respirační acidózu. Pokud máte podezření na otravu, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc..

Léčba: výplach žaludku, jmenování adsorbentů (aktivního uhlí).

speciální instrukce

Při dlouhodobém užívání léku je nutné sledovat periferní krev a funkční stav jater. Vzhledem k tomu, že kyselina acetylsalicylová má protidestičkový účinek, musí pacient, pokud má podstoupit operaci, předem upozornit lékaře na užívání léku.

Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové. To může v některých případech vyvolat záchvat dny..

Během léčby byste měli přestat pít alkoholické nápoje (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).

Kyselina acetylsalicylová má teratogenní účinek: při použití v prvním trimestru těhotenství vede k malformaci - štěpení horního patra; ve třetím trimestru - způsobuje inhibici porodu (inhibice syntézy PG), uzavření ductus arteriosus u plodu, což způsobuje hyperplazii plicních cév a hypertenzi v cévách plicního oběhu.

Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček.

Lék není předepisován jako anestetikum osobám mladším 18 let, jako antipyretikum - dětem mladším 15 let s akutními respiračními chorobami způsobenými virovými infekcemi kvůli riziku vzniku Reyeho syndromu (encefalopatie a akutní tukové onemocnění jater s akutním vývojem selhání jater).

Formulář vydání

Pilulky. 10 tab. v obrysu bez buněk nebo v balení buněk 1, 2 nebo 3 obrysu buněk pro použití v krabičce. Tvarované buněčné nebo nebuněčné balení se umístí do skupinového balení.

Výrobce

JSC Pharmstandard-Leksredstva, 305022, Rusko, Kursk, st. 2. agregát, 1a / 18.

Tel./fax: (4712) 34-03-13.

www.pharmstd.ru

Vlastník / organizace rozhodnutí o registraci, která přijímá stížnosti spotřebitelů OTCPharm PJSC, Rusko, 123317, Moskva, st. Testovskaya, 10.

Tel.: (800) 775-98-19; fax: (495) 221-18-02.

Askofen

Ceny v online lékárnách:

Askofen je lék, který má antipyretické a analgetické účinky.

Hlavními složkami léku jsou: kyselina acetylsalicylová, fenacetin, kofein. Tento léčivý přípravek je dostupný ve formě tablet, jeho působení je dáno vlastnostmi 3 základních účinných látek. Fenacetin tedy pomáhá snižovat bolest, eliminovat zánět a snižovat tělesnou teplotu. Kofein zase působí na míchu a zvyšuje její reflexní vzrušivost. Tato složka zvyšuje účinnost, snižuje ospalost, zvyšuje fyzickou aktivitu a téměř úplně eliminuje fyzickou únavu. Působení kyseliny acetylsalicylové je zaměřeno na zmírnění bolesti, odstranění zánětu a snížení tělesné teploty. Obecně lze Askofen nazvat analgetickým, protizánětlivým a antipyretickým činidlem..

Odrůdy drogy

Dnes je Askofen k dispozici v několika odrůdách, z nichž každá má své vlastní vlastnosti:

  • Askofen P;
  • Askofen-Darnitsa;
  • Askofen L..

Askofen P má podobné vlastnosti jako klasická verze léku, ale tento lék se nedoporučuje užívat společně s barbituráty, antikonvulzivy, salicyláty a rifampicinem. Během užívání léku je vyloučen alkohol v jakémkoli množství. Askofen P také není předepsán kojícím ženám nebo by měla být dočasně přerušena laktace.

Přípravek Askofen-Darnitsa není indikován u pacientů s bronchiálním astmatem ani u osob s přecitlivělostí na NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky), protože se může zhoršit základní onemocnění nebo se může vyvinout alergie. Stejně jako u přípravku Askofen P není tento lék kompatibilní s konzumací alkoholu. Lék je také kontraindikován během těhotenství a kojení..

Askofen L může u lidí se zvýšenou vzrušivostí vyvolat nespavost, strach a úzkost. Lék také zvyšuje účinek léků, které snižují agregaci krevních destiček a srážení krve.

Farmakologický účinek askofenu

Podle pokynů pro Askofen kyselina acetylsalicylová inhibuje syntézu prostaglandinů, které jsou odpovědné za projevy bolesti a otoků v oblastech zánětu, inhibuje agregaci krevních destiček a tvorbu krevních sraženin. Díky obsahu této látky lék zmírňuje bolest, nejčastěji způsobenou zánětlivými procesy. Lék také zlepšuje mikrocirkulaci v ložiscích zánětu, což přispívá k rychlému zotavení a eliminaci příznaků.

Fenacetin zvyšuje analgetické a antipyretické účinky kyseliny acetylsalicylové.

Podle pokynů obsahuje Askofen také kofein, který stimuluje dýchací a vazomotorické centrum, rozšiřuje cévy. Tato složka má povzbuzující a tonizující vlastnosti.

V přípravku Askofen P je místo fenacetinu přítomen paracetamol, který má mnohem menší toxicitu, i když je podobný svým farmaceutickým vlastnostem: vyvolává anestetické, antipyretické a protizánětlivé účinky. Paracetamol má důležitou výhodu - při jeho použití je riziko tvorby methemoglobinu minimální..

Indikace pro použití Askofenu

Podle pokynů se Askofen doporučuje pro bolestivé syndromy různého původu: migréna, bolesti zubů, bolesti hlavy, neuralgie (bolest šířící se podél nervu), bolestivá menstruace, artralgie. Užívání léku je také indikováno na horečnaté stavy vyvolané nachlazením nebo revmatickými chorobami..

Kontraindikace užívání přípravku Askofen

Askofen je kontraindikován u následujících onemocnění:

  • porucha funkce ledvin;
  • hypokoagulace;
  • gastrointestinální krvácení;
  • portální hypertenze;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • peptický vřed žaludku a dvanáctníku.

Během těhotenství není lék předepsán, protože jeho složky jsou schopné proniknout ochrannými bariérami do těla dítěte.

Askofen také není určen k léčbě pacientů mladších 15 let. Lék je zvláště kontraindikován u dětí, které jsou nemocné chřipkou, neštovicemi a akutní respirační virovou infekcí, protože může dojít k závažné komplikaci - Reineův syndrom.

Metody a dávky askofenu

Dávky pro použití Askofenu jsou zpravidla 3-6 tablet denně. Délka léčby je 10-12 dní. Abyste úplně zmírnili bolestivý syndrom, musíte užit 2 tablety najednou. Askofen je třeba zapít velkým množstvím čisté vody. Před přijetím nápravy se doporučuje poradit se s lékařem, který předepíše přesné dávky a délku léčby. Dnes se místo obvyklého Askofenu nejčastěji předepisují Askofen-L a Askofen P, které jsou pro člověka bezpečnější a neméně účinné.

Nežádoucí účinky přípravku Askofen

V důsledku užívání přípravku Askofen se mohou objevit nežádoucí účinky, jako je nevolnost, pálení žáhy, bolest v nadbřišku..

Pokud pacient užívá lék po dlouhou dobu a ve vysokých dávkách, může dojít k erozi nebo vředům v žaludku a dvanáctníku, které jsou někdy komplikovány krvácením. Kromě toho může lék vyvolat kopřivku, bronchospazmus, bušení srdce, zvýšit krvácení.

Jak používat drogu Askofen

Bolest hlavy & # 8212, jeden z nejčastějších příznaků různých poruch v těle. Může se objevit zcela neočekávaně, může mít různé faktory vzhledu a lokalizace. Proto je pro každého člověka velmi důležité mít u sebe osvědčený, rychle působící lék na bolest hlavy..

Právě takový nástroj se nazývá tablety Askofen, jehož pokyny k použití budou uvedeny níže.

Složení

Tento lék je kombinovaný lék proti bolesti. Složení léčiva zahrnuje: kyselinu acetylsalicylovou (200 mg) paracetamol (200 mg) kofein (40 mg).

Kromě toho tableta obsahuje bramborový škrob, nízkomolekulární polyvinylpyrrolidon, kyselinu stearovou, mastek, monohydrát stearátu vápenatého, silikonovou emulzi CE-10-12, vazelínu.

Uvolněte formu a odrůdy

Askofen se vyrábí ve formě světlých tablet. Jsou zcela bez zápachu. Pilulky jsou umístěny v blistrech o objemu šesti nebo deseti kusů. Lék se prodává v kartonových krabicích.

Viz také: Jak používat drogu Deep Relief

Na trhu farmakologie existují různé typy tohoto léku. Liší se složením, dávkováním a působením. Každý z nich má své vlastní charakteristiky, klady a zápory. Proto je velmi důležité přečíst si pokyny obsažené v balíčku..

Askofen Extra má stejný účinek jako jednoduchý Askofen. Současně jsou však složky léčiva přítomny ve větším množství. Snižuje horečku, aniž by způsoboval podchlazení. Může také prodloužit dobu krvácení.

Existuje také Askofen-P. Tyto pilulky pomáhají od menstruace, svalů, zubů. Je však zakázáno jej užívat antikonvulzivními léky. Alkohol také není kompatibilní s tímto typem pilulek. Těhotným ženám je přísně zakázáno užívat drogu. Není také žádoucí během kojení..

Přečtěte si více o tom, jak používat Piaskledin 300 zde

Askofen-L není povolen pro ty, kteří jsou nadměrně vzrušiví, ani pro děti. Důvodem zákazu je, že droga obsahuje hodně kofeinu. Tato složka léku může u těchto kategorií lidí způsobit poruchy spánku a úzkost. Askofen-L má tendenci zvyšovat účinek jiných léků, má příznivý účinek na krevní oběh v těle.

farmaceutický účinek

Abyste lépe pochopili, co je Askofen a jak funguje, stojí za to se blíže podívat na jeho součásti. Kyselina acetylsalicylová tedy normalizuje produkci prostaglandinů, inhibuje agregaci krevních destiček. Droga navíc ředí krev. V důsledku toho klesá pravděpodobnost vzniku krevních sraženin..

Paracetamol je známý svou schopností zmírňovat bolesti, horečku a záněty. Může ovlivnit ty části mozku, které jsou odpovědné za regulaci teploty v těle. Díky této vlastnosti teplota klesá. Díky tomuto účinku jsou po určitou dobu otupující procesy také otupělé..

Kofein ovlivňuje centra míchy a zvyšuje jejich vzrušivost. Stimuluje receptory dýchacího systému, rozšiřuje krevní cévy, zvyšuje úroveň vytrvalosti lidského těla.

Mnozí se zajímají o: Askofen zvyšuje nebo snižuje krevní tlak? Na základě vlastností kofeinu můžeme s jistotou říci, že zvyšuje krevní tlak.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Askofen je považován za kombinovaný lék. Má několik sfér činnosti. Dokonale zvládá úkoly jako: úleva od bolesti, snížení horečky, eliminace zánětu. Dále podporuje expanzi jaterních a ledvinových buněk.

Po požití je lék absorbován o 90 procent. Poté se 80 procent účinných látek vylučuje z těla pomocí ledvin..

Indikace a kontraindikace

Tyto pilulky se často užívají k léčbě různých bolestivých syndromů. To znamená, že Askofen pomůže při bolestech hlavy, uklidní migrény, neuralgii, artralgii, myalgii. Kromě toho sníží silnou bolest během kritických dnů. Askofen má však současně indikace i kontraindikace pro použití, které je třeba vzít v úvahu při nákupu léku..

Věděli jste: Jak aplikovat masti Nikoflex?

Pokyny pro léčivý přípravek zakazují jeho použití v případě takových onemocnění:

  • sklon k gastrointestinálnímu krvácení,
  • vředy žaludku a dvanáctníku,
  • porucha funkce ledvin,
  • hypokoagulace,
  • portální hypertenze,
  • astma,
  • některé nemoci srdce a nervového systému.

Těhotné ženy by měly odmítnout léčbu a také během kojení nepít Askofen. Musíte být opatrní s ním a s tím, jehož tělo netoleruje žádnou z jeho složek..

Děti do 15 let se také nedoporučuje užívat tyto tablety..

Vedlejší efekty

Při užívání léku jsou přípustné některé nežádoucí účinky. Mezi nimi:

  • alergie,
  • poruchy trávicího traktu (anorexie, nevolnost, zvracení, gastralgie, průjem, vředy, krvácení),
  • selhání jater nebo ledvin,
  • tachykardie a tlakový ráz,
  • závrať,
  • tinnitus, bolest hlavy,
  • hypokoagulace,
  • poruchy funkce jater.

Jak správně užívat lék

Aby se dospělí zbavili bolesti, doporučuje se užívat jednu nebo dvě tablety dvakrát nebo třikrát denně. V takovém případě nemůžete užívat více než šest tablet denně..

Je důležité zmínit, že by se neměli pít častěji než jednou za čtyři hodiny. Při užívání pilulek existuje také několik nuancí. Aby se akce urychlila, je nejlepší je pít teplým mlékem, nikoli studenou vodou nebo minerální vodou.

Ascofen je kontraindikován během těhotenství a kojení. To platí zejména pro první měsíce. Askofen je také v jakékoli dávce pro děti zakázán. Ale po 15 letech může lékař povolit použití těchto pilulek..

Předávkovat

Pokud koncentrace léčiva v těle překročila normu, jsou možné následující příznaky předávkování:

  • nevolnost, zvracení, bolest žaludku,
  • Nadměrné pocení,
  • tachykardie,
  • tinnitus,
  • ospalost, křeče,
  • bronchospazmus, dušnost.

Pokud byl zaznamenán jeden z těchto příznaků, je naléhavě nutné zavolat lékaře. Provede výplach žaludku. Mohou jim být také předepsány léky s absorpčním účinkem..

Interakce s léky a kompatibilita s alkoholem

Pokud jde o interakci s jinými léky, může Askofen jak zesílit, tak oslabit účinek jiných léků.

Posilují se zejména heparin, reserpin, nepřímá antikoagulancia, steroidní hormony a hypoglykemické látky ze „spolupráce“ s těmito tabletami. Ale furosemid, spironolakton, antihypertenziva a léky proti dnu s nimi ztrácejí účinnost.

Jak používat drogu Neuromidin je podrobně popsáno zde

Barbituráty, antiepileptika, zidovudin, rifampicin se také u těchto tablet nejeví nejlépe. Kromě toho byste neměli zapomínat, že Askofen a alkohol jsou neslučitelné, protože mohou vyvolat komplikace nemocí..

Náhražky léků

Droga má několik analogů. Níže vám o nich řekneme více..

Parascophen

Parascofen je jedním z mnoha analogů askofenu. Má podobné složení. V souladu s tím je jeho činnost zaměřena také na snížení horečky a odstranění bolesti. Pokud obvyklý Askofen nebyl v lékárničce, pak je tento lék schopen jej zcela nahradit.

Ohýbat

Tento léčivý přípravek má složitější složení. Zároveň jsou však jeho vlastnosti podobné těmto tabletám. Další výhodou léku je, že se dodává ve třech různých formách: kapsle, čípky a ampule. Nejvhodnější řešení si může pacient zvolit sám..

Artrosilen

Hlavní složkou tohoto léku je ketoprofen. Inhibuje COX-1 a -2. Navíc má anti-bradykininovou aktivitu a stabilizuje lysozomální membrány. Z tohoto důvodu má stejný účinek jako Askofen. Vyrábí se ve formě kapslí, injekčního roztoku, gelu nebo dokonce spreje.

Což je účinnější: Citramon nebo Askofen

Mnoho lidí si klade otázku: co je lepší, Citramon nebo Askofen? Tyto léky jsou ve stejné cenové kategorii a mají velmi podobné účinky. Jediný rozdíl mezi Citramonem a Askofenem je množství kofeinu. V citramonu je o něco méně.

Recenze

Bylo období, kdy mě v noci často trápily bolesti hlavy. Askofen mi tehdy velmi pomohl. Půl hodiny a bolest ulevuje jako ruka. Teď ho používám i na nachlazení. Dobrá náhrada za Citramon.

Tatiana, 27 let, Iževsk.

Někdy hodně pracuji. Často málo spím, ale ráno opravdu potřebuji energii. Vypiji jednu pilulku Ascofen a mohu snadno jít do práce. Pomáhá to, hlavní věcí je nenechat se unést.

Ilya, 44 let, Moskva.

Trpím migrénami. Můj lékař doporučil tyto pilulky. Zpočátku k nim byla skeptická. Ale jak jsem se snažil, radikálně jsem to změnil. Chovají se efektivně, i když stojí směšné peníze.

Elena, 50 let, Soči.

Náklady

Askofen je velmi cenově dostupný lék. Můžete si jej koupit v lékárnách v Moskvě za cenu 18 rublů. Není to drahé, ale efektivní. Proto je velmi žádaný.

Závěr

Askofen je komplexní protizánětlivý, antipyretický lék proti bolesti. Má mnoho odrůd, ze kterých je nutné prostudovat pokyny a někdy dokonce konzultovat s lékařem.

Kromě toho existují na trhu analogy. Je však nutné je hledat, pokud má tento lék rychlý účinek, přestože má nízkou cenu?

Askofen

  • Složení léčivého přípravku
  • Dávková forma
  • Název a umístění výrobce
  • Farmakologická skupina
  • Indikace
  • Kontraindikace
  • Odpovídající bezpečnostní opatření pro použití
  • Použití během těhotenství a kojení
  • Schopnost ovlivňovat rychlost reakce při řízení vozidel nebo jiných mechanismů
  • Děti
  • Způsob podání a dávkování
  • Předávkovat
  • Nežádoucí účinky
  • Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce
  • Skladovatelnost
  • Podmínky skladování
  • Obal
  • Kategorie dovolené

Složení léčivého přípravku

aktivní složky: 1 tableta obsahuje kyselinu acetylsalicylovou 200 mg, paracetamol 200 mg, kofein 40 mg

pomocné látky: monohydrát kyseliny citronové, bramborový škrob; stearát vápenatý.

Dávková forma

Jednodílné, pravidelné, kulaté válce, jejichž horní a spodní povrch jsou ploché, okraje povrchů jsou zkosené, se zářezem pro dělení na jedné straně, bílý. Mramorování je povoleno na povrchu tablet.

Název a umístění výrobce

Svatý. Petrovskij, Lubny, 16 let, oblast Poltava, Ukrajina, 37500.

Farmakologická skupina

Analgetika a antipyretika. Kyselina acetylsalicylová, kombinace bez psycholeptik. ATC kód N02B A51.

Lék má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky. Složky, které tvoří drogu, zesilují vzájemné účinky.

Antipyretický účinek kyseliny acetylsalicylové je realizován prostřednictvím centrálního nervového systému inhibicí syntézy prostaglandinů PGF 2 v hypotalamu v reakci na vliv endogenních pyrogenů. Analgetický účinek má periferní i centrální původ: periferní účinek - potlačení syntézy prostaglandinů v zánětlivých tkáních; ústředním účinkem je vliv na centra hypotalamu. Kyselina acetylsalicylová také snižuje agregaci krevních destiček.

Paracetamol má analgetický, antipyretický a velmi slabý protizánětlivý účinek, který je spojen s jeho účinkem na centrum termoregulace v hypotalamu a slabě vyjádřenou schopností inhibovat syntézu prostaglandinů v periferních tkáních..

Kofein stimuluje centrální nervový systém. Zlepšuje také pozitivní podmíněné reflexy, stimuluje motorickou aktivitu, oslabuje účinek hypnotik a omamných látek, zvyšuje účinek analgetik a antipyretik.

Indikace

Léčba syndromu mírné až středně silné bolesti: na bolesti hlavy nebo bolesti zubů, neuralgii, myalgii, artralgii s primární dysmenoreou a také jako antipyretikum při onemocněních doprovázených horečkou.

Kontraindikace

Přecitlivělost na složky léčiva, jiné deriváty xanthinu (teofylin, teobromin), jiné salicyláty; bronchiální astma způsobené příjmem salicylátů nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků v anamnéze vrozené hyperbilirubinemie; vrozený nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; onemocnění krve leukopenie anémie akutní gastrointestinální vředy hemoragická diatéza závažné selhání ledvin závažné selhání jater závažné kardiovaskulární nemoci, včetně poruch rytmu, závažné aterosklerózy, závažné koronární srdeční choroby, závažné srdeční selhání, těžká arteriální hypertenze; stavy zvýšeného vzrušení; poruchy spánku; starší věk; glaukomový alkoholismus.

Odpovídající bezpečnostní opatření pro použití

Nepoužívejte s jinými přípravky obsahujícími paracetamol, kyselinu acetylsalicylovou.

Překračujte uvedené dávky léku.

Lék by měl být používán s opatrností v případě anamnézy gastrointestinálních vředů, včetně chronických nebo rekurentních peptických vředů nebo gastrointestinálního krvácení v anamnéze, současného užívání antikoagulancií.

Je nutné poradit se s lékařem ohledně možnosti použití léku u pacientů s poruchou funkce ledvin a jater..

Před použitím léku byste se měli poradit s lékařem, pokud pacient užívá warfarin nebo podobné léky, které mají antikoagulační účinek.

Vezměte v úvahu, že u pacientů s alkoholickým poškozením jater se zvyšuje riziko hepatotoxického účinku paracetamolu; lék může ovlivnit výsledky laboratorních testů na obsah glukózy a kyseliny močové v krvi.

Během chirurgických operací (včetně zubních) může použití přípravků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou zvýšit pravděpodobnost výskytu / zvýšení krvácení, což je způsobeno inhibicí agregace krevních destiček po určitou dobu po použití kyseliny acetylsalicylové.

Při užívání léku se může snížit vylučování kyseliny močové. To může vést k dnu u pacientů, kteří snížili vylučování kyseliny močové.

Během léčby se nedoporučuje konzumovat nadměrné množství nápojů obsahujících kofein (například káva, čaj). Může to způsobit poruchy spánku, třes, pocit napětí, podrážděnost, nepohodlí za hrudní kostí prostřednictvím srdečního rytmu.

Během léčby nekonzumujte alkoholické nápoje.

Pacienti užívající analgetika každý den pro mírnou artritidu by se měli poradit s lékařem.

Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékařskou pomoc.

Použití během těhotenství a kojení

Nepoužívejte lék během těhotenství a kojení..

Schopnost ovlivňovat rychlost reakce při řízení vozidel nebo jiných mechanismů

Pokud se objeví závratě, měli byste se vyhnout potenciálně nebezpečným činnostem, jako je řízení a / nebo provádění prací, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

Lék by neměl být používán u dětí kvůli riziku vzniku Reyeova syndromu (hyperpyrexie, metabolická acidóza, poruchy nervového systému a psychiky, zvracení, dysfunkce jater) s hypertermií na pozadí virových onemocnění.

Způsob podání a dávkování

Lék je určen k perorálnímu podání.

Dospělí užívají 1 tabletu 2-3krát denně po jídle. Maximální denní dávka je 6 tablet (3 rozdělené dávky). Délka léčby závisí na průběhu a závažnosti onemocnění a neměla by přesáhnout 5 dní jako anestetikum a 3 dny jako antipyretikum.

Předávkovat

Příznaky předávkování paracetamolem.

Poškození jater je možné u dospělých, kteří užili 10 g nebo více paracetamolu, a u dětí, kteří užívali lék v dávce 150 mg / kg tělesné hmotnosti. U pacientů s rizikovými faktory (dlouhodobá léčba karbamazepinem, fenobarbitalem, fenytoinem, primidonem, rifampicinem, třezalkou nebo jinými léky, které indukují jaterní enzymy), pravidelné užívání nadměrného množství ethanolu; glutathionová kachexie (poruchy trávení, cystická fibróza, infekce HIV, hlad, kachexie) použití 5 g nebo více paracetamolu může vést k poškození jater.

K poškození jater může dojít 12-48 hodin po užití nadměrných dávek léku. Během prvních 24 hodin se mohou objevit následující příznaky: bledost, nevolnost, zvracení, anorexie, bolesti břicha. U těžké otravy může selhání jater vést k encefalopatii, hypoglykémii, kómatu a smrti. Akutní selhání ledvin s akutní tubulární nekrózou se může projevit silnými bolestmi dolní části zad, hematurií, proteinurií a může se vyvinout i bez závažného poškození ledvin. Mohou se objevit poruchy metabolismu glukózy a metabolické acidózy. Byly také zaznamenány srdeční arytmie a pankreatitida. Při dlouhodobém užívání léku ve velkých dávkách ze strany hematopoetických orgánů se může vyvinout aplastická anémie, trombocytopenie, pancytopenie, agranulocytóza, neutropenie a leukopenie. Při užívání velkých dávek z centrálního nervového systému - závratě, psychomotorické agitace a dezorientace; z močového systému - nefrotoxicita (renální kolika, intersticiální nefritida, kapilární nekróza).

V případě předávkování je nutná sanitka. Pacient by měl být okamžitě převezen do nemocnice, a to i v případě, že nedojde k časným příznakům předávkování. Příznaky mohou být omezeny na nevolnost a zvracení nebo nemusí odrážet závažnost předávkování nebo riziko poškození orgánů. Pokud došlo k předávkování paracetamolem do 1:00, měla by se zvážit léčba aktivním uhlím. Koncentrace paracetamolu v krevní plazmě by měla být měřena 4:00 nebo později po požití (dřívější koncentrace nejsou spolehlivé). Léčba N-acetylcysteinem může být aplikována do 24 hodin po užití paracetamolu, ale maximální ochranný účinek nastane, pokud je použit do 8:00 po užití.

Příznaky předávkování kyselinou acetylsalicylovou.

Předávkování salicyláty je možné v důsledku chronické intoxikace v důsledku dlouhodobé léčby (použití více než 100 mg / kg / den po dobu delší než 2 dny může způsobit toxické účinky), jakož i v důsledku akutní intoxikace, která je život ohrožující (předávkování), a důvodů, proč může to být náhodné použití dětmi nebo neočekávané předávkování.

Chronická otrava salicyláty může být latentní, protože její příznaky jsou nespecifické. Mírná chronická intoxikace způsobená salicyláty nebo salicylismem se zpravidla vyskytuje až po opakovaném podání velkých dávek. Mezi hlavní příznaky patří: nerovnováha, závratě, zvonění v uších, hluchota, zvýšené pocení, nevolnost a zvracení, bolest hlavy, zmatenost. Tyto příznaky lze kontrolovat snížením dávky. Zvonění v uších lze pozorovat, když je koncentrace salicylátů v krevní plazmě vyšší než 150-300 μg / ml. Pokud jsou plazmatické salicyláty nad 300 mcg / ml, objeví se závažné nežádoucí účinky.

O akutní intoxikaci svědčí výrazná změna acidobazické rovnováhy, která se může lišit v závislosti na věku a závažnosti intoxikace. Závažnost stavu nelze určit pouze na základě koncentrace salicylátů v krevní plazmě.

Příznaky předávkování kofeinem.

Velké dávky kofeinu mohou způsobit bolest v epigastrické oblasti, zvracení, diurézu, rychlé dýchání, extrasystol, tachykardii nebo srdeční arytmie, účinky na centrální nervový systém (závratě, nespavost, nervový neklid, podrážděnost, vášeň, úzkost, třes, křeče).

Léčba. V případě předávkování je nutná sanitka, i když nejsou žádné příznaky předávkování. Perorální methionin nebo acetylcystein mohou být prospěšné do 48 hodin po předávkování. Je také nutné aplikovat obecná podpůrná opatření, symptomatickou terapii, včetně použití antagonistů beta-adrenergních receptorů, které mohou eliminovat kardiotoxické účinky.

Nežádoucí účinky

Přestaňte užívat drogu a okamžitě vyhledejte lékaře v případě nežádoucích účinků.

Na straně kardiovaskulárního systému: tachykardie, palpitace, arteriální hypertenze.

Z krve a lymfatického systému: agranulocytóza, anémie, sulfátová hemoglobinémie a methemoglobinémie (cyanóza, dušnost, bolest v srdci), hemolytická anémie, kvůli antiagregačnímu účinku na krevní destičky, kyselina acetylsalicylová může zvýšit riziko krvácení.

Z nervového systému: bolest hlavy, závratě, třes, parestézie, strach, úzkost, neklid, podrážděnost, poruchy spánku, nespavost, úzkost, celková slabost, zvonění v uších.

Ze zažívacího traktu: dyspeptické poruchy, včetně nevolnosti, zvracení, nepohodlí a bolesti v epigastriu, pálení žáhy, bolesti břicha; zánět gastrointestinálního traktu, erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu, které ve vzácných případech mohou způsobit gastrointestinální krvácení a perforaci s odpovídajícími laboratorními a klinickými projevy; zvýšená aktivita „jaterních“ enzymů, obvykle bez rozvoje žloutenky.

Z imunitního systému: reakce přecitlivělosti, včetně anafylaxe, anafylaktického šoku, rýmy, ucpaného nosu, svědění, vyrážky na kůži a sliznicích (obvykle generalizovaná vyrážka, erytematózní, kopřivka), angioedém, multiformní exsudativní syndrom (včetně syndromu) Stevens-Johnson), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom).

Z endokrinního systému: hypoglykemie, až hypoglykemické kóma.

Z trávicího systému: dysfunkce jater, zvýšená aktivita jaterních enzymů, obvykle bez rozvoje žloutenky, hepatonekróza (účinek závislý na dávce).

Jiné: bronchospazmus u pacientů citlivých na kyselinu acetylsalicylovou a další NSAID, krvácení může vést k akutní a chronické posthemoragické anémii / anémii z nedostatku železa (v důsledku tzv. Latentního mikrobiologického krvácení) s odpovídajícími laboratorními projevy a klinickými příznaky, jako je astenie, bledost kůže, hypoperfuze nekardiogenní plicní edém.

Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce

Methotrexát - v kombinaci se salicyláty v dávce 15 mg / týden nebo vyšší se zvyšuje hematologická toxicita methotrexátu v důsledku snížení renální clearance methotrexátu protizánětlivými látkami a jeho vytěsňování z jeho spojení s plazmatickými proteiny, proto je tato kombinace kontraindikována.

Inhibitory MAO - v kombinaci s kofeinem je možné nebezpečné zvýšení krevního tlaku, proto je tato kombinace kontraindikována.

Kombinace, které je třeba používat opatrně.

Paracetamol: antidepresiva a další stimulanty mikrosomální oxidace - tyto léky zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, které ovlivňují funkci jater, což způsobuje možnost těžké intoxikace při malém předávkování léky.

Kofein: cimetidin, hormonální antikoncepce, isoniazid zvyšují účinek kofeinu. Kofein snižuje účinek opioidních analgetik, anxiolytik, hypnotik a sedativ, je antagonistou léků pro anestezii a dalších léků, které tlumí centrální nervový systém (CNS), kompetitivním antagonistou léků, které tlumí centrální nervový systém, kompetitivním antagonistou léků adenosin, ATP. Při současném užívání kofeinu s ergotaminem se zlepšuje absorpce ergotaminu v gastrointestinálním traktu, s látkami stimulujícími štítnou žlázu - zvyšuje se účinek štítné žlázy. Kofein snižuje koncentraci lithia v krvi. Kofein zvyšuje účinek (zlepšuje biologickou dostupnost) analgetik, antipyretik, zesiluje účinky derivátů xanthinu, alfa a beta adrenergních agonistů, psychostimulantů.

Kyselina aietylsalicylová současné užívání s urikosurickými látkami, jako je benzobromaron, probenecid, snižuje účinek vylučování kyseliny močové (kvůli konkurenci vylučování kyseliny močové ledvinovými tubuly). Při současném použití s ​​digoxinem se zvyšuje jeho koncentrace v krevní plazmě v důsledku snížení vylučování ledvinami. Inhibitory ACE v kombinaci s vysokými dávkami kyseliny acetylsalicylové způsobují snížení filtrace glomerulů v důsledku inhibice vazodilatačních prostaglandinů a snížení hypotenzního účinku. Selektivní inhibitory serotoninu zvyšují riziko krvácení z horního zažívacího traktu kvůli možnosti synergického účinku. Při současném použití s ​​kyselinou valproovou ji kyselina acetylsalicylová vytěsňuje ze spojení s bílkovinami krevní plazmy, což zvyšuje toxicitu.

Lék zvyšuje účinek léků, které snižují srážení krve a agregaci krevních destiček, vedlejší účinky kortikosteroidů, sulfonylmočovin, methotrexátu.

Vyvarujte se kombinace s barbituráty, antikonvulzivy, salicyláty, rifampicinem, alkoholem.

Skladovatelnost

Podmínky skladování

Skladujte v původním obalu při teplotě nepřesahující 25 ° C..

Pro Více Informací O Migréně