Sirup Nurofen pro děti

Nurofenový sirup pro děti - má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Aktivní složkou léčiva je ibuprofen, který má analgetický účinek, snižuje horečku a zmírňuje zánět. Všechny tyto účinky jsou dosaženy potlačením mediátorů zánětu a bolesti lékem. Sirup Nurofen pro děti stimuluje vlastní produkci interferonu v těle, látku, která je jedním z hlavních faktorů imunity. Jedním z dalších účinků ibuprofenu je tedy stimulace imunitního systému, což činí použití Nurofenu oprávněným při léčbě virových infekcí..

Indikace pro použití:
Nurofen je indikován pro děti od 3 měsíců do 12 let: jako antipyretikum - akutní respirační infekce, akutní respirační virové infekce, chřipka, jiná infekční a zánětlivá onemocnění doprovázená zvýšením tělesné teploty; postvakcinační reakce; jako lék proti bolesti - bolestivý syndrom mírné až střední intenzity (včetně bolesti hlavy a zubů, migrény, neuralgie, bolesti uší a krku, bolesti s podvrtnutím) atd..

Způsob aplikace:
Nurofen se užívá perorálně. Dávka pro děti závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte..
Horečka a bolest: jedna dávka 5-10 mg / kg tělesné hmotnosti 3-4krát denně. Maximální denní dávka není vyšší než 30 mg / kg / den.
Děti od 3 do 12 měsíců - 2,5 ml 3-4krát denně (ne více než 200 mg / den); od 1 roku do 3 let - 5 ml 3krát denně (ne více než 300 mg / den); od 4 do 6 let - 7,5 ml třikrát denně (ne více než 450 mg / den); od 7 do 9 let - 10 ml třikrát denně (ne více než 600 mg / den); od 10 do 12 let - 15 ml třikrát denně (ne více než 900 mg / den).
Jako antipyretikum by se lék neměl užívat déle než 3 dny jako anestetikum - ne více než 5 dní.
V případě horečky po imunizaci je lék předepsán v dávce 50 mg (2,5 ml); pokud je to nutné, děti starší 1 roku mohou po 6 hodinách znovu užívat drogu ve stejné dávce. Maximální denní dávka by neměla překročit 5 ml (100 mg).
Suspenzí je třeba před použitím důkladně protřepat..
Pro přesné dávkování suspenze je k lahvičce připojena oboustranná odměrka (pro 2,5 ml a 5 ml) nebo odměrná stříkačka.
Pokud horečka přetrvává, je třeba vyhledat lékaře.

Vedlejší efekty:
Vedlejší účinky užívání sirupu Nurofen se mohou objevit v zažívacím systému: nevolnost, zvracení, nepohodlí nebo bolest v epigastriu, průjem, erozivní a ulcerózní léze sliznice a krvácení z gastrointestinálního traktu.
Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, exacerbace bronchiálního astmatu.
Ze strany centrálního nervového systému: bolesti hlavy, závratě.
Z močového systému: porucha funkce ledvin.
Ze strany hematopoetických orgánů: anémie, trombocytopenie, agranulocytóza, leukopenie.

Kontraindikace:
Kontraindikace užívání sirupu Nurofen jsou: „triáda aspirinu“, kopřivka, rýma, vyvolaná příjmem salicylátů nebo jiných NSAID; erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu; onemocnění krve (snížená srážlivost krve, leukopenie, hemofilie); těžká porucha funkce jater a / nebo ledvin; ztráta sluchu; nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; věk dětí do 3 měsíců; přecitlivělost na ibuprofen, kyselinu acetylsalicylovou a další NSAID, stejně jako na další složky léčiva.

Interakce s jinými léčivými přípravky:
Nurofen pro děti by neměl být předepisován v kombinaci s jinými nesteroidními protizánětlivými léky. Při použití různých forem ibuprofenu se maximální denní dávka a jednotlivá dávka vypočítají s přihlédnutím ke všem získaným formám.
Nurofen pro děti může potencovat účinek antikoagulancií, jako je warfarin.
Antihypertenziva, diuretika, takrolimus a cyklosporiny zvyšují riziko nefrotoxicity ibuprofenu.
Kortikosteroidy, pokud se používají současně s Nurofenem pro děti, zvyšují riziko nežádoucích účinků zažívacího traktu.
Ibuprofen může snížit plazmatické hladiny srdečních glykosidů.
Kombinované užívání ibuprofenu s antiagregačními látkami a selektivními inhibitory serotoninu zvyšuje riziko gastrointestinálního krvácení.
Ibuprofen může zvyšovat plazmatické koncentrace lithia a methotrexátu.
Kombinované užívání ibuprofenu s mifepristonem je zakázáno.
Riziko rozvoje hemartrózy a hematomu se zvyšuje při kombinovaném užívání zidovudinu a ibuprofenu.
Zvýšené riziko záchvatů při užívání ibuprofenu a chinolonových antibiotik.

Předávkovat:
Pokud jsou doporučené dávky Nurofenu pro děti výrazně překročeny, může se u pacientů objevit zvracení, bolest v epigastrické oblasti, poruchy stolice, bolesti hlavy, tinnitus a gastrointestinální krvácení. S dalším zvyšováním dávky se může objevit ospalost nebo neklid, dezorientace, záchvaty, kóma a metabolická acidóza. Při závažném předávkování se navíc může vyvinout selhání ledvin a hepatotoxické účinky ibuprofenu..
Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování suspenzí Nurofen pro děti se provádí výplach žaludku a jsou předepsány enterosorbenty. V případě předávkování ibuprofenem je navíc indikováno sledování stavu pacienta a jmenování podpůrné a symptomatické léčby..

Podmínky skladování:
Nurofen by měl být skladován na suchém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Formulář vydání:
Nurofenový sirup pro orální podání (s příchutí pomeranče nebo jahod), bílý nebo téměř bílý, sirupové konzistence, s charakteristickou vůní pomerančového jahod.
100 ml injekční lahvičky, doplněné odměřovací stříkačkou nebo oboustrannou odměrkou na 2,5 a 5 ml.

Složení:
1 ml sirupu obsahuje ibuprofen 20 mg; pomocné látky: maltitolový sirup; voda; glycerol; kyselina citronová; citrát sodný; chlorid sodný; sacharinát sodný; pomerančová příchuť 2M16014 nebo jahodová příchuť 500244E; xanthanové plnivo; polysorbát 80; domifenbromid

Dodatečně:
Lék by měl být používán s opatrností a pouze podle pokynů lékaře u dětí ve věku od 3 do 6 měsíců, pokud má dítě v anamnéze peptický vřed, gastritidu, ulcerózní kolitidu, krvácení z gastrointestinálního traktu, onemocnění jater nebo ledvin, bronchiální astma, kopřivku, při užívání jiných analgetik, nepřímých antikoagulancií, antihypertenziv, diuretik, lithiových přípravků, methotrexátu. Rodiče dítěte by měli být informováni, že pokud se objeví nežádoucí účinky, přestaňte užívat drogu a poraďte se s lékařem.

"NUROFEN" - pro děti (sirup): návod k použití, cena v lékárnách, analogy

Jiné formy uvolnění:

Složení "Nurofen" (sirup pro děti):

Každý mililiter sirupu obsahuje:

20 mg ibuprofenu - látka, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků. 5 ml sirupu obsahuje 100 mg ibuprofenu. Aktivní složka snižuje teplotu, snižuje bolest.

Z dalších látek:

  • polysorbát 80,
  • glycerol,
  • vyslanci,
  • kyselina citronová,
  • příchuť,
  • čištěná voda.

Lék se prodává ve 100 ml lahvích zabalených v papírové krabičce. Uvnitř balení je vložen dávkovač - odměrná stříkačka.

Jak to ovlivňuje tělo? (Farmakodynamika)

Suspenze díky aktivní složce v ní obsažené snižuje množství speciálních látek - prostaglandinů, které se syntetizují při jakémkoli zánětlivém procesu. Ibuprofen především snižuje produkci speciálních látek v těle - prostaglandinů. Doprovázejí jakýkoli zánětlivý proces. Ibuprofen působí na mechanismus syntézy prostaglandinů třídy E, F. Prostaglandiny stimulují centrum termoregulace a způsobují zvýšení teploty. Působí na receptory, které jsou odpovědné za impulsy bolesti. Prostaglandiny zvyšují citlivost receptoru na bradykidin, histamin zvaný mediátory bolesti. Droga zároveň stimuluje vlastní imunitní systém: syntetizuje více interferonů. Mechanismus účinku, bod aplikace ibuprofenu, je velmi podobný farmakodynamice paracetamolu. Oba léky jsou navíc klasifikovány jako nesteroidní protizánětlivé léky. WHO doporučuje používat paracetamol ke snížení teploty nachlazení. Tento lék je v této situaci považován za lék druhé linie, to znamená, že může být předepsán, když paracetamol nefunguje.

Indikace pro použití:

Doporučuje se podávat kojencům starším než 3 měsíce se zvýšenou teplotou způsobenou z jakéhokoli důvodu:

  • Studený,
  • řezání zubů,
  • reakce na očkování atd..

Současně snižuje nebo úplně odstraňuje bolesti hlavy, bolesti svalů atd..

Kontraindikace

Kontraindikováno u dětí, které mají:

  • mít nebo mít eroze, vředy v gastrointestinálním traktu, krvácení z kterékoli části gastrointestinálního traktu;
  • existuje alergie na jakékoli složky, přípravky na bázi kyseliny acetylsalicylové, aspirinové bronchiální astma;
  • vrozený nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • nemoci hematopoetického systému;
  • patologické procesy mají poškozený sluch, zrak, vestibulární aparát;
  • nemoci nebo vrozené deformity snížily funkční schopnost ledvin, jater,
  • vážící méně než 5 kg.

Vedlejší efekty

Předávkování může nastat, pokud je dávka zvýšena na 400 mg / kg tělesné hmotnosti. Může se objevit výsledek:

  • nevolnost, zvracení, bolesti břicha, poruchy trávení;
  • ospalost nebo dezinhibice, křeče, dezorientace, kóma;
  • vzácné dýchání, pokles počtu kontrakcí srdce;
  • změna barvy kůže: nejprve bledost, pak cyanóza.

Pokud se objeví alespoň jeden z příznaků, musíte okamžitě zavolat sanitku.

"NUROFEN" pro děti (sirup): návod k použití

  • U dětí ve věku 3 - 6 měsíců dávejte každých 8 hodin 2,5 ml (50 miligramů). Maximální množství je 7,5 mililitrů za 24 hodin.
  • Od 6 do 12 měsíců 2,5 ml každých 6 hodin, ne více než 10 ml za 24 hodin.
  • Od jednoho do tří let, jedna dávka 5 ml, opakovat každých 8 hodin. Ne více než 15 ml za 24 hodin.

Výjimkou jsou předčasně narozené děti v prvních 6 měsících života. Pro ně dávku vypočítá lékař. Lék můžete podávat nejdéle tři dny po sobě. Minimální interval mezi dávkami je 6 hodin. Podle pokynů k použití sirupu Nurofen pro děti, pokud nedojde k úlevě, účinek trvá méně než 4 hodiny, měli byste naléhavě kontaktovat pediatra.

Jak to vzít správně?

  • Lék se nejlépe podává po jídle nebo během jídla..
  • Odměřte požadovanou dávku odměrnou stříkačkou.
  • Pokud je to nutné, vypijte lék - dejte dítěti napít vody.
  • Pro kojence můžete roztok zředit mlékem, vodou, dát do lahve.

Dávka "Nurofenu" pro děti v sirupu:

Dávka sirupu se volí podle věku a hmotnosti dítěte se zaměřením na standardní množství ibuprofenu na dávku 5-10 miligramů na kilogram hmotnosti. Lékaři doporučují následující dávky Nurofenu pro děti v sirupu:

"NUROFEN" - sirup pro děti: cena

Cena sirupu Nurofen pro děti je závislá na dávkování, okraji lékárny a oblasti prodeje. Například ve známých řetězcích lékáren bude stát 150 ml léku:

  • WER.RU - 186 rublů;
  • Eurofarm - 203 rublů;
  • Dialog - 201 rublů;
  • Lékárna IFC - 202,50 rublů;
  • Maksavit - 185 rublů;
  • Lékárna - 194,8 rublů.

Lék si můžete koupit v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu..

„NUROFEN“ pro děti: analogy

Z hlediska složení léčiva a aktivní složky lze za přímé analogy Nurofenu pro děti považovat následující:

Ibuprofen je suspenze ruské produkce EKOlab, dávka - 100mg / 5ml. Je to účinné analgetikum a antipyretikum. Je předepsán k úlevě od nachlazení, horečky a bolestí různé etiologie a ke snížení vysoké horečky. Cena - 69 rublů.

Ibuprofen-Akrihin je polské analgetikum vyráběné ve formě suspenze s pomerančovou příchutí. Obsah účinné látky je 100mg / 5ml. Působí jako účinné antipyretické, protizánětlivé a analgetické činidlo. Cena - 85,50 rublů.

Maxikold je domácí sirup vyrobený na bázi ibuprofenu 100 mg / 5 ml. Účinně zmírňuje bolest jakéhokoli typu a vysokou horečku. Cena - 169 rublů.

Dětský Nurofen lze také nahradit variantami stejné formy a stejného účinku, které však působí na základě jiné účinné látky - paracetamolu. Například:

Panadol je francouzská dětská suspenze na bázi paracetamolu, která působí jako účinné a bezpečné antipyretické a analgetické činidlo. Cena - 89,50 rublů

Paracetamol pro děti je domácí suspenze s různými příchutěmi. Určeno k úlevě od příznaků akutních respiračních virových infekcí, akutních respiračních infekcí, chřipky a bolesti různého původu. Cena - 60 rublů

Calpol je německá droga ve formě suspenze. Je předepsán jako antipyretikum a analgetikum při léčbě respiračních virových onemocnění, chřipky, infekcí, bolesti ve věku od 3 měsíců do 6 let. Cena - 80 rublů.

Efferalgan je francouzský roztok na bázi paracetamolu používaný k úlevě od bolesti různých etiologií mírné až střední závažnosti a horečnatých stavů při nachlazení. Cena - 89 rublů.

"NUROFEN": recenze

Když se v rodině narodí dítě, noví rodiče se na této akci nejen radují, ale také se seznamují s léky pro děti. Bolest (nejen v zubech), horečka s nachlazením - to vše může rodiče zpanikařit. Ve snaze zmírnit nebo zmírnit příznaky u dětí se obracíme na lékaře, přečteme si recenze o tom či onoho zázračného léku a určíme, který z nich je lepší koupit. Vyzkoušeli jsme paracetamolový sirup pro děti a jiné léky, ale Nurofen nás potěšil svou účinností. Chtěl bych poznamenat složení sirupu Nurofen pro děti. Doporučit

Pro naši rodinu se sirup Nurofen stal záchranným lanem. Rozmanitost chutí pomohla vybrat, co syn vzal s potěšením, a ne s rozmary. Účinná látka ibuprofen poskytuje dlouhodobý účinek až 8 hodin (podává se v noci a klidně spí) ve srovnání s těmi sirupy, které užívají paracetamol. Chtěl bych také zmínit pohodlnou injekční stříkačku na sirup - díky tomu je vhodné dát sirup velmi malému dítěti. Vím to z první ruky, protože v raném věku bylo nutné, aby můj syn podstoupil operaci, a v pooperačním období Nurofen hodně pomohl, zmírnil bolest dítěte.

Nurofen ® pro děti

Léčivá látka:

Obsah

  • 3D obrázky
  • Složení
  • farmaceutický účinek
  • Farmakodynamika
  • Farmakokinetika
  • Indikace Nurofenu pro děti
  • Kontraindikace
  • Aplikace během těhotenství a kojení
  • Vedlejší efekty
  • Interakce
  • Způsob podání a dávkování
  • Předávkovat
  • speciální instrukce
  • Formulář vydání
  • Výrobce
  • Podmínky výdeje z lékáren
  • Podmínky skladování léku Nurofen pro děti
  • Doba použitelnosti léku Nurofen pro děti
  • Ceny v lékárnách
  • Recenze

Farmakologická skupina

  • Nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID) [NSAID - deriváty kyseliny propionové]

Nosologická klasifikace (ICD-10)

  • G43 Migréna
  • H92.0 Otalgia
  • J06 Akutní infekce horních cest dýchacích více a neurčených míst
  • J11 Chřipka, virus nebyl identifikován
  • K08.8.0 * Bolest zubů
  • M25.5 Bolesti kloubů
  • M35.3 Polymyalgia rheumatica
  • M79.1 Myalgie
  • M79.2 Neuralgie a neuritida NS
  • R07.0 Bolest v krku
  • R50.0 Horečka se zimnicí
  • R51 Bolest hlavy
  • R52.2 Jiná přetrvávající bolest
  • R52.9 Bolest nespecifikovaná
  • R68.8.0 * Zánětlivý syndrom
  • T14.3 Dislokace, podvrtnutí a poranění kapsulárně vazivového aparátu kloubu neurčené oblasti těla

3D obrázky

Složení

Perorální suspenze 100 mg (oranžová, jahodová)5 ml
účinná látka:
ibuprofen100 mg
pomocné látky: polysorbát 80 - 0,5 mg; glycerol - 0,5 ml; maltitolový sirup - 1,625 ml; sacharinát sodný - 10 mg; kyselina citronová - 20 mg; citrát sodný - 25,45 mg; xanthanová guma - 37,5 mg; chlorid sodný - 5,5 mg; domifenbromid - 0,5 mg; pomerančová příchuť 2M16014 nebo jahodová příchuť 500244E - 12,5 mg; čištěná voda - až 5 ml

Popis lékové formy

Bílá nebo téměř bílá suspenze sirupové konzistence s vůní pomeranče nebo jahod.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Mechanismus účinku ibuprofenu, derivátu kyseliny propionové ze skupiny NSAID, je způsoben inhibicí syntézy PG - mediátorů bolesti, zánětu a hypertermické reakce. Bez rozdílu blokuje COX-1 a COX-2, v důsledku čehož inhibuje syntézu skleníkových plynů. Ibuprofen navíc reverzibilně inhibuje agregaci krevních destiček. Má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky. Analgetický účinek je nejvýraznější u zánětlivých bolestí. Účinek léku trvá až 8 hodin.

Farmakokinetika

Absorpce - vysoká, rychle a téměř úplně absorbována z gastrointestinálního traktu (spojení s bílkovinami krevní plazmy - 90%). Po užití léku na prázdný žaludek u dospělých je ibuprofen detekován v krevní plazmě po 15 minutách, C.max K plazmatickému ibuprofenu je dosaženo po 60 minutách. Užívání léku s jídlem může zvýšit Tmax až 1-2 hodiny T.1/2 - 2 hodiny. Pomalu proniká do kloubní dutiny, setrvává v synoviální tekutině a vytváří v ní vyšší koncentrace než v krevní plazmě. Po absorpci je asi 50% farmakologicky neaktivní R-formy pomalu transformováno do aktivní S-formy. Metabolizuje se v játrech. Vylučuje se ledvinami beze změny, ne více než 1% a v menší míře žlučí.

V klinických studiích byl ibuprofen detekován v mateřském mléce ve velmi nízkých koncentracích.

Indikace Nurofen ® pro děti

Pro děti od 3 měsíců do 12 let:

jako symptomatická léčba jako antipyretikum pro akutní respirační infekce (včetně chřipky), dětské infekce, jiná infekční a zánětlivá onemocnění a postvakcinační reakce doprovázené zvýšením tělesné teploty;

jako symptomatický lék proti bolesti pro bolestivý syndrom mírné až střední intenzity, vč. bolest zubů, bolest hlavy, migréna, neuralgie, bolest ucha, bolest v krku, bolest podvrtnutí, bolest svalů, revmatická bolest, bolest kloubů a jiné bolesti.

Lék je určen pro symptomatickou terapii, snížení bolesti a zánětu v době použití, neovlivňuje progresi onemocnění.

Kontraindikace

přecitlivělost na ibuprofen nebo na kteroukoli ze složek, které tvoří lék;

úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polypóza nosu a vedlejších nosních dutin a nesnášenlivost s kyselinou acetylsalicylovou nebo jinými NSAID;

anamnéza krvácení nebo perforace gastrointestinálního vředu způsobeného použitím NSAID;

erozivní a ulcerativní onemocnění gastrointestinálního traktu (včetně peptického vředu a duodenálního vředu, Crohnovy choroby, ulcerózní kolitidy) nebo ulcerativní krvácení v aktivní fázi nebo v anamnéze (dvě nebo více potvrzených epizod peptického vředu nebo ulcerativního krvácení);

závažné selhání jater nebo aktivní onemocnění jater;

selhání ledvin závažné závažnosti (kreatinin Cl včetně hypokoagulace), hemoragická diatéza;

těhotenství (III. trimestr);

tělesná hmotnost dítěte do 5 kg.

S opatrností: za podmínek specifikovaných v této části byste se měli před použitím léku poradit s lékařem - současné užívání jiných NSAID, anamnéza jedné epizody žaludečního vředu nebo krvácení z gastrointestinálního vředu, gastritida, enteritida, kolitida, přítomnost infekce Helicobacter pylori, ulcerózní kolitida; bronchiální astma nebo alergická onemocnění ve fázi exacerbace nebo v anamnéze - je možný rozvoj bronchospasmu; závažná somatická onemocnění, systémový lupus erythematodes nebo smíšené onemocnění pojivové tkáně (Sharpov syndrom) - riziko aseptické meningitidy se zvyšuje; selhání ledvin, vč. s dehydratací (Cl kreatinin 30-60 ml / min), zadržování tekutin a otoky, selhání jater, arteriální hypertenze a / nebo srdeční selhání, cerebrovaskulární onemocnění, dyslipidemie / hyperlipidémie, diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, onemocnění krve neznámé etiologie (leukopenie, anémie); současné užívání jiných léků, které mohou zvýšit riziko vředů nebo krvácení, zejména perorálních kortikosteroidů (včetně prednisolonu), antikoagulancií (včetně warfarinu), SSRI (včetně citalopramu, fluoxetinu, paroxetinu), sertralin) nebo antiagregační látky (včetně kyseliny acetylsalicylové, klopidogrelu); těhotenství (I-II trimestr), období kojení, stáří.

Aplikace během těhotenství a kojení

Užívání léku ve třetím trimestru těhotenství je kontraindikováno. Před použitím léku v trimestrech I-II těhotenství nebo během kojení byste se měli poradit se svým lékařem. Existují důkazy, že malé množství ibuprofenu může přecházet do mateřského mléka bez nežádoucích účinků na zdraví kojence.

Vedlejší efekty

Riziko nežádoucích účinků lze minimalizovat krátkým užitím léku v minimální účinné dávce nezbytné k odstranění příznaků.

Nežádoucí účinky jsou převážně závislé na dávce. Následující nežádoucí účinky byly hlášeny při krátkodobém podávání ibuprofenu v dávkách nepřesahujících 1 200 mg / den. Při léčbě chronických stavů a ​​při dlouhodobém užívání se mohou objevit další nežádoucí účinky.

Posouzení výskytu nežádoucích účinků bylo provedeno na základě následujících kritérií; velmi často (≥ 1/10); často (od ≥ 1/100 do jeho exacerbace, bronchospasmu, dušnosti, dušnosti), kožní reakce (svědění, kopřivka, purpura, angioedém, exfoliativní a bulózní dermatózy, včetně toxické epidermální nekrolýzy, syndrom Lyell, Stevens-Johnsonův syndrom, erythema multiforme), alergická rýma, eosinofilie; velmi vzácné - závažné hypersenzitivní reakce, vč. edém obličeje, jazyka a hrtanu, dušnost, tachykardie, arteriální hypotenze (anafylaxe, Quinckeho edém nebo těžký anafylaktický šok).

Z gastrointestinálního traktu: zřídka - bolest břicha, nevolnost, dyspepsie; zřídka - průjem, plynatost, zácpa, zvracení; velmi zřídka - peptický vřed, perforace nebo gastrointestinální krvácení, melena, krvavé zvracení, ulcerózní stomatitida, gastritida; frekvence neznámá - exacerbace ulcerózní kolitidy a Crohnovy choroby.

Z jater a žlučových cest: velmi zřídka - jaterní dysfunkce.

Na straně ledvin a močových cest: velmi zřídka - akutní selhání ledvin (kompenzované a dekompenzované), zejména při dlouhodobém užívání, v kombinaci se zvýšením koncentrace močoviny v krevní plazmě a výskytem otoku, papilární nekrózy.

Z nervového systému: zřídka - bolest hlavy; velmi zřídka - aseptická meningitida (u pacientů s autoimunitními chorobami).

Z CVS: frekvence není známa - srdeční selhání, periferní edém, při dlouhodobém užívání, riziko trombotických komplikací (například infarkt myokardu, cévní mozková příhoda), zvýšený krevní tlak.

Z dýchacího systému a mediastinálních orgánů: frekvence není známa - bronchiální astma, bronchospazmus, dušnost.

Ostatní: velmi zřídka - otoky, vč. obvodový.

Laboratorní ukazatele: hematokrit nebo Hb (mohou klesat); doba krvácení (může se zvýšit); koncentrace glukózy v plazmě (může klesat); clearance kreatininu (může klesat); plazmatická koncentrace kreatininu (může se zvýšit); aktivita jaterních transamináz (může se zvýšit). Pokud se objeví nežádoucí účinky, přestaňte užívat lék a poraďte se s lékařem.

Interakce

Je třeba se vyhnout současnému užívání ibuprofenu s následujícími léky

Kyselina acetylsalicylová: s výjimkou nízkých dávek kyseliny acetylsalicylové (ne více než 75 mg / den) předepsaných lékařem, protože kombinované použití může zvýšit riziko nežádoucích účinků. Při současném užívání ibuprofenu snižuje protizánětlivý a protidoštičkový účinek kyseliny acetylsalicylové (je možné zvýšit výskyt akutní koronární nedostatečnosti u pacientů, kteří dostávají nízké dávky kyseliny acetylsalicylové jako antiagregační látky po zahájení léčby ibuprofenem).

Ostatní NSAID, vč. selektivní inhibitory COX-2: je třeba se vyhnout současnému užívání dvou nebo více léků ze skupiny NSAID kvůli možnému zvýšenému riziku nežádoucích účinků.

Používejte opatrně současně s následujícími léky

Antikoagulancia a trombolytika: NSAID mohou zvýšit účinek antikoagulancií, zejména warfarinu a trombolytik.

Antihypertenziva (ACE inhibitory a antagonisté angiotensinu II) a diuretika: NSAID mohou snížit účinnost léků v těchto skupinách. Diuretika a ACE inhibitory mohou zvyšovat nefrotoxicitu NSAID.

GCS: zvýšené riziko gastrointestinálních vředů a gastrointestinálního krvácení.

Antiagregační látky a SSRI: zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení.

Srdeční glykosidy: současné podávání NSAID a srdečních glykosidů může vést ke zhoršení srdečního selhání, snížení rychlosti glomerulární filtrace a zvýšení plazmatických hladin srdečních glykosidů.

Lithiové přípravky: existují důkazy o pravděpodobnosti zvýšení koncentrace lithia v krevní plazmě při použití NSAID.

Methotrexát: existují důkazy o pravděpodobnosti zvýšení koncentrace methotrexátu v krevní plazmě při použití NSAID.

Cyklosporin: zvýšené riziko nefrotoxicity při současném podávání NSAID a cyklosporinu.

Mifepriston: NSAID by měla být zahájena nejdříve 8–12 dní po užití mifepristonu, protože NSAID mohou snižovat účinnost mifepristonu.

Takrolimus: Současné užívání NSAID a takrolimu může zvýšit riziko nefrotoxicity.

Zidovudin: Současné užívání NSAID a zidovudinu může vést ke zvýšení hematotoxicity. Existují důkazy o zvýšeném riziku hemartrózy a hematomů u HIV pozitivních pacientů s hemofilií, kteří byli současně léčeni zidovudinem a ibuprofenem.

Chinolonová antibiotika: u pacientů současně léčených NSAID a chinolonovými antibiotiky se může riziko záchvatů zvýšit.

Způsob podání a dávkování

Uvnitř. Nurofen ® pro děti - suspenze speciálně navržená pro děti.

Pacientům s přecitlivělostí na žaludek se doporučuje užívat lék s jídlem.

Pouze pro krátkodobé použití.

Před užitím drogy si pečlivě přečtěte pokyny.

Před použitím lahvičku důkladně protřepejte. Součástí balení je praktická odměrná stříkačka pro přesné měření dávky. 5 ml léčiva obsahuje 100 mg ibuprofenu nebo 20 mg ibuprofenu v 1 ml.

Pomocí odměrné stříkačky

Vložte měřicí stříkačku pevně do hrdla lahve. Otočte lahvičku dnem vzhůru a jemně zatáhněte za píst dolů a natáhněte suspenzi do stříkačky po požadovanou značku. Vraťte lahvičku do původní polohy a vyjměte stříkačku a jemně ji otočte. Vložte stříkačku do ústní dutiny a pomalu zatlačte na píst a plynule uvolněte suspenzi.

Po použití opláchněte stříkačku v teplé vodě a osušte ji mimo dosah dítěte..

Horečka (horečka) a bolest

Dávka pro děti závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte. Maximální denní dávka by neměla překročit 30 mg / kg s intervalem mezi dávkami 6-8 hodin Děti ve věku 3-6 měsíců (hmotnost dítěte od 5 do 7,6 kg) - 2,5 ml (50 mg) do 3 jednou za 24 hodin, ne více než 7,5 ml (150 mg) denně.

Děti ve věku 6-12 měsíců (hmotnost dítěte 7,7-9 kg): 2,5 ml (50 mg) až 3-4krát během 24 hodin, ne více než 10 ml (200 mg) denně. Děti ve věku 1-3 roky (hmotnost dítěte 10-16 kg): 5 ml (100 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 15 ml (300 mg) denně.

Děti ve věku 4-6 let (hmotnost dítěte 17-20 kg): 7,5 ml (150 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 22,5 ml (450 mg) denně.

Děti ve věku 7-9 let (hmotnost dítěte 21-30 kg): 10 ml (200 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 30 ml (600 mg) denně.

Děti ve věku 10-12 let (hmotnost dítěte 31-40 kg): 15 ml (300 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 45 ml (900 mg) denně.

Doba léčby není delší než 3 dny. Nepřekračujte uvedenou dávku.

Pokud při užívání léku po dobu 24 hodin (u dětí ve věku 3–5 měsíců) nebo do 3 dnů (u dětí ve věku 6 měsíců a starších) příznaky přetrvávají nebo se zhoršují, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem.

Poimunizační horečka

Děti do 6 měsíců: 2,5 ml (50 mg) drogy. Pokud je to nutné, přidejte po 6 hodinách 2,5 ml (50 mg). Nepoužívejte více než 5 ml (100 mg) za 24 hodin..

Předávkovat

U dětí se mohou příznaky předávkování objevit po užití dávky vyšší než 400 mg / kg. U dospělých je účinek předávkování závislý na dávce méně výrazný. T1/2 předávkování drogami je 1,5-3 hodiny.

Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest v nadbřišku nebo méně často průjem, tinnitus, bolest hlavy a gastrointestinální krvácení. V závažnějších případech jsou pozorovány projevy z centrálního nervového systému: ospalost, zřídka - agitovanost, křeče, dezorientace, kóma. V případě těžké otravy se může vyvinout metabolická acidóza a zvýšení PT, selhání ledvin, poškození jaterní tkáně, snížení krevního tlaku, deprese dýchání a cyanóza. U pacientů s bronchiálním astmatem je možné zhoršení tohoto onemocnění..

Léčba: symptomatická, s povinným zajištěním průchodnosti dýchacích cest, monitorování EKG a vitálních funkcí, dokud se stav pacienta normalizuje.

Perorální podání aktivního uhlí nebo výplach žaludku se doporučuje do 1 hodiny po užití potenciálně toxické dávky ibuprofenu. Pokud byl ibuprofen již absorbován, může být předepsán alkalický nápoj k eliminaci kyselého derivátu ibuprofenu ledvinami a nucené diuréze. Časté nebo prodloužené křeče je třeba léčit i.v. diazepamem nebo lorazepamem. Pokud se bronchiální astma zhorší, doporučuje se použití bronchodilatancií.

speciální instrukce

Doporučuje se užívat drogu v co nejkratším možném čase a v minimální účinné dávce nezbytné k odstranění příznaků.

Během dlouhodobé léčby je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater a ledvin. Když se objeví příznaky gastropatie, je zobrazeno pečlivé sledování, včetně esophagogastroduodenoscopy, kompletního krevního obrazu (stanovení Hb), fekálního okultního krevního testu.

Pokud je nutné stanovit 17-ketosteroidy, je třeba léčbu přerušit 48 hodin před zahájením studie. Během léčby se nedoporučuje užívat ethanol. Lék je kontraindikován u pacientů s intolerancí fruktózy, protože obsahuje maltitol.

Nurofen ® pro děti mohou užívat děti s diabetes mellitus, protože výrobek neobsahuje cukr. Neobsahuje barviva.

Pacienti s renální insuficiencí by se měli před použitím léku poradit s lékařem, protože existuje riziko zhoršení funkčního stavu ledvin..

Pacienti s hypertenzí, vč. anamnéza a / nebo CHF, měli byste se před použitím drogy poradit se svým lékařem, protože lék může způsobit zadržování tekutin, zvýšený krevní tlak a otoky.

Dopad na schopnost řídit vozidla a další potenciálně nebezpečné mechanismy. Pacienti, kteří při užívání ibuprofenu hlásí závratě, ospalost, letargii nebo poruchy zraku, by se měli vyhnout řízení nebo obsluze strojů..

Formulář vydání

Perorální suspenze (pomeranč, jahoda), 100 mg / 5 ml. PET láhev s LDPE nebo PP víčkem s uzávěrem obsahující 100 ml, 150 ml nebo 200 ml suspenze.

Každá lahvička s dávkovačem stříkaček je zabalena v papírové krabičce.

Výrobce

Reckitt Benckiser Healthcare Limited, Danceom Lane, Hull, East Yorkshire, XY8 7BC, Velká Británie.

Reckitt Benkizer Healthcare India Limited, Khasra No. 701/534, Sandholi, Buddy - Nalagar Road, Buddy, Solan district (Himachal Pradesh), India (pro perorální suspenzi (oranžová).

Právní osoba, na jejíž jméno bylo rozhodnutí o registraci vydáno: Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd., Thane Road, Nottingham, NG90 2DB, UK.

Zástupce v Rusku / organizace přijímající nároky spotřebitelů: Reckitt Benckiser Healthcare LLC. 115114, Rusko, Moskva, st. Kozhevnicheskaya, 14.

Tel.: 8-800-505-1-500 (bezplatné v Rusku).

[email protected]

Podmínky výdeje z lékáren

Podmínky skladování Nurofenu ® pro děti

Držte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti přípravku Nurofen ® pro děti

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Nurofen® (suspenze, jahodová / pomerančová příchuť, 100/150/200 ml)

Návod k použití léčivého přípravku pro lékařské použití Nurofen® pro děti

Registrační číslo: P N014745 / 01

Obchodní název: Nurofen ® pro děti

Mezinárodní nechráněný název (INN): Ibuprofen

Chemický název: (RS) -2- (4-isobutylfenyl) propionová kyselina

Dávková forma: perorální suspenze [pomeranč, jahoda]

Složení

5 ml suspenze Nurofen® pro děti obsahuje léčivou látku - ibuprofen 100 mg a pomocné látky: polysorbát 80 0,5 mg, glycerol 0,5 ml, maltitolový sirup 1,625 ml, sacharinát sodný 10 mg, kyselina citronová 20 mg, citrát sodný 25, 45 mg, xanthanová guma 37,5 mg, chlorid sodný 5,5 mg, domifenbromid 0,5 mg, pomerančová příchuť 2M16014 nebo jahodová příchuť 500244E 12,5 mg, čištěná voda do 5 ml.

Popis

Bílá nebo téměř bílá suspenze sirupové konzistence s vůní pomeranče nebo jahod.

Farmakoterapeutická skupina: nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID).

ATX kód: M01AE01

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Mechanismus účinku ibuprofenu, derivátu kyseliny propionové ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), je způsoben inhibicí syntézy prostaglandinů - mediátorů bolesti, zánětu a hypertermické reakce. Bez rozdílu blokuje cyklooxygenázu 1 (COX-1) a cyklooxygenázu 2 (COX-2), v důsledku čehož inhibuje syntézu prostaglandinů. Ibuprofen navíc reverzibilně inhibuje agregaci krevních destiček. Má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky. Analgetický účinek je nejvýraznější u zánětlivých bolestí. Lék trvá až 8 hodin.

Farmakokinetika

Absorpce - vysoká, rychle a téměř úplně absorbována z gastrointestinálního traktu (GIT) (spojení s bílkovinami krevní plazmy - 90%). Po užití léku na prázdný žaludek u dospělých je ibuprofen detekován v krevní plazmě po 15 minutách, maximální koncentrace (Cmax) ibuprofenu v krevní plazmě je dosaženo po 60 minutách. Užívání léku s jídlem může prodloužit dobu potřebnou k dosažení maximální koncentrace (TCmax) až 1-2 hodiny. Poločas rozpadu (T.1/2) - 2 hodiny. Pomalu proniká do kloubní dutiny, zůstává v synoviální tekutině a vytváří v ní vyšší koncentrace než v krevní plazmě. Po absorpci je asi 60% farmakologicky neaktivní R-formy pomalu transformováno do aktivní S-formy. Metabolizuje se v játrech. Vylučuje se ledvinami (beze změny ne více než 1%) a v menší míře žlučí.

V omezených studiích byl ibuprofen nalezen v mateřském mléce ve velmi nízkých koncentracích.

Indikace pro použití

Nurofen® suspenze pro děti se používá u dětí od 3 měsíců do 12 let k symptomatické léčbě jako antipyretikum při akutních respiračních onemocněních (včetně chřipky), dětských infekcích, jiných infekčních a zánětlivých onemocněních a postvakcinačních reakcích doprovázených zvýšením tělesné teploty.

Lék se používá jako symptomatický lék proti bolesti mírného nebo středního intenzivního syndromu bolesti, zahrnující: bolesti zubů, hlavy, migrény, neuralgie, bolesti uší, bolesti v krku, bolesti podvrtnutí, bolesti svalů, revmatických bolestí, bolesti kloubů.

Lék je určen pro symptomatickou terapii, snížení bolesti a zánětu v době použití, neovlivňuje progresi onemocnění.

Kontraindikace

  • Přecitlivělost na ibuprofen nebo na kteroukoli složku léčiva.
  • Kompletní nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polypóza nosu a vedlejších nosních dutin a nesnášenlivost s kyselinou acetylsalicylovou nebo jinými NSAID.
  • Historie krvácení nebo perforace gastrointestinálních vředů způsobených NSAID.
  • Erozivní a ulcerativní onemocnění gastrointestinálního traktu (včetně peptického vředu a duodenálního vředu, Crohnovy choroby, ulcerózní kolitidy) nebo ulcerativní krvácení v aktivní fázi nebo v anamnéze (dvě nebo více potvrzených epizod peptického vředu nebo ulcerativního krvácení).
  • Těžké selhání jater nebo aktivní onemocnění jater.
  • Selhání ledvin závažné závažnosti (clearance kreatininu pylori, ulcerózní kolitida; bronchiální astma nebo alergická onemocnění v akutním stadiu nebo v anamnéze - může se vyvinout bronchospazmus; závažná somatická onemocnění, systémový lupus erythematodes nebo smíšené onemocnění pojivové tkáně (Sharpov syndrom) - zvýšené riziko aseptické meningitidy ; plané neštovice; selhání ledvin, včetně dehydratace (clearance kreatininu 30-60 ml / min), zadržování tekutin a otoky, selhání jater, arteriální hypertenze a / nebo srdeční selhání, cerebrovaskulární onemocnění, dyslipidemie / hyperlipidémie, diabetes mellitus, nemoci periferní tepny, onemocnění krve nejasné etiologie (leukopenie, anémie); současné užívání jiných léků, které mohou zvyšovat riziko ulcerace nebo krvácení, zejména perorální glukokortikosteroidy (včetně prednisonu), antikoagulancia (včetně warfarinu), sat účinné inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (včetně citalopramu, fluoxetinu, paroxetinu, sertralinu) nebo antiagregační látky (včetně kyseliny acetylsalicylové, klopidogrelu); těhotenství (I-II trimestr), období kojení, stáří.

Aplikace během těhotenství a kojení

Užívání léku ve třetím trimestru těhotenství je kontraindikováno. Před použitím léku v I-II trimestru těhotenství nebo během kojení byste se měli poradit se svým lékařem. Existují důkazy, že malé množství ibuprofenu může přecházet do mateřského mléka bez nežádoucích účinků na zdraví kojence.

Způsob podání a dávkování

Nurofen ® pro děti je suspenze speciálně vyvinutá pro děti. Pro orální podání. Pacientům s přecitlivělostí na žaludek se doporučuje užívat lék s jídlem.

Pouze pro krátkodobé použití. Před užitím drogy si pečlivě přečtěte pokyny.

Před použitím lahvičku důkladně protřepejte. Součástí balení je praktická odměrná stříkačka pro přesné měření dávky. 5 ml léčiva obsahuje 100 mg ibuprofenu nebo 20 mg ibuprofenu v 1 ml.

Pomocí odměrné stříkačky:

Vložte odměřovací stříkačku pevně do hrdla lahve. Otočte lahvičku dnem vzhůru a jemně zatáhněte za píst dolů a natáhněte suspenzi do stříkačky po požadovanou značku. Vraťte lahvičku do původní polohy a jemným otočením vyjměte injekční stříkačku. Vložte stříkačku do úst a pomalu zatlačte na píst a plynule uvolněte suspenzi.

Po použití opláchněte stříkačku v teplé vodě a osušte ji mimo dosah dítěte..

Horečka (horečka) a bolest:

Dávka pro děti závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte. Maximální denní dávka by neměla překročit 30 mg / kg tělesné hmotnosti dítěte s intervaly mezi dávkami léku 6-8 hodin.

Děti ve věku 3-6 měsíců (hmotnost dítěte od 5 do 7,6 kg): 2,5 ml (50 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 7,5 ml (150 mg) denně.

Děti ve věku 6-12 měsíců (hmotnost dítěte 7,7 - 9 kg): 2,5 ml (50 mg) až 3-4krát za 24 hodin, ne více než 10 ml (200 mg) denně.

Děti ve věku 1-3 roky (hmotnost dítěte 10 - 16 kg): 5,0 ml (100 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 15 ml (300 mg) denně.

Děti ve věku 4-6 let (hmotnost dítěte 17 - 20 kg): 7,5 ml (150 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 22,5 ml (450 mg) denně.

Děti ve věku 7-9 let (hmotnost dítěte 21-30 kg): 10 ml (200 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 30 ml (600 mg) denně.

Děti ve věku 10-12 let (hmotnost dítěte 31 - 40 kg): 15 ml (300 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 45 ml (900 mg) denně.

Doba léčby není delší než 3 dny. Nepřekračujte uvedenou dávku.

Pokud příznaky přetrvávají nebo se zhoršují při užívání léku po dobu 24 hodin (u dětí ve věku 3-5 měsíců) nebo do 3 dnů (u dětí ve věku 6 měsíců a starších), přerušte léčbu a poraďte se s lékařem..

Děti do 6 měsíců: 2,5 ml (50 mg) drogy. Pokud je to nutné, po 6 hodinách další 2,5 ml (50 mg). Nepoužívejte více než 5 ml (100 mg) za 24 hodin.

Vedlejší účinek

Riziko nežádoucích účinků lze minimalizovat krátkým užitím léku v minimální účinné dávce nezbytné k odstranění příznaků.

Nežádoucí účinky jsou převážně závislé na dávce. Následující nežádoucí účinky byly hlášeny při krátkodobém podávání ibuprofenu v dávkách nepřesahujících 1 200 mg / den. Při léčbě chronických stavů a ​​při dlouhodobém užívání se mohou objevit další nežádoucí účinky.

Posouzení výskytu nežádoucích účinků bylo provedeno na základě následujících kritérií: velmi časté (≥ 1/10), časté (od ≥ 1/100 do ® u dětí lze použít u dětí s diabetem, protože lék neobsahuje cukr. Neobsahuje barviva..

Pacienti s renální insuficiencí by se měli před použitím léku poradit s lékařem, protože existuje riziko zhoršení funkčního stavu ledvin..

Pacienti s hypertenzí, včetně anamnézy a / nebo chronického srdečního selhání, by se měli před použitím léku poradit s lékařem, protože lék může způsobit zadržování tekutin, zvýšený krevní tlak a otoky.

Užívání NSAID u pacientů s planými neštovicemi může být spojeno se zvýšeným rizikem vzniku závažných hnisavých komplikací infekčních a zánětlivých onemocnění kůže a podkožního tuku (například nekrotizující fasciitida). V tomto ohledu se doporučuje vyhnout se užívání léku na plané neštovice.

Dopad na schopnost řídit vozidla a další potenciálně nebezpečné mechanismy

Pacienti, kteří při užívání ibuprofenu hlásí závratě, ospalost, letargii nebo poruchy zraku, by se měli vyhnout řízení nebo obsluze strojů..

Formulář vydání

Perorální suspenze [pomeranč, jahoda] 100 mg / 5 ml.

Injekční lahvička z polyethylentereftalátu s víčkem z LDPE nebo polypropylenu s těsněním obsahující 100 ml, 150 ml nebo 200 ml suspenze.

Každá láhev, spolu s dávkovačem stříkaček, zabalená v lepenkové krabici spolu s návodem k použití.

Podmínky skladování

Při teplotě ne vyšší než 25 ° C..

Držte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Spotřebujte do 6 měsíců po otevření lahvičky.

Nepoužívejte drogu s datem exspirace.

Podmínky dovolené

Právnická osoba, na jejíž jméno bylo vydáno osvědčení o registraci

Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd, Thane Road, Nottingham, NG90 2DB, Velká Británie.

Výrobce

Reckitt Benckiser Healthcare (UK) Limited, Danceom Lane, Hull, East Yorkshire, HY8 7BC, UK;

Reckitt Benkizer Healthcare India Private Limited, Khasra č. 701/534, Sandholi Village, Buddy - Nalagar Road, Buddy, okres Solan (Himáčalpradéš), Indie (pro perorální suspenzi [oranžová]).

Zástupce v Rusku / Organizaci přijímající nároky spotřebitelů

LLC „Reckitt Benckiser Healthcare“

Rusko, 115114, Moskva, Shluzovaya nab., 4

Tel: 8-800-200-82-20 (pouze pro Rusko, volání zdarma),

NUROFEN D / DET SUSP 0,1 / 5ML 150ML / ORANŽOVÁ /

Bílá nebo téměř bílá suspenze sirupové konzistence s oranžovou vůní.

5 ml suspenze Nurofen® pro děti obsahuje účinnou látku - ibuprofen 100 mg a pomocné látky: polysorbát 80 0,5 mg, glycerol 0,5 ml, maltitolový sirup 1,625 ml, sacharinát sodný 10 mg, kyselina citronová 20 mg, citrát sodný 25, 45 mg, xanthanová guma 37,5 mg, chlorid sodný 5,5 mg, domifenbromid 0,5 mg, pomerančová příchuť 2M16014 nebo jahodová příchuť 500244E 12,5 mg, čištěná voda do 5 ml.

Nurofen® pro děti je suspenze speciálně navržená pro děti. Pro orální podání. Pacientům s přecitlivělostí na žaludek se doporučuje užívat lék s jídlem. Pouze pro krátkodobé použití. Před užitím drogy si pečlivě přečtěte pokyny. Před použitím lahvičku důkladně protřepejte. Součástí balení je praktická odměrná stříkačka pro přesné měření dávky. 5 ml léčiva obsahuje 100 mg ibuprofenu nebo 20 mg ibuprofenu v 1 ml. Použití odměrné stříkačky: Zasuňte odměrnou stříkačku pevně do hrdla lahvičky. Otočte lahvičku dnem vzhůru a jemně zatáhněte za píst dolů a natáhněte suspenzi do stříkačky po požadovanou značku. Vraťte lahvičku do původní polohy a jemným otočením vyjměte injekční stříkačku. Vložte stříkačku do ústní dutiny a pomalu stlačte píst, postupně uvolňujte suspenzi. Po použití opláchněte stříkačku v teplé vodě a osušte ji mimo dosah dítěte. Horečka (horečka) a bolest: Dávka pro děti závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte. Maximální denní dávka by neměla překročit 30 mg / kg tělesné hmotnosti dítěte s intervaly mezi dávkami léku 6-8 hodin. Děti ve věku 3-6 měsíců (hmotnost dítěte od 5 do 7,6 kg): 2,5 ml (50 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 7,5 ml (150 mg) denně. Děti ve věku 6-12 měsíců (hmotnost dítěte 7,7-9 kg): 2,5 ml (50 mg) až 3-4krát za 24 hodin, ne více než 10 ml (200 mg) denně. Děti ve věku 1-3 roky (hmotnost dítěte 10-16 kg): 5,0 ml (100 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 15 ml (300 mg) denně. Děti ve věku 4–6 let (hmotnost dítěte 17–20 kg): 7,5 ml (150 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 22,5 ml (450 mg) denně. Děti ve věku 7-9 let (hmotnost dítěte 21-30 kg): 10 ml (200 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 30 ml (600 mg) denně. Děti ve věku 10–12 let (hmotnost dítěte 31–40 kg): 15 ml (300 mg) až 3krát za 24 hodin, ne více než 45 ml (900 mg) denně. Doba léčby není delší než 3 dny. Nepřekračujte uvedenou dávku. Pokud příznaky přetrvávají nebo se zhoršují při užívání léku do 24 hodin (u dětí ve věku 3–5 měsíců) nebo do 3 dnů (u dětí ve věku 6 měsíců a starších), musíte léčbu ukončit a vyhledat lékaře. Horečka po imunizaci: Děti do 6 měsíců: 2,5 ml (50 mg) léčiva. Pokud je to nutné, po 6 hodinách další 2,5 ml (50 mg). Nepoužívejte více než 5 ml (100 mg) za 24 hodin. Předávkování U dětí se mohou příznaky předávkování objevit po užití dávky vyšší než 400 mg / kg tělesné hmotnosti. U dospělých je účinek předávkování závislý na dávce méně výrazný. Poločas rozpadu léku v případě předávkování je 1,5-3 hodiny. Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest v nadbřišku nebo méně často průjem, tinnitus, bolest hlavy a gastrointestinální krvácení. V závažnějších případech jsou pozorovány projevy z centrálního nervového systému: ospalost, zřídka - agitovanost, křeče, dezorientace, kóma. V případě těžké otravy se může vyvinout metabolická acidóza a zvýšení protrombinového času, selhání ledvin, poškození jaterních tkání, snížení krevního tlaku, deprese dýchání a cyanóza. U pacientů s bronchiálním astmatem je možné zhoršení tohoto onemocnění. Léčba: symptomatická, s povinným zajištěním průchodnosti dýchacích cest, monitorování EKG a vitálních funkcí, dokud se stav pacienta normalizuje. Perorální podání aktivního uhlí nebo výplach žaludku se doporučuje do 1 hodiny po užití potenciálně toxické dávky ibuprofenu. Pokud byl ibuprofen již absorbován, může být předepsán alkalický nápoj k eliminaci kyselého derivátu ibuprofenu ledvinami a nucené diuréze. Časté nebo dlouhodobé záchvaty by měly být léčeny intravenózně podávaným diazepamem nebo lorazepamem. Pokud se bronchiální astma zhorší, doporučuje se použití bronchodilatancií.

Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID).

Doporučuje se užívat drogu v co nejkratším možném čase a v minimální účinné dávce nezbytné k odstranění příznaků. Během dlouhodobé léčby je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater a ledvin. Když se objeví příznaky gastropatie, je zobrazeno pečlivé sledování, včetně esophagogastroduodenoscopy, obecného krevního testu (stanovení hemoglobinu) a fekálního okultního krevního testu. Pokud je nutné stanovit 17-ketosteroidy, je třeba léčbu přerušit 48 hodin před zahájením studie. Během léčby se nedoporučuje užívat ethanol. Lék je kontraindikován u pacientů s intolerancí fruktózy, protože obsahuje maltitol. Nurofen® pro děti lze používat u dětí s diabetes mellitus, protože lék neobsahuje cukr. Neobsahuje barviva. Pacienti s renální insuficiencí by se měli před použitím léku poradit s lékařem, protože existuje riziko zhoršení funkčního stavu ledvin. Pacienti s hypertenzí, včetně anamnézy a / nebo chronického srdečního selhání, by se měli před použitím léku poradit s lékařem, protože lék může způsobit zadržování tekutin, zvýšený krevní tlak a otoky. Dopad na schopnost řídit vozidla a další potenciálně nebezpečné mechanismy Pacienti, kteří při užívání ibuprofenu hlásí závratě, ospalost, letargii nebo poruchy zraku, by se měli vyhnout řízení nebo obsluze strojů..

Je třeba se vyhnout současnému užívání ibuprofenu s následujícími léky: • Kyselina acetylsalicylová: s výjimkou nízkých dávek kyseliny acetylsalicylové (ne více než 75 mg denně) předepsaných lékařem, protože kombinované užívání může zvýšit riziko nežádoucích účinků. Současné užívání ibuprofenu snižuje protizánětlivý a antiagregační účinek kyseliny acetylsalicylové (je možné zvýšit výskyt akutní koronární nedostatečnosti u pacientů, kteří po zahájení léčby ibuprofenem dostávají nízké dávky kyseliny acetylsalicylové jako antiagregační látky). • Další NSAID, včetně selektivních inhibitorů COX-2: je třeba se vyhnout současnému užívání dvou nebo více léků ze skupiny NSAID kvůli možnému zvýšenému riziku nežádoucích účinků. Používejte opatrně spolu s následujícími léky: • Antikoagulancia a trombolytika: NSAID mohou zvýšit účinek antikoagulancií, zejména warfarinu a trombolytik. • Antihypertenziva (ACE inhibitory a antagonisté angiotensinu II) a diuretika: NSAID mohou snížit účinnost léků v těchto skupinách. Diuretika a ACE inhibitory mohou zvýšit nefrotoxicitu NSAID. • Glukokortikosteroidy: zvýšené riziko gastrointestinálních vředů a gastrointestinálního krvácení. • Antiagregační látky a selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu: zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení. • Srdeční glykosidy: Současné podávání NSAID a srdečních glykosidů může vést ke zhoršení srdečního selhání, snížení rychlosti glomerulární filtrace a zvýšení plazmatických hladin srdečních glykosidů. • Lithiové přípravky: existují důkazy o pravděpodobnosti zvýšení koncentrace lithia v krevní plazmě při použití NSAID. • Methotrexát: existují důkazy o pravděpodobnosti zvýšení koncentrace methotrexátu v krevní plazmě při použití NSAID. • Cyklosporin: zvýšené riziko nefrotoxicity při současném podávání NSAID a cyklosporinu. • Mifepriston: NSAID by měla být zahájena nejdříve 8–12 dní po užití mifepristonu, protože NSAID mohou snižovat účinnost mifepristonu. • Takrolimus: současné podávání NSAID a takrolimu může zvýšit riziko nefrotoxicity. • Zidovudin: Současné užívání NSAID a zidovudinu může zvýšit hematotoxicitu. Existují důkazy o zvýšeném riziku hemartrózy a hematomů u HIV pozitivních pacientů s hemofilií, kteří byli současně léčeni zidovudinem a ibuprofenem. • Chinolonová antibiotika: u pacientů léčených současně NSAID a chinolonovými antibiotiky se může riziko záchvatů zvýšit.

Mechanismus účinku ibuprofenu, derivátu kyseliny propionové ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), je způsoben inhibicí syntézy prostaglandinů - mediátorů bolesti, zánětu a hypertermické reakce. Bez rozdílu blokuje cyklooxygenázu 1 (COX-1) a cyklooxygenázu 2 (COX-2), v důsledku čehož inhibuje syntézu prostaglandinů. Ibuprofen navíc reverzibilně inhibuje agregaci krevních destiček. Má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky. Analgetický účinek je nejvýraznější u zánětlivých bolestí. Lék trvá až 8 hodin.

Absorpce - vysoká, rychle a téměř úplně absorbována z gastrointestinálního traktu (GIT) (spojení s bílkovinami krevní plazmy - 90%). Po užití léku nalačno u dospělých se ibuprofen nachází v krevní plazmě po 15 minutách, maximální koncentrace (Cmax) ibuprofenu v krevní plazmě se dosáhne po 60 minutách. Užívání léku s jídlem může prodloužit dobu k dosažení maximální koncentrace (TCmax) až na 1-2 hodiny. Poločas (T1 / 2) je 2 hodiny. Pomalu proniká do kloubní dutiny, zůstává v synoviální tekutině a vytváří v ní vyšší koncentrace než v krevní plazmě. Po absorpci je asi 60% farmakologicky neaktivní R-formy pomalu transformováno do aktivní S-formy. Metabolizuje se v játrech. Vylučuje se ledvinami (ne více než 1% nezměněno) a v menší míře žlučí. V omezených studiích byl ibuprofen nalezen v mateřském mléce ve velmi nízkých koncentracích.

Nurofen® suspenze pro děti se používá u dětí od 3 měsíců do 12 let k symptomatické léčbě jako antipyretikum při akutních respiračních onemocněních (včetně chřipky), dětských infekcích, jiných infekčních a zánětlivých onemocněních a postvakcinačních reakcích doprovázených zvýšením tělesné teploty... Lék se používá jako symptomatický lék proti bolesti mírného nebo středního intenzivního syndromu bolesti, zahrnující: bolesti zubů, hlavy, migrény, neuralgie, bolesti uší, bolesti v krku, bolesti podvrtnutí, bolesti svalů, revmatických bolestí, bolesti kloubů... Lék je určen pro symptomatickou terapii, snížení bolesti a zánětu v době použití, neovlivňuje progresi onemocnění.

• Přecitlivělost na ibuprofen nebo na kteroukoli ze složek, které tvoří léčivo. • Kompletní nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, opakující se polypózy nosu a vedlejších nosních dutin a nesnášenlivost s kyselinou acetylsalicylovou nebo jinými NSAID. • Historie krvácení nebo perforace gastrointestinálních vředů způsobených NSAID. • Erozivní a ulcerativní onemocnění gastrointestinálního traktu (včetně peptického vředu a duodenálního vředu, Crohnovy choroby, ulcerózní kolitidy) nebo ulcerativní krvácení v aktivní fázi nebo v anamnéze (dvě nebo více potvrzených epizod peptického vředu nebo ulcerativního krvácení). • Závažné selhání jater nebo aktivní onemocnění jater. • Selhání ledvin závažné závažnosti (clearance kreatininu

Riziko nežádoucích účinků lze minimalizovat krátkým užitím léku v minimální účinné dávce nezbytné k odstranění příznaků. Riziko nežádoucích účinků lze minimalizovat krátkým užitím léku v minimální účinné dávce nezbytné k odstranění příznaků. Nežádoucí účinky jsou převážně závislé na dávce. Následující nežádoucí účinky byly hlášeny při krátkodobém podávání ibuprofenu v dávkách nepřesahujících 1 200 mg / den. Při léčbě chronických stavů a ​​při dlouhodobém užívání se mohou objevit další nežádoucí účinky. Posouzení výskytu nežádoucích účinků bylo provedeno na základě následujících kritérií: velmi časté (větší nebo rovné 1/10), časté (od větší nebo rovné 1/100 až

Perorální suspenze [oranžová] 100 mg / 5 ml - 150 ml v injekční lahvičce. Každá láhev, spolu s dávkovačem stříkaček, zabalená v lepenkové krabici spolu s návodem k použití.

Pro Více Informací O Migréně