Společnost
Aspirin a analgin by se neměly užívat během léčby přípravkem COVID-19, uvedla prezidentská správa na klinice. Tyto léky mohou vyvolat mrtvici, poškodit střeva a způsobit vzácný Reinův syndrom, který se vyznačuje akutním selháním jater. WHO a ministerstvo zdravotnictví Ruské federace nicméně prohlašují, že nebezpečí užívání těchto léků nebylo prokázáno, což znamená, že mohou být užívány volně spolu s jinými antipyretiky..
Užívání aspirinu nebo analginu jako antipyretika může být pro pacienty s koronavirem nebezpečné, uvedla Irina Vereyutina, vedoucí neuropsychiatrického oddělení polikliniky č. 4.
„Ke snížení tělesné teploty u pacientů s koronavirovou infekcí je nutné použít paracetamol,“ zdůraznila a zdůraznila, že užívání aspirinu a analginu je v tomto případě „nepřijatelné“.
Někteří lékaři však byli vůči tomuto tvrzení skeptičtí. Imunologička Maria Polner tak pro Gazeta.Ru řekla, že pochybuje o věrohodnosti kategorických rozsudků Vereyutiny. Vysvětlila však, že s největší pravděpodobností se neurolog spoléhal na údaje WHO, že užívání nesteroidních (nehormonálních - Gazeta.Ru) protizánětlivých léků (NSAID), které zahrnují aspirin s analginem, s COVID-19 není doporučeno.
"Dříve skutečně existovaly informace o nežádoucím použití NSAID pro infekci koronaviry." Avšak 19. března 2020 vydala WHO vyvrácení. Podle nich konzultují s lékaři ošetřujícími pacienty s COVID-19 a v současné době nedostávají informace o negativních účincích těchto léků. “,
Podle Polnera však aspirin a analgin stále mají vedlejší účinky, kvůli nimž se jejich použití nedoporučuje pro určité skupiny populace - pacienti s přecitlivělostí, žaludečním vředem, astmatem s aspirinem a poruchami krvetvorby.
Kromě toho může aspirin poškodit tělo, pokud se užívá spolu s antikoagulancii (léky, které zabraňují tvorbě krevních sraženin - Gazeta.Ru), které se někdy používají pro koronavirus, uvedl imunolog. „V tomto případě existuje riziko masivního krvácení,“ vysvětlila Gazeta.Ru.
Současně může aspirin kvůli obsahu kyseliny acetylsalicylové (látka, která má antipyretický účinek - Gazeta.Ru), na pozadí infekčních onemocnění ve vzácných případech způsobit Reyeův syndrom - nebezpečný stav, při kterém dochází k akutnímu selhání jater a hyperamonemii (zvýšení koncentrace amoniaku v těle, které může způsobit kóma nebo dokonce smrt - „Gazeta.Ru“).
Dříve také odborníci z Mayo Clinic v USA zjistili, že nesteroidní protizánětlivé léky mohou vést k infarktu nebo cévní mozkové příhodě, a jak uvedli britští lékaři, koronavirus také často způsobuje další stres a komplikace pro kardiovaskulární systém..
Američtí vědci analyzovali údaje od 56 tisíc dospělých s vysokým krevním tlakem, kteří dlouhodobě užívali NSAID. V důsledku pozorování se ukázalo, že jeden ze 330 lidí, kteří užívali tyto léky, dostal infarkt nebo cévní mozkovou příhodu během čtyř týdnů. Rovněž si všimli, že nejvyšší riziko nežádoucích účinků má droga celekoxib - 1 ze 105 pacientů užívajících tuto drogu měl infarkty..
Kardiolog Jurij Kuzmenkov dříve uvedl, že dlouhodobé užívání NSAID může také vést k rozvoji gastropatie - poškození sliznice žaludku a dvanáctníku, což vede k rozvoji eroze a vředů. Kromě toho se podle něj při gastropatii často setkáváme s různými dyspeptickými poruchami (poruchy trávení - "Gazeta.Ru").
Zdůraznil však, že k takovým změnám v těle může dojít pouze při dlouhodobé léčbě těmito léky, zatímco u koronaviru trvá léčba v nejhorším případě několik týdnů..
„K poškození nejčastěji dochází do tří měsíců po zahájení léčby, je lokalizováno hlavně v horní části břicha a má tendenci k relapsu.“,
- řekl portálu „navzájem“ a dodal, že v průměru 14% až 50% pacientů užívajících NSAID čelí těmto patologiím.
19. dubna však WHO opět zveřejnila údaje, podle nichž je povoleno užívání nesteroidních protizánětlivých léků na koronavirovou infekci. „V současné době neexistují žádné důkazy o závažných vedlejších účincích nebo snížení kvality života u pacientů s COVID-19 v důsledku užívání NSAID,“ uzavírají odborníci organizace..
S nimi souhlasilo i ministerstvo zdravotnictví RF. „NSAID mohou a měly by být předepisovány pacientům s koronaviry srovnatelným s paracetamolem, a zde jsme solidární se Světovou zdravotnickou organizací,“ uvedla Elena Malinnikova, hlavní specialistka na infekční onemocnění.
"Nejdůležitější pro pacienty je přísné dodržování doporučení lékaře." Pouze lékař může předepsat lék nezbytný pro konkrétního pacienta a nabídnout účinnou taktiku léčby, “zdůraznila..
Analgin nebo kyselina acetylsalicylová
Obvykle, když nás trápí bolest hlavy, přijde na pomoc horečka, analgin nebo kyselina acetylsalicylová. Ten druhý se častěji označuje jednoduše jako aspirin. Tyto prostředky jsou v každém domě. Ale kvůli podobným indikacím pro použití jsou často zmateni nebo dokonce věří, že analgin a kyselina acetylsalicylová jsou jedno a totéž.
Ve skutečnosti se jedná o úplně jiné léky, které mají různé účinky na tělo..
Indikace pro použití
Aspirin, analgin se užívají na bolesti zubů, hlavy, menstruační bolesti. Oba léky bojují proti horečce způsobené infekčními a zánětlivými chorobami.
Ale analgetický účinek analginu je silnější. Je lepší ho použít na popáleniny, po operaci, na jiná poranění, stejně jako na velmi bolestivou renální koliku.
Ale aspirin je účinnější pro bolesti kloubů. A je také předepsán pro prevenci trombózy, infarktu myokardu..
farmaceutický účinek
Analgin a aspirin obsahují různé účinné látky - metamizol sodný a kyselina acetylsalicylová. Proto je také jiný účinek na tělo. Kyselina acetylsalicylová snižuje produkci krevních destiček a tvorbu trombů, „ředí krev“. Metamizol sodný snižuje produkci prostaglandinů, což zvyšuje citlivost receptorů na mediátory bolesti.
Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou stejné?
Nyní je zřejmé, že se jedná o úplně jiné léky. Ale v některých situacích jsou docela zaměnitelné. Například oba pomohou snížit teplotu nebo zmírnit bolesti hlavy..
A někdy se dokonce berou společně. Kombinace aspirinu s analginem ve stejném poměru je účinná při vysokých teplotách, které nelze výrazně snížit jinými léky. Je však nemožné použít takový „zabijácký“ nástroj stále, pouze jednou.
Formy uvolňování, způsoby podávání, dávkování
Oba léky se nejčastěji vyskytují ve formě tablet obsahujících v každé 500 mg účinné látky. Analgin se také prodává jako roztok v injekčních ampulích. Aspirin - ve vodě rozpustné šumivé tablety.
Maximální jednotlivá dávka obou léků pro dospělého by neměla překročit 1 g (2 tablety). Je přípustné konzumovat až 3 g metamizolu sodného denně, až 8 g kyseliny acetylsalicylové.
U dětí je dávka analginu několikrát nižší, proto se lék podává dětem ve formě injekcí, pouze pod dohledem lékaře. Je součástí takzvané „triády“, kterou sanitka používá ke snížení horečky.
V extrémních případech může být polovina tablety podána dítěti ve věku nejméně 8 let. Ale ne s aspirinem!
Kontraindikace
Aspirin je obecně zakázán pro děti do 15 let. Jeho použití může způsobit Reyeův syndrom, extrémně nebezpečný, život ohrožující stav. Proto by jej neměly užívat ženy v 1. a 3. trimestru těhotenství během laktace..
Kyselina acetylsalicylová je také kontraindikována pro žaludeční vředy a jiná akutní onemocnění spojená s možným vnitřním krvácením; s porušením funkcí ledvin, jater. Neužívejte jej během menstruace nebo pokud víte, že jste náchylní k dnu..
Analgin má o něco méně kontraindikací. Nelze jej však také použít k závažnému narušení funkcí ledvin a jater. Je předepisován s opatrností dětem do 3 měsíců, ženám v 1. a 3. trimestru těhotenství.
A samozřejmě oba léky mohou způsobit alergie..
Analgin a aspirin jsou v naší zemi populární pilulky. Najdete je v každé lékárničce. Nepoužívejte je však bezmyšlenkovitě. Tyto léky potlačují příznaky spíše než řeší příčinu bolesti nebo horečky. Poraďte se se svým lékařem. být zdravý!
Mohou být analgin a kyselina acetylsalicylová brány dohromady?
Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou léky, které jsou v lékařské praxi dlouhodobě ověřovány. Jsou dobře známé jak lékařům, tak pacientům. Jejich kombinované použití však může být zdraví nebezpečné..
Kyselina acetylsalicylová a Analgin jsou jedno a totéž?
Aspirin a Analgin jsou 2 různé léky. Liší se jak složením, tak účelem použití..
Aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Má antipyretické vlastnosti a vlastnosti k ředění krve..
Základem Analginu je metamizol sodný, který je silným analgetickým činidlem.
Proto je zásadně nesprávné domnívat se, že tyto prostředky jsou jedno a totéž..
Jak ovlivňují tělo
Kombinované užívání těchto léků může rychle snížit horečku a zmírnit bolest.
Je důležité si uvědomit, že oba léky nemají terapeutický účinek, ale pouze zmírňují příznaky - bolest a hypertermii.
Dlouhodobé kombinované užívání je nepřijatelné kvůli toxickým účinkům léků na tělo a riziku vzniku nežádoucích komplikací.
Indikace pro použití
Společné podávání léků je možné, když potřebujete rychle zmírnit bolest nebo snížit vysokou teplotu a jiné léky, jako je paracetamol nebo ibuprofen, nemají požadovaný účinek.
Předpokládá se, že tělesná teplota se normalizuje do 0,5 hodiny po užití těchto pilulek.
Kromě toho jsou tyto prostředky účinné pro:
- nachlazení;
- bolest hlavy;
- radikulitida;
- bolest zubů;
- revmatoidní nemoci;
- ARVI.
Jak správně užívat Analgin a kyselinu acetylsalicylovou
U dospělých je třeba dodržovat opatrné dávkování. Doporučuje se užívat 0,5-1 tabletu každého léku ne více než 3krát denně.
Lék musí být žvýkán a zapit velkým množstvím čisté vody bez plynu. Neužívejte léky na prázdný žaludek.
Funkce aplikace
Vzhledem k tomu, že léky mohou mít nežádoucí účinky, je v některých případech nutné je užívat s maximální opatrností..
Těhotenství a kojení
Většina lékařů souhlasí s tím, že ženy v jakékoli fázi těhotenství a kojící matky by tyto léky neměly užívat. Drogy mohou poškodit nenarozené dítě nebo novorozence. V případě nemoci by se tedy žena měla poradit s lékařem..
Dětství
Podle většiny pediatrů je předepisování aspirinu dětem a dospívajícím do 15 let přísně zakázáno. Měli by užívat paracetamol ke snížení horečky.
Starší věk
Ve stáří je třeba tyto léky užívat na doporučení lékaře, protože v tomto věku existují určité kontraindikace, při kterých není bezpečné užívat aspirin a analgin.
Nežádoucí účinky Analginu a kyseliny acetylsalicylové
Ve většině případů společný příjem jedné pilulky nezpůsobuje žádné vedlejší účinky a nemá negativní vliv na gastrointestinální trakt. Dlouhodobé užívání však může způsobit:
- ulcerace slizniční vrstvy gastrointestinálního traktu, která může vést k rozvoji peptického vředu;
- porušení procesu hematopoézy;
- vyvolat krvácení;
- způsobit těžkou alergickou reakci (kopřivka, Quinckeho edém).
Kontraindikace užívání Analginu a kyseliny acetylsalicylové
Aby nedošlo k poškození zdraví, je vhodné nepoužívat lék na následující zdravotní patologie:
- srdeční choroba;
- pankreatitida;
- onemocnění gastrointestinálního traktu;
- porucha krvácení a hemofilie.
Dopad na řízení
Drogy neovlivňují stav motoristů, takže je mohou užívat ti, kteří plánují sedět za volantem.
Interakce s jinými léky
Analgin spolu s difenhydraminem a papaverinem tvoří triádu, která se často používá jako analgetikum a antipyretikum..
Lék se vstřikuje do těla, takže má rychlý pozitivní účinek.
Kompatibilita s alkoholem
Doporučuje se nepoužívat jeden nebo druhý lék společně s alkoholickými nápoji, aby se zabránilo vzniku komplikací. Mohou způsobit krvácení ze žaludku, pokud má člověk gastrointestinální poruchu. Tyto léky se také nedoporučují pro kocovinu..
Předávkovat
Předávkování může vést k nepohodlí v zažívacím traktu, dyspeptickým projevům, závratím, slabosti. V tomto případě se doporučuje propláchnout žaludek a poradit se s lékařem..
Podmínky výdeje z lékáren
Oba léky lze koupit bez předpisu lékaře..
Podmínky skladování
Tyto léčivé přípravky skladujte na suchém větraném místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Je třeba omezit přístup k pilulím pro nezletilé.
Skladovatelnost
Fondy neztratí své farmakologické vlastnosti do 4 let od data výroby.
Analogy
Analogy aspirinu jsou: Aspirin Cardio, Aspicard, Anapirin, Effervescent Aspirin York, Upsarin Oops.
Lék Baralgin má podobné farmakologické vlastnosti jako Analgin..
Cena léku
V ruských lékárnách stojí balení 10 tablet Analginu v průměru 10-12 rublů. Aspirin v množství 10 ks. si můžete koupit za 5-8 rublů.
Recenze
Anatoly, Nižnij Novgorod, terapeut: „Oba léky mají účinné antipyretické vlastnosti. Ve směsi mají léky rychlý pozitivní účinek. Tablety jsou časově testovány a mají nízkou cenu, takže je lze předepisovat důchodcům a pacientům s nízkými příjmy. “.
Tatyana, 44 let, Vladivostok: „Často trpím silnými bolestmi hlavy, vždy s sebou nosím balíček těchto léků. Jakmile útok začne, vezmu si půl pilulky z obou. Bolest ustupuje rychle a na dlouhou dobu “.
Jak se Aspirin liší od Analginu?
Aspirin a analgin jsou dva zcela odlišné léčivé přípravky, které se liší jak složením, tak zamýšleným použitím..
Složení: Aspirin - kyselina acetylsalicylová. Analgin - metamizol sodný.
Hlavní účel: Aspirin - antipyretikum a ředidlo krve. Analgin - anestetikum.
Současně má analgin také antipyretický účinek, ale méně účinný. A aspirin může také zmírnit bolest, ale v menší míře.
Vezměte prosím na vědomí, že obě výše uvedené léky jsou při dlouhodobém užívání škodlivé pro tělo, zejména pro děti.
Kyselinu analgin acetylsalicylovou lze vzít společně
Může aspirin s analginem? Mohu pít analgin s aspirinem?
může aspirin s analginem
mohu pít analgin s aspirinem
je možné užívat aspirin s analginem
mohu společně pít analgin s aspirinem
je možné podávat analgin s aspirinem
je možné, aby děti používaly aspirin s analginem
Kombinované pilulky obsahují současně aspirin a analgin..
Oba nejsou ve vysokých dávkách. To znamená, že neexistuje žádná chemická neslučitelnost.
Farmakologická nekompatibilita - shrnutí účinku, jedná se o léky z jedné podskupiny.
Je lepší tyto léky dětem nepodávat vůbec. V některých zemích je jejich používání dětmi obecně zakázáno..
K tomu existují dětské dávkové formy. V sirupech, svíčkách. Na jiných základnách.
Oba léky můžete podávat v polovině průměrné terapeutické dávky, v závislosti na věku. Lepší je střídat. Přečtěte si vše ostatní v oficiálních pokynech, protože toto je právní dokument, návod k použití.
Ano, tyto dvě léky lze použít společně, ale možná jen poloviční dávku najednou, protože tyto dvě léky mají silný účinek a při současném užívání v plné dávce se mohou objevit vedlejší účinky. Vzhledem k tomu, že aspirin je antipyretikum a analgin působí jako lék proti bolesti a společně se dobře hodí k léčbě bolesti hlavy, zubů, svalů a kloubů. Je lepší užívat léky společně, když konvenční antipyretické léky nepomáhají, například poté, co se Ibuprofen nebo Paracetomol nevyrovnají s nachlazením. Léky nemají chemickou neslučitelnost. Je ale lepší tyto dvě drogy dětem nepodávat, existují země, ve kterých je dětem zakázáno užívat tyto dvě drogy kategoricky, a proto by dětem neměly být tyto léky podávány společně..
Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou léky, které jsou v lékařské praxi dlouhodobě ověřovány. Jsou dobře známé jak lékařům, tak pacientům. Jejich kombinované použití však může být zdraví nebezpečné..
Kyselina acetylsalicylová a Analgin jsou jedno a totéž?
Aspirin a Analgin jsou 2 různé léky. Liší se jak složením, tak účelem použití..
Aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Má antipyretické vlastnosti a vlastnosti k ředění krve..
Základem Analginu je metamizol sodný, který je silným analgetickým činidlem.
Proto je zásadně nesprávné domnívat se, že tyto prostředky jsou jedno a totéž..
Jak ovlivňují tělo
Kombinované užívání těchto léků může rychle snížit horečku a zmírnit bolest.
Je důležité si uvědomit, že oba léky nemají terapeutický účinek, ale pouze zmírňují příznaky - bolest a hypertermii.
Dlouhodobé kombinované užívání je nepřijatelné kvůli toxickým účinkům léků na tělo a riziku vzniku nežádoucích komplikací.
Indikace pro použití
Společné podávání léků je možné, když potřebujete rychle zmírnit bolest nebo snížit vysokou teplotu a jiné léky, jako je paracetamol nebo ibuprofen, nemají požadovaný účinek.
Předpokládá se, že tělesná teplota se normalizuje do 0,5 hodiny po užití těchto pilulek.
Kromě toho jsou tyto prostředky účinné pro:
- nachlazení;
- bolest hlavy;
- radikulitida;
- bolest zubů;
- revmatoidní nemoci;
- ARVI.
Jak správně užívat Analgin a kyselinu acetylsalicylovou
U dospělých je třeba dodržovat opatrné dávkování. Doporučuje se užívat 0,5-1 tabletu každého léku ne více než 3krát denně.
Lék musí být žvýkán a zapit velkým množstvím čisté vody bez plynu. Neužívejte léky na prázdný žaludek.
Funkce aplikace
Vzhledem k tomu, že léky mohou mít nežádoucí účinky, je v některých případech nutné je užívat s maximální opatrností..
Těhotenství a kojení
Většina lékařů souhlasí s tím, že ženy v jakékoli fázi těhotenství a kojící matky by tyto léky neměly užívat. Drogy mohou poškodit nenarozené dítě nebo novorozence. V případě nemoci by se tedy žena měla poradit s lékařem..
Dětství
Podle většiny pediatrů je předepisování aspirinu dětem a dospívajícím do 15 let přísně zakázáno. Měli by užívat paracetamol ke snížení horečky.
Starší věk
Ve stáří je třeba tyto léky užívat na doporučení lékaře, protože v tomto věku existují určité kontraindikace, při kterých není bezpečné užívat aspirin a analgin.
Nežádoucí účinky Analginu a kyseliny acetylsalicylové
Ve většině případů nezpůsobuje jednorázový příjem jedné pilulky žádné vedlejší účinky a nemá negativní vliv na gastrointestinální trakt. Dlouhodobé užívání však může způsobit:
- ulcerace slizniční vrstvy gastrointestinálního traktu, která může vést k rozvoji peptického vředu;
- porušení procesu hematopoézy;
- vyvolat krvácení;
- způsobit těžkou alergickou reakci (kopřivka, Quinckeho edém).
Kontraindikace užívání Analginu a kyseliny acetylsalicylové
Aby nedošlo k poškození zdraví, je vhodné nepoužívat lék na následující zdravotní patologie:
- srdeční choroba;
- pankreatitida;
- onemocnění gastrointestinálního traktu;
- porucha krvácení a hemofilie.
Dopad na řízení
Drogy neovlivňují stav motoristů, takže je mohou užívat ti, kteří plánují sedět za volantem.
Interakce s jinými léky
Analgin spolu s difenhydraminem a papaverinem tvoří triádu, která se často používá jako analgetikum a antipyretikum..
Lék se vstřikuje do těla, takže má rychlý pozitivní účinek.
Kompatibilita s alkoholem
Doporučuje se nepoužívat jeden nebo druhý lék společně s alkoholickými nápoji, aby se zabránilo vzniku komplikací. Mohou způsobit krvácení ze žaludku, pokud má člověk gastrointestinální poruchu. Tyto léky se také nedoporučují pro kocovinu..
Předávkovat
Předávkování může vést k nepohodlí v zažívacím traktu, dyspeptickým projevům, závratím, slabosti. V tomto případě se doporučuje propláchnout žaludek a poradit se s lékařem..
Podmínky výdeje z lékáren
Oba léky lze koupit bez předpisu lékaře..
Podmínky skladování
Tyto léčivé přípravky skladujte na suchém větraném místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Je třeba omezit přístup k pilulím pro nezletilé.
Skladovatelnost
Fondy neztratí své farmakologické vlastnosti do 4 let od data výroby.
Analogy
Analogy aspirinu jsou: Aspirin Cardio, Aspicard, Anapirin, Effervescent Aspirin York, Upsarin Oops.
Lék Baralgin má podobné farmakologické vlastnosti jako Analgin..
Cena léku
V ruských lékárnách stojí balení 10 tablet Analginu v průměru 10-12 rublů. Aspirin v množství 10 ks. si můžete koupit za 5-8 rublů.
Recenze
Anatoly, Nižnij Novgorod, terapeut: „Oba léky mají účinné antipyretické vlastnosti. Ve směsi mají léky rychlý pozitivní účinek. Tablety jsou časově testovány a mají nízkou cenu, takže je lze předepisovat důchodcům a pacientům s nízkými příjmy. “.
Tatyana, 44 let, Vladivostok: „Často trpím silnými bolestmi hlavy, vždy s sebou nosím balíček těchto léků. Jakmile útok začne, vezmu si půl pilulky z obou. Bolest ustupuje rychle a na dlouhou dobu “.
Analgin, paracetamol a aspirin jsou již dlouho známé jako účinné a levné léky k eliminaci syndromů zánětu, vysoké horečky a bolesti. Někteří lékaři stále používají tuto metodu s využitím působení těchto generik a možných možností triády ke snížení horečky..
Analgin, paracetamol a aspirin jsou již dlouho známé jako účinné a levné léky k eliminaci syndromů zánětu, horečky a bolesti..
Jak Analgin a Paracetamol a Aspirin působí na tělo?
Všechny 3 léky mají široké spektrum účinku a používají se jednotlivě i společně. V medicíně se kombinace paracetamolu, ASA a metamizolu sodného nazývá „triáda“.
Analgin je léčivý přípravek ze skupiny analgetik. Má mírný účinek na zmírnění bolesti. Hlavní složka, metamizol sodný, má antiperitické a analgetické účinky. Patří k nesteroidním protizánětlivým lékům, které zastavují nervová zakončení a blokují signál nervového systému do mozkové kůry..
Paracetamol rychle snižuje horečku a je považován za nejoblíbenější celosvětově levný lék na horečku. Lék je dostupný v několika dávkových formách - čípky, tablety, injekční roztok.
Aspirin - kyselina acetylsalicylová, má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky.
Účinek kombinace antipyretik
Kombinace 3 léků má silný protiteplotní účinek, který snižuje bolest a slabost svalových tkání. Je nemožné použít triádu samostatně, protože metamizol s kyselinou acetylsalicylovou může způsobit nežádoucí účinky.
Pro prevenci se triáda nepoužívá kvůli vysokému riziku narušení trávicího traktu, jater, ledvin.
Jak a kdy používat Analgin a Paracetamol a Aspirin?
Troychatka je předepsána, pokud je to nezbytně nutné ke snížení tělesné teploty dospělého nebo dítěte během infekčních onemocnění - angíny, roseoly, chřipkové infekce. Komplex léků vám umožní rychle zmírnit horečku a zmírnit stav pacienta. Dávkování podle věku stanoví lékař.
Pokud je horečka způsobena těžkým traumatem a zánětem, může být Ultracaine použit jako další lék proti bolesti..
Pokud horečka vznikla na základě těžkého traumatu a zánětu, může být Ultracaine dodatečně použit jako anestetikum, které má silný anestetický účinek..
Kombinace Analginu a Paracetamolu a Aspirinu s jinými léky
Troychatka může také sestávat z jiných generik, ale než ji začnete užívat, můžete zkusit snížit teplotu pomocí Ibuprofenu, Paracetamolu nebo Panadolu. Pokud nedojde k žádnému výsledku, je lepší injekčně podávat metamizol, paracetamol a aspirin intramuskulárně. Pro děti, aby se zabránilo alergickým reakcím, je lepší použít čípky nebo injekce Analgin a Diphenhydramin (Analdim). Kombinace triády lze kombinovat s antibakteriálními léky.
Nelze užívat s alkoholem.
Názor lékařů
Anna Sergeeva, 30 let, pediatrka, Čeljabinsk.
Jako mladý lékař pracující na inovativních technologiích jsem kategoricky proti triádě pro děti. V mnoha zemích byl metamizol sodný, také známý jako Analgin, přerušen kvůli mnoha vedlejším účinkům. Existuje velké množství léků na zmírnění horečky u dětí při nachlazení a jiných nemocech, které nepředstavují žádné zdravotní riziko, například Panadol, Nurofen, Paracetamol ve svíčkách atd..
Oleg Bogdanovich, 56 let, terapeut, Samara.
Již mnoho let pracuji jako terapeut a pohotovostní lékař a mohu s jistotou říci, že Aspirin + Paracetamol + Analgin je nejlepší způsob, jak rychle snížit horečku a zmírnit bolest při infekcích. Existuje několik variant triády, kde se místo aspirinu k úlevě od cévních křečí používá No-shpa. Všechny léky mají vedlejší účinky a kontraindikace, takže je lze použít jednou.
Recenze pacientů
Julia, 28 let, Moskva.
Syn měl virus roseoly, při kterém byla teplota udržována po dobu 4 dnů. Srazili jak paracetamol, tak léky s ibuprofenem. Účinek trval jen několik hodin. Tým záchranné služby podal injekci trojice a řekl, že pokud večer teplota opět stoupne, vložte čípek Analdim. Skvělý lék, rychle a účinně pomohl, když bylo dítě „v ohni“.
Alexandra, 36 let, Ivanovo.
Zřídka používám směs těchto léků, pouze pokud je to nezbytně nutné při silném zánětu a teplotě. Nástroj pomáhá rychle a při správném použití nedochází k žádným vedlejším účinkům.
Líbil se vám článek? Sdílej se svými přáteli:
Lze aspirin a analgin používat společně?
Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu. Lze je zakoupit v každé lékárně a bez lékařského předpisu. Každý dům má alespoň jednu z těchto drog. Ale dnes stále častěji slyšíte debatu o tom, zda jsou tyto populární pilulky tak dobré..
Levná léčiva Aspirin a Analgin se v medicíně používají již dlouhou dobu.
Aspirinová charakteristika
Aspirin je léková formulace odvozená z interakce salicylové a acetanhydridu. Kromě účinné látky (kyselina acetylsalicylová - ASA) zahrnuje konzervační látky, stimulanty, enterosorbenty.
- mít kyselou chuť;
- špatně rozpustný ve studené vodě;
- rozpusťte ve vroucí vodě a alkoholu.
Výhody léku:
- srazí teplotu;
- zmírňuje zánět;
- působí jako mírný lék proti bolesti;
- ředění krve, chrání před krevními sraženinami.
Aspirin je léková formulace získaná interakcí anhydridu kyseliny salicylové a kyseliny octové.
Jako antipyretikum je Aspirin předepisován ve formě injekcí (například Acelizin). Častěji jej však používají pacienti trpící srdečními a cévními problémy..
Jak Analgin funguje
Vlastnosti Analginu (účinná látka - sodná sůl mitamizolu) spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek vyvolávajících bolesti v nervových zakončeních. Tablety pomáhají s:
- bolestivé pocity;
- mírné teplo;
- zvýšená kyselost žaludku.
Analgin se používá k léčbě bolesti různého původu:
- neuralgie;
- radikulitida;
- bolest svalů;
- chřipka;
- pooperační bolest;
- žlučová kolika;
- horečka;
- bolest hlavy a zubů.
Vlastnosti Analginu spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek vyvolávajících bolesti v nervových zakončeních.
Společný efekt
ASA má výraznější antipyretický účinek. V případě silné bolesti, ale bez horečky, použijte účinný lék proti bolesti Analgin. Jejich společný účel je zaměřen na posílení jednotlivých indikátorů každého, směs je zobrazena se současným výskytem:
- teplota;
- bolest;
- zánět.
Co pomáhá společně
Aspirin s analginem se léčí:
- revmatismus;
- chřipka;
- nachlazení;
- virové infekce;
- bolest zubů doprovázená horečkou a zánětem.
Kombinaci těchto dvou analgetik by však měl předepisovat pouze lékař. Před použitím si musíte přečíst pokyny, abyste vyloučili kontraindikace a vedlejší účinky.
Kontraindikace
Analgin je v mnoha zemích zakázán. I naši lékaři přistupují k jeho používání opatrně, protože je uznáván jako silný toxin. Lék není předepsán pacientům:
- s individuální nesnášenlivostí;
- se slabou imunitou;
- se srdečními chorobami;
- s krevními chorobami;
- s vaskulární patologií;
- pro porušení v játrech a ledvinách;
- s hypotenzí;
- těhotná žena;
- během laktace;
- děti do 2 let.
Vzhledem k tomu, že Aspirin je také analgetikum, mnoho jeho kontraindikací je podobných přípravku Analgin:
- toxický;
- není vhodný pro pacienty s dysfunkcí ledvin a jater;
- působí agresivně na zažívací trakt;
- silně ředí krev;
- snižuje krevní tlak;
- neuvedeno do 12 let;
- nedoporučuje se pro těhotné.
Kombinace těchto drog a alkoholických nápojů je nepřijatelná.
Jak se užívá aspirin a analgin
Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablet. Analgin se vyrábí ve formě injekcí, čípků, prášků a tablet.
Při teplotě
Pokud potřebujete snížit vysokou teplotu, můžete použít jednu z možností (pro dospělého):
- Aspirinové tablety - 2 ks. 500 mg 4krát denně;
- Analginové tablety - 1 tableta 500 mg 3krát denně;
- Analgin ve formě injekcí - 1 ml 3 injekce denně.
Aspirin je dostupný v prášku nebo tabletách.
Při použití pevných přípravků musíte dodržovat stejné intervaly mezi dávkami. Předpokladem pro předepisování injekcí je pomalé podávání (to pomůže vyhnout se prudkému poklesu tlaku).
Od bolesti
Chcete-li zmírnit bolest, předepište (pro dospělé):
- Analgin v pevné formě - denní dávka 2 g (při silné bolesti - až 6 g);
- Analginové injekce - 1-2 ml 2krát denně (3krát se silnou bolestí);
- Aspirin se používá, když je bolest spojena se zánětem - 1 tableta 3x denně.
Je třeba mít na paměti, že:
- tablety se vypláchnou velkým množstvím vody;
- injekční metoda pro bolesti hlavy je účinnější;
- při bolesti zubů se na dásně nebo bolavý zub aplikuje analgetikum ve formě obkladu (jedná se o účinný, ale krátkodobý lék).
Pro děti
U dítěte od 2 do 14 let je přípravek Analgin předepsán na doporučení pediatra při dodržení následujících pravidel:
- v pevné formě - 250-500 mg denně;
- ve formě injekcí - rychlostí 5-10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dvakrát denně;
- injikovaná kompozice musí mít tělesnou teplotu;
- roztoky o objemu 1 g by měly být podávány intravenózně;
- průběh užívání jakýchkoli analgetik - ne více než 3 dny;
- při stabilní teplotě jsou injekce předepsány v kombinaci s difenhydraminem;
- čípky mají nejméně vedlejších účinků.
Aspirin je předepsán dětem od 12 let a opatrně.
Aspirin je předepisován dětem od 12 let a opatrně (kvůli diagnóze Reyeho syndromu). Tablety nebo prášky jsou předepsány v dávkách nepřesahujících 0,5-1 g denně a zapíjené velkým množstvím tekutiny.
Nežádoucí účinky aspirinu a analginu
Hlavními faktory vedlejších účinků jsou předávkování a alergie..
Aspirin může vyvolat:
- žaludeční krvácení;
- bolest ledvin;
- snížení tlaku;
- křeče;
- porucha sluchu (s Reyeho syndromem).
Nežádoucí účinky přípravku Analgin:
- žaludeční nevolnost;
- bolest v játrech a ledvinách;
- namáhavé dýchání;
- vyrážka a svědění;
- Quinckeho edém.
Mohu užívat Analgin, Paracetamol a Aspirin současně?
Jak ovlivňují tělo
Všechny tři léky mají analgetické a antipyretické účinky, čímž eliminují příznaky nachlazení, bolesti těla, syndromu slabé nebo silné bolesti.
Analgin, paracetamol a aspirin jsou považovány za nejběžnější léky s podobnými účinky..
Analgin
Jedná se o účinný lék, který se dodává v několika lékových formách - tablety a injekce. Hlavní účinnou látkou je metamizol sodný. Má analgetický a mírný protizánětlivý účinek.
Aspirin
Aspirin je kyselina acetylsalicylová. Má širokou škálu účinků na tělo: snižuje teplotu, zmírňuje horečku, záněty a předchází infekci. Tato látka se aktivně používá při kardiovaskulárních onemocněních, ředí krev.
Paracetamol
Účinnou látkou léčiva je antipyretická složka paracetamol. Je to chemická sloučenina, která má silné protizánětlivé účinky. Používá se na bolesti hlavy, svalů, kloubů, zubů, menstruační bolesti.
Účinek kombinace antipyretik
Kombinace paracetamolu, analginu a kyseliny acetylsalicylové není žádoucí, ale možná. Společně se používají pouze v naléhavých případech a podle pokynů lékaře. Metamizol přispívá k rozvoji mnoha nežádoucích účinků, jejichž riziko se zvyšuje v kombinaci s aspirinem. Ke snížení teploty se doporučuje použít různé přípravky. To znamená, že pokud poprvé užijete „acetyl“, pak po 4 hodinách je lepší použít jiné léky, paracetamol nebo ibuprofen.
Paracetamol, Analgin a kyselina acetylsalicylová se používají podle pokynů lékaře.
Indikace pro použití
Léky se používají v následujících případech:
- vysoká tělesná teplota;
- zánětlivý proces vyplývající z infekčního onemocnění nebo chirurgického zákroku;
- bolest hlavy, zubů;
- bolesti kloubů a svalů.
Dávka je předepsána odborníkem, počínaje věkem pacienta, typem onemocnění a přítomností chronických patologií.
Jak to vzít dohromady
Může být použit společně pouze podle pokynů lékaře, pokud jiné antipyretické léky neposkytují požadovaný výsledek. Účinnější, když se užívá jako injekce.
Zvláštní pokyny při používání Analginu, Paracetamolu a Aspirinu
Dospělí mohou kombinovat léky při příliš vysoké teplotě, v jedné dávce.
Těhotenství a kojení
Během těhotenství a kojení by se kyselina acetylsalicylová neměla užívat společně s metamezolem a paracetamolem..
Během těhotenství nemůžete užívat Aspirin společně s Analginem a Paracetamolem..
Dětství
Je velmi nežádoucí používat kombinaci léků pro děti. Existuje mnoho dalších léků určených speciálně pro tělo dítěte. Pokud paracetamol a ibuprofen nesnižují teplotu, můžete dát přes noc směs 1/6 Analginu a 1/6 Aspirinu. Tuto kombinaci lze dítěti podat jednou. Opakované použití může způsobit zdravotní potíže.
Pro děti v případě vysoké teploty je lepší použít triádu - Analgin, Diphenhydramin a No-Shpa.
Starší věk
Ve stáří můžete kombinovat léky ke snížení teploty jednou, pokud není chronické onemocnění srdce. V noci ½ tablety.
Ve stáří můžete ke snížení teploty použít Analgin, Paracetamol a Aspirin jednou..
Nežádoucí účinky Analginu s paracetamolem a aspirinem
Kombinované užívání paracetamolu, kyseliny acetylsalicylové a sodné soli metamizolu může způsobit řadu nežádoucích účinků:
- alergické reakce, projevující se svěděním, kopřivkou, zánětem kůže;
- záchvat bronchitidy, plicní edém, otok tkání dýchacích cest;
- výskyt vnitřního krvácení, výskyt hematomů;
- pokles teploty a ztráta pevnosti.
Kontraindikace užívání Analginu s paracetamolem a aspirinem
Kombinaci léků nemůžete použít v následujících případech:
- individuální nesnášenlivost ke komponentám;
- narušení jater;
- selhání ledvin;
- gastrointestinální onemocnění, pankreatitida, cholecystitida;
- bronchiální a "aspirinové" astma;
- závažné srdeční selhání;
- krevní nemoci - anémie, leukopenie.
V případě jaterní dysfunkce nelze použít kombinaci Analginu, Paracetamolu a Aspirinu.
Před použitím popsaných léků musíte konzultovat s odborníkem, protože samoléčba může být zdraví škodlivá.
Kombinace Analginu a Aspirinu s jinými léky
Nemůžete kombinovat metamezol a aspirin s jinými antipyretiky, je také zakázáno pít s nimi vitamin C.
Recenze
Oksana Viktorovna, 30 let, Lipeck
Aspirin používám vždy, když mám rýmu nebo chřipku. Rychle a efektivně snižuje teplotu, zmírňuje bolesti, eliminuje bolesti těla a migrény. Stačí 5denní kurz.
Katerina Ivanovna, 47 let, Ryazan
Všechny 3 výrobky jsou v lékárničce nepostradatelné. Na bolesti hlavy používám Analgin, ke zlepšení krevního oběhu a prevenci trombózy užívám kyselinu acetylsalicylovou. Během bolesti zubů, horečky nebo zánětu piji paracetamol. Nikdy jsem nebral drogy současně, nevím výsledek.
Kyselina acetylsalicylová, což je aspirin nebo analgin
Indikace pro současné použití
Analgin se používá jako antipyretikum a analgetikum při bakteriálních a virových infekcích. Lék eliminuje nepříjemné příznaky při pankreatitidě, popáleninách, neuralgii a po operaci. Aspirin se používá k úlevě od zánětu a bolesti při artritidě, virových a bakteriálních infekcích. Lék eliminuje horečku, předchází krevním sraženinám a infarktu.
Analgetikum se nedoporučuje používat při chorobách krve, jater a ledvin. ASA je kontraindikován v případě nesnášenlivosti salicylátů, gastritidy a žaludečních vředů, onemocnění srdce a cév.
Aspirin, analgin se užívají na bolesti zubů, hlavy, menstruační bolesti. Oba léky bojují proti horečce způsobené infekčními a zánětlivými chorobami.
Ale analgetický účinek analginu je silnější. Je lepší ho použít na popáleniny, po operaci, na jiná poranění, stejně jako na velmi bolestivou renální koliku.
Ale aspirin je účinnější pro bolesti kloubů. A je také předepsán pro prevenci trombózy, infarktu myokardu..
Aspirin je obecně zakázán pro děti do 15 let. Jeho použití může způsobit Reyeův syndrom, extrémně nebezpečný, život ohrožující stav. Proto by jej neměly užívat ženy v 1. a 3. trimestru těhotenství během laktace..
Kyselina acetylsalicylová je také kontraindikována pro žaludeční vředy a jiná akutní onemocnění spojená s možným vnitřním krvácením; s porušením funkcí ledvin, jater. Neužívejte jej během menstruace nebo pokud víte, že jste náchylní k dnu..
Analgin má o něco méně kontraindikací. Nelze jej však také použít k závažnému narušení funkcí ledvin a jater. Je předepisován s opatrností dětem do 3 měsíců, ženám v 1. a 3. trimestru těhotenství.
Analgin a aspirin jsou v naší zemi populární pilulky. Najdete je v každé lékárničce. Nepoužívejte je však bezmyšlenkovitě. Tyto léky potlačují příznaky spíše než řeší příčinu bolesti nebo horečky. Poraďte se se svým lékařem. být zdravý!
Aspirin a Analgin jsou nejoblíbenější nesteroidní protizánětlivé léky. Někteří je považují za analogické, i když to není tak úplně pravda. Zvažte rozdíl a vlastnosti každé z drog.
Pokud teplota u dospělých stoupne nad 39,5 ° C při nachlazení nebo infekčním onemocnění, jako jednorázový lék pro časný antipyretický účinek.
Pacientům mladším 15 let se doporučuje užívat komplex Analgin s difenhydraminem.
MP nemůžete použít společně v následujících případech:
- intolerance ke složkám složení jednoho z léků;
- věk do 15 let;
- během těhotenství;
- vnitřní krvácení, v historii včetně;
- narušení ledvin a jater.
Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou předepsány jako antipyretika, když se objeví příznaky zánětlivého procesu různého původu. Jedná se o léky proti bolesti, které se doporučují pro použití se syndromem středně silné bolesti v řadě případů: po operaci, s bolestmi hlavy, zubů, menstruačními nepravidelnostmi (algodismenorea), neuralgií, myalgií, artralgií a dalšími patologickými stavy doprovázenými nepohodlí.
Léky se nepoužívají na přecitlivělost, nemoci krve, dýchací orgány (bronchiální astma, bronchospazmus).
farmaceutický účinek
Oba léky patří do stejné skupiny - nesteroidní protizánětlivé léky. Ovlivňují produkci prostaglandinů. Kyselina acetylsalicylová (obchodní název - aspirin) má stejnou složku jako hlavní látka. Salicyláty jsou však účinné - látky, které se uvolňují při vstupu aspirinu do těla. Analgin obsahuje sodnou sůl metamizolu.
V tomto případě je práce trávicího traktu narušena, proto je třeba tyto prostředky používat opatrně. Aspirin je typ NSAID s vysokou protizánětlivou aktivitou. Analgin je naopak méně aktivní při odstraňování příznaků zánětu. Oba léky ovlivňují termoregulační centrum mozku, které pomáhá normalizovat tělesnou teplotu. Kromě toho narušují přenos nervových impulzů, což může snížit intenzitu bolesti..
Aspirin je typ NSAID s vysokou protizánětlivou aktivitou..
Další vlastností aspirinu je schopnost inhibovat agregaci krevních destiček na stěnách krevních cév. Díky tomu se zlepšují vlastnosti krve. Současně se normalizuje krevní oběh, což vám umožňuje obnovit práci vnitřních orgánů, systémů.
Kyselina acetylsalicylová má analgetické a protizánětlivé účinky. Odkazuje na skupinu NSAID. Droga ovlivňuje rychlost agregace krevních destiček, čímž ztenčuje krev. Analgin blokuje speciální receptory odpovědné za bolestivý syndrom.
Analgin a aspirin obsahují různé účinné látky - metamizol sodný a kyselina acetylsalicylová. Proto je také jiný účinek na tělo. Kyselina acetylsalicylová snižuje produkci krevních destiček a tvorbu trombů, „ředí krev“. Metamizol sodný snižuje produkci prostaglandinů, což zvyšuje citlivost receptorů na mediátory bolesti.
Analgin a kyselina acetylsalicylová jsou jedno a totéž
Léky patří do jedné skupiny - nesteroidní protizánětlivé léky.
Nyní je zřejmé, že se jedná o úplně jiné léky. Ale v některých situacích jsou docela zaměnitelné. Například oba pomohou snížit teplotu nebo zmírnit bolesti hlavy..
A někdy se dokonce berou společně. Kombinace aspirinu s analginem ve stejném poměru je účinná při vysokých teplotách, které nelze výrazně snížit jinými léky. Je však nemožné použít takový „zabijácký“ nástroj stále, pouze jednou.
Jedná se o různé přípravky, které obsahují účinné látky různých vlastností. Spotřebitelé je často pletou kvůli své příslušnosti ke stejné skupině - NSAID. Analgin představuje pyrazolonové přípravky, zatímco kyselina acetylsalicylová patří do skupiny salicylátů. Kromě toho se léky používají pro podobné patologické stavy..
Formy uvolňování, způsoby podávání, dávkování
Analgin je dostupný ve formě tobolek, tablet, injekčního roztoku do žíly, svalové tkáně.
Léčivou látkou přípravku Analgin je metamizol sodný. Dále obsahuje škrob, cukr, mastek a stearát vápenatý. Aspirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Tento přípravek obsahuje pomocné složky: škrob, mastek, kyselinu citronovou a stearovou.
Analgin je dostupný ve formě tablet, roztoků a čípků. ASA lze zakoupit ve formě tablet.
Oba léky se nejčastěji vyskytují ve formě tablet obsahujících v každé 500 mg účinné látky. Analgin se také prodává jako roztok v injekčních ampulích. Aspirin - ve vodě rozpustné šumivé tablety.
Maximální jednotlivá dávka obou léků pro dospělého by neměla překročit 1 g (2 tablety). Je přípustné konzumovat až 3 g metamizolu sodného denně, až 8 g kyseliny acetylsalicylové.
V extrémních případech může být polovina tablety podána dítěti ve věku nejméně 8 let. Ale ne s aspirinem!
Předávkování a vedlejší účinky kyseliny acetylsalicylové
ASA by se měl užívat po jídle, aby se snížil dráždivý účinek léku na žaludek. Jedna dávka - 1 tableta, která se doporučuje zapít vodou. Analgetikum lze užívat bez ohledu na příjem potravy 2 až 4krát denně, 1 tabletu.
Pokud je dávka léku překročena, lze vyvolat krvácení a žaludeční vředy. Nevolnost a zvracení jsou běžné. Zvyšuje se riziko zhoršení příznaků srdečního selhání. Během léčby negativní reakce, jako jsou:
- bolest břicha;
- poruchy stolice;
- hluk v uších;
- bolest hlavy;
- dysfunkce jater;
- závrať;
- ztráta váhy;
- selhání ledvin.
Někdy se během léčby vyskytnou anafylaktické reakce.
Analgin se doporučuje užívat s jídlem. Jedna dávka nepřesahuje 1 g, frekvence užívání léku je až 3krát denně. U dětí se dávka počítá individuálně s přihlédnutím k tělesné hmotnosti..
Aspirin se užívá 2 až 6krát denně. Navíc maximální denní dávka nesmí překročit 8 g..
Analgin se doporučuje užívat s jídlem..
Zvýšení dávky Analginu vede k narušení hematopoetického systému, močového systému a vzniku alergií.
Aspirin přispívá k narušení zažívacího traktu, centrálního nervového systému, močového systému a hematopoetického systému, vyvolává alergie. Předávkování zvyšuje nežádoucí účinky.
speciální instrukce
Ne všichni pacienti mohou užívat tyto léky..
Aspirin se nepoužívá v 1. a 3. trimestru. Analgin je povoleno užívat od 2. trimestru, je zastaven 6 týdnů před porodem. První z léků je kontraindikován při kojení. Během tohoto období lze použít Analgin, ale po užití léku je kojení přerušeno na 48 hodin.
Dětství
Aspirin není předepisován pacientům mladším 15 let, zatímco Analgin je schválen pro použití u dětí od 3 měsíců.
Starší věk
Aspirin se nedoporučuje osobám starším 70 let. Dávka přípravku Analgin se při léčbě pacientů této věkové skupiny snižuje.
Nelze použít pro těžké poškození orgánů.
Není předepsáno na pozadí závažných onemocnění ledvin.
Analgetikum se nedoporučuje užívat po delší dobu. Pokud je nutná dlouhodobá léčba, je důležité kontrolovat složení krve. ASA by měl být používán s opatrností u nemocí a patologických stavů, jako jsou:
- krvácení z gastrointestinálního traktu;
- srdeční choroba;
- bronchiální astma;
- dna.
Předávkování a vedlejší účinky kyseliny acetylsalicylové
MP může mít následující nežádoucí účinky:
- CNS: nadměrná podrážděnost, ospalost, únava, únava po spánku;
- Gastrointestinální trakt: gastritida, poruchy trávení (všechny NSAID negativně ovlivňují žaludek);
- hematopoetické orgány: anémie, krvácení;
- alergické reakce, svědění, vyrážka, zarudnutí v místě vpichu při použití roztoku.
Aby se předešlo možným problémům, doporučuje se nezneužívat kombinaci těchto látek a před užitím vždy konzultovat s odborníky.
Interakce s jinými léky
ASA nelze kombinovat s následujícími skupinami léků:
- antacida;
- blokátory kalciových kanálů;
- glukokortikosteroidy;
- antikoagulancia;
- diuretika.
Oba léky se nedoporučuje užívat současně s jinými NSAID, antibiotiky, sedativy, léky ovlivňujícími vlastnosti krve a také s hormonálními léky.
Náklady na drogu a její analogy
Analgin si můžete koupit za 20-75 rublů, což závisí na formě uvolnění a dávce účinné látky. Průměrná cena aspirinu se pohybuje od 6 do 20 rublů. Jako analogy těchto léků mohou působit i další typy nesteroidních protizánětlivých léků, například Diclofenac nebo Paracetamol..
Aspirin je nahrazen jinými kyselými látkami na bázi salicylátu (např. Diflunisal).
Analgetikum lze koupit za 15 rublů. Léky stejné akce:
- Tempalgin;
- Baralgin;
- Analgin Ultra atd..
Tyto analogy lze zakoupit bez lékařského předpisu..
Ztráty Paměť
Důsledek nervového přepětí
Fenazepam tablety návod k použití - analogy - účinky na tělo - recenze
Závratě a ucpané uši
Lék Hypertofort
Bolest v spáncích a přední části hlavy - příčiny
Hydrocefalus mozku u dospělého: příčiny, příznaky, léčba
Komplikace po mikrokroku
Skvrna na bělmu oka: příčiny, příznaky, léčba
Pentalgin
Vertebrobasilární nedostatečnost: příznaky, léčba