Troichetka Analgin Paracetamol Suprastin
Horečka není příčinou onemocnění, ale důsledkem zánětlivého procesu. Jeho vzhled naznačuje, že tělo bojuje s infekcí. Většina bakterií umírá nebo snižuje aktivitu při teplotě 38 stupňů, proto se nedoporučuje ji snižovat. Avšak pobyt ve stavu zvýšené teploty po dobu delší než dva dny může nepříznivě ovlivnit centrální nervový systém, způsobit dehydrataci, zhoršenou cirkulaci vnitřních orgánů a pokles krevního tlaku. Abyste tomu zabránili, musíte přijmout opatření.
- Troychatka z teploty: analgin, paracetamol, suprastin
- Kombinace paracetamolu s jinými léky
- Vlastnosti kombinací antipyretik
Troychatka z teploty: analgin, paracetamol, suprastin
Někdy standardní léky doporučené v takových případech nedávají požadovaný výsledek, pak na pomoc přijde lytická směs, což je kombinace tří léků pro různé účely:
- antipyretické analgetikum: zmírňuje bolest a snižuje horečku. Lze použít následující léky: analgin, aspirin nebo paracetamol;
- antihistaminikum: potlačuje působení volného histaminu, jehož nadbytek vede ke křečím hladkého svalstva (včetně průdušek), sníženému tlaku, zesílení a stagnaci krve v kapilárách, otokům tkáně. Suprastin je ideální;
- antispasmodikum: zmírňuje křeče hladkých svalů (průdušky, cévy zažívacího traktu, žluč a močové cesty). Nejlepší možnost - ne-Shpa.
Pro rychlé snížení teploty je pacientovi podána injekce, která obsahuje následující léky: Analgin, Diphenhydramin a Papaverin. Troichetka může být také kombinací 3 tablet: Paracetamol, No-shpa a Suprastin.
Triáda nejčastěji obsahuje kombinace následujících antipyretických analgetik: analgin, aspirin a paracetamol.
Kombinace paracetamolu s jinými léky
Někdy, aby se dosáhlo rychlého účinku, lékaři doporučují používat kombinace antipyretik s různými účinnými látkami, například:
- Paracetamol + ibuprofen. Použití takové kompozice zahrnuje použití různých dávkových forem léčiv. Pokud se paracetamol užívá jako sirup, musí se jako čípek použít ibuprofen;
- Paracetamol + Analgin. Používá se pouze v případech, kdy není možné zbavit se teploty standardní sadou nástrojů. Oba léky mají poměrně silný antipyretický účinek, takže jejich kombinace může vést k prudkému snížení tělesné teploty (hypotermie), napětí srdečního svalu, alergické reakci, která se změní na anafylaktický šok, který může být smrtelný.
Pozornost. Tato kombinace léků je pro tělo potenciálně nebezpečná a je nepřijatelná pro děti do 6 let..
Vlastnosti kombinací antipyretik
Hlavní indikací pro užívání triády je bílá hypertermie, která může být způsobena dědičnou predispozicí a často se vyskytuje u předčasně narozených dětí. Hlavní příznaky nemoci jsou:
- bledá nebo namodralá barva kůže;
- dušnost a rozvoj tachykardie;
- porušení přívodu krve do končetin;
- delirium a nadměrné vzrušení.
Je to nebezpečné, protože to může vést ke křečím a křečím periferních cév, což činí použití konvenčních antipyretik neúčinným. V tomto případě je předepsána triáda, která zahrnuje antipyretické, antihistaminové a křečové složky..
Jako antipyretická složka pro dospělé jsou vhodné analgin, nimesulid nebo aspirin. U dětí se doporučuje paracetamol nebo ibuprofen.
Pozornost. Paracetamol a ibuprofen, stejně jako další antipyretika této skupiny, jsou kontraindikovány za přítomnosti patologických stavů srážení krve, vývoje erozí a vředů v zažívacím systému.
Jako antispasmodikum pro dospělé a děti se doporučuje no-shpa nebo papaverin. Dávka se vypočítá v souladu s množstvím aktivní složky v tabletě. Dětská forma papaverinu obsahuje 10 mg účinné látky, což vám umožňuje měřit správnou dávku co nejpřesněji.
Mezi antihistaminiky pro kombinaci triády z teploty se doporučuje suprastin, difenhydramin nebo tavegil. Dávka závisí na věku pacienta.
Někdy se pohotovostní lékaři uchýlí ke kombinaci Aspirin + Analgin. Tato kombinace je nejúčinnější v přítomnosti infekčních, zánětlivých a virových onemocnění, ale má vážné komplikace, které se zhoršují identitou vlastností a kontraindikací obou léků..
Pozornost. Analgin je kontraindikován v těhotenství a za přítomnosti patologických stavů hematopoetických systémů.
Pokud je po několik dní pozorována vysoká teplota, je nutné zavolat lékaře a nepokoušet se o samoléčbu. Pouze odborník může vybrat správnou drogu nebo kombinaci léků pro přípravu triády.
V terapii se lytická směs, která zahrnuje analgin, papaverin a difenhydramin, používá k úlevě od bolesti při akutních chirurgických, gynekologických a urologických patologiích, stejně jako k úlevě od hypertenzní krize a úlevě od úzkosti..
Kompatibilita paracetamolu, analginu a aspirinu
Paracetamol, Analgin a Aspirin mají analgetický účinek, snižují horečku a eliminují další příznaky nachlazení. Mnoho lékařů používá tyto 3 léky jednotlivě i v kombinaci, které se v medicíně nazývají „Troichetka“.
Charakteristika paracetamolu
Paracetamol je předepsán na nachlazení, migrény, bolesti zad, neuralgie, artralgie, myalgie. Má antipyretické a nepříliš výrazné protizánětlivé vlastnosti.
Paracetamol má antipyretické a mírné protizánětlivé vlastnosti.
Jak Analgin funguje?
Analgin je nesteroidní léčivo se širokým spektrem terapeutických účinků, které má docela výrazné antipyretické, spazmolytické, protizánětlivé, analgetické vlastnosti. Používají jej na horečnaté stavy, virové a respirační onemocnění, jako anestetikum na neuralgii, radikulitidu, myositidu, neuritidu.
Akce aspirinu
Kyselina acetylsalicylová, která je hlavní složkou aspirinu, má silný účinek na tělo a inhibuje látky zapojené do zánětlivého procesu.
Užívání léku snižuje horečku a zmírňuje bolest. Léčba také ovlivňuje aktivitu krevních destiček, ředění krve, dilataci krevních cév a snižování intrakraniálního tlaku, což má příznivý vliv na celkovou pohodu.
Společný efekt
Kombinace všech 3 léků se používá ve zvláštních případech, kdy jiné léky nefungují, pouze pod dohledem a na doporučení lékaře, protože je důležité zvolit přesnou dávku léků. Troichetka pomáhá rychle snižovat horečku, eliminovat bolesti svalů, hlavy a kloubů. Časté používání takové kombinace je však nežádoucí, protože může mít negativní vliv na tělo..
Indikace pro současné použití
Kloubní léčba je indikována pro:
- vysoké hodnoty tělesné teploty;
- bolesti svalů a kloubů;
- zánětlivý proces vyvolaný chirurgickým zákrokem nebo infekčním onemocněním;
- bolesti zubů a hlavy.
Analgin paracetamol acetylsalicylová kyselina společně
Pojďme si promluvit o nástrojích, které jsou součástí každé lékárničky. Kyselina acetylsalicylová, "Analgin", "Aspirin", "Paracetamol". Jaký je mezi nimi rozdíl, jaký je hlavní účinek? Jsou možné kombinace léků? Jak jsou vhodné pro dospělé a děti? Tím vším se budeme zabývat v průběhu článku..
Kyselina acetylsalicylová - co to je?
Až dosud je mnoho zmatených, je kyselina acetylsalicylová „Aspirin“ nebo „Analgin“? Pojďme to zjistit.
Kyselina acetylsalicylová sama o sobě není jen samostatným lékem s vlastním jménem. Toto je účinná látka, na které je založen účinek řady léků.
Mezi nejznámější patří:
- "Aspirin".
- „Upsarin UPSA“.
- „Tablety s kyselinou acetylsalicylovou“.
- "Anopyrin".
- "Bufferin".
- „Aspikol“ a tak dále.
Kyselina acetylsalicylová, analgin nejsou ve vzájemném vztahu. To jsou úplně jiné léky..
Indikace pro užívání kyseliny acetylsalicylové
Léčivá látka - kyselina acetylsalicylová - je indikována pro velké množství příznaků, poruch, dysfunkcí:
- Nestabilní angina pectoris.
- Srdeční ischemie.
- Infarkt myokardu.
- Infarkt plic.
- Kawasakiho choroba.
- Aortoarteritida.
- Mitrální chlopňové srdeční onemocnění.
- Tromboembolismus.
- Dresslerův syndrom.
- Tromboflebitida.
- U infekčních zánětlivých lézí byla pozorována horečka.
- Syndrom slabé až střední bolesti různého původu.
- Neuralgie.
- Bolest hlavy.
- Migréna.
- Bolest zubů.
- Myalgie a tak dále.
Nyní budeme pokračovat v demontáži konkrétních léků z lékárničky.
"Aspirin"
Jsou kyselina acetylsalicylová a „Analgin“ totéž? Ne! To jsou různé léky.
Ale „Aspirin“ a kyselina acetylsalicylová spolu úzce souvisejí. Jak již čtenář uhodl. Kyselina acetylsalicylová je hlavní aktivní složkou aspirinu. Celulóza, bramborový škrob slouží jako pomocné.
„Aspirin“ označuje protizánětlivé nesteroidní léky. Díky svému komplexnímu účinku je široce používán - je to antipyretikum, analgetikum a protizánětlivý prostředek.
Indikace a kontraindikace pro "Aspirin"
Indikace pro jeho použití jsou následující:
- Bolest zubů, zad, kloubů, hlavy, myalgie (bolest svalů), bolestivé pocity u žen během menstruace. Může být použito pro anginu pectoris (pokud má pacient silné bolesti v krku).
- Vysoká tělesná teplota, která je pozorována při nachlazení, zánětlivých, infekčních onemocněních.
Je důležité si uvědomit, že aspirin je indikován pouze pro dospělé a děti starší 15 let! Kromě toho má lék řadu kontraindikací:
- Žaludeční vředy, 12 duodenálních vředů, erozivní léze gastrointestinálního traktu.
- Hemoragická diatéza.
- První a třetí trimestr těhotenství, stejně jako období kojení.
- Bronchiální astma způsobené užíváním nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), salicyláty.
- Užívání léků obsahujících methotrexát (v koncentraci vyšší než 15 mg týdně).
- Věk do 15 let. Kontraindikace je předepsána kvůli riziku vzniku Reyeova syndromu.
Existuje řada relativních kontraindikací (použití je možné, ale pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře). Jedná se o druhý trimestr těhotenství, dny, onemocnění jater a ledvin, chronický peptický vřed atd..
"Analgin"
Zjistili jsme, že „Analgin“ a kyselina acetylsalicylová jsou různé léky. Je to jednoduché. Kyselina acetylsalicylová je aktivní složkou aspirinu. A "Analgin" je léčivý přípravek, jehož aktivní složkou je metamizol sodný. Pomocné látky v tabletách - cukr, mastek, bramborový škrob, stearát vápenatý.
Indikace a kontraindikace pro "Analgin"
Hlavní účinek léku je analgetikum. Jinými slovy, zmírňuje, zmírňuje bolest. Indikace pro užívání přípravku "Analgin" jsou tedy následující:
- Migréna.
- Bolesti hlavy.
- Myalgie.
- Bolest zubů.
- Pooperační bolest.
- Algodismenorea.
- Renální, jaterní kolika.
- Horečka při infekčních zánětlivých procesech.
Vidíme, že příznivý účinek kyseliny acetylsalicylové, "Analginu" na tělo, je v mnoha ohledech podobný - oba léky zmírňují bolest. Ale "Aspirin" kromě toho také bojuje s vysokou tělesnou teplotou, je schopen odolat některým zánětlivým procesům. Proto je univerzálnější než Analgin. Velkou výhodou metamizolu sodného (aktivní složka přípravku "Analgin") je však to, že je neškodný pro děti od 3 měsíců. Zatímco "Aspirin" lze použít pouze od dospívání.
"Analgin" má následující kontraindikace:
- Přecitlivělost na pyramisoly, pomocné látky.
- Bronchiální astma.
- "Aspirin" astma.
- Nemoci s projevem bronchospasmu.
- Patologie, které potlačují krvetvorbu.
- Těžké poruchy funkce jater a ledvin.
- Kojenecký věk (až tři měsíce).
- Krevní nemoci (včetně dědičné hemolytické anémie).
- Těhotenství (pro dítě je obzvláště nebezpečné užívat léky v 1. trimestru, v posledních šesti týdnech těhotenství).
- Laktace.
"Paracetamol"
„Paracetamol“, „Analgin“ a kyselina acetylsalicylová jsou léky, které lze najít téměř v jakékoli lékárničce. Co si musíte zapamatovat, paracetamol je jak léčivá látka léčiva, tak i název samotného léčiva (například „Paracetamol“ v tabletách). Bude obsažen nejen v přípravku „Paracetamol“, ale také v přípravcích, jako jsou:
- "Tsefekon".
- "Tylenol".
- "Acetaminofen".
- "Efferalgan".
- "Panadol".
- „Calpol“ a tak dále.
Indikace a kontraindikace pro "paracetomol"
Vezměte "Paracetamol" a další léky s touto účinnou látkou v takových případech:
- Horečka (zvýšení tělesné teploty) s nachlazením.
- Mírná až střední bolest - bolesti zubů, hlavy, neuralgie, bolesti zad, myalgie, migréna, artralgie.
Hlavní kontraindikace užívání paracetamolu jsou následující:
- Přecitlivělost na složky - aktivní a pomocné.
- Věk do 6 let (v tabletách).
- Historie alkoholismu.
- Dysfunkce jater a ledvin.
Proč kombinovat tyto léky navzájem?
Mnoho lidí se zajímá o to, zda je možné užívat současně kyselinu "paracetamol", "analgin", kyselinu acetylsalicylovou. Proč potřebujeme takovou „výbušnou“ směs drog, která má podobný účinek na tělo?
Předpokládá se, že tato kombinace pomáhá rychle a trvale snížit vysokou teplotu v případě, že samotné léky nemohou tento úkol zvládnout. Nebo účinek netrvá dlouho.
Podívejme se, jestli je bezpečné brát takový komplex, v jakých dávkách je to možné.
„Paracetamol“, „Aspirin“, „Analgin“
Tato kombinace je nepřijatelná! Může mít vážné vedlejší účinky na váš stav. "Paracetamol" v tomto komplexu je zbytečný lék. Ale kombinace "kyselina acetylsalicylová" plus "analgin" "je přípustná v řadě případů - budeme je dále analyzovat.
„Aspirin“ a „paracetamol“
Jak jsme poznamenali, aspirin a paracetamol jsou prakticky totožné s antipyretiky. Mají však různé aktivní složky: v prvním případě je to kyselina acetylsalicylová, ve druhém - paracetamol.
"Paracetamol" je považován za jeden z nejbezpečnějších léků na světě proti horečce. Proto je vydáván z lékáren bez lékařského předpisu. Ale "Aspirin" snižuje teplotu mnohem rychleji a udržuje svůj účinek po dlouhou dobu.
Je tedy možné doplnit účinek „paracetamolu“ „aspirinem“ a naopak? Ne, takový komplex nedává smysl. Tyto léky se navzájem nijak neposilují. Ale můžete svůj stav zhoršit, protože každý z těchto léků má velké vedlejší účinky..
„Analgin“ a „aspirin“
Mnoho populárních rad tvrdí, že „Analgin“ s kyselinou acetylsalicylovou je nejlepší lék na teplotu. Je to tak?
„Analgin“ a „Aspirin“ v tandemu jsou účinným prostředkem. Nejvhodnější dávkou je jedna tableta každého léku. Pamatujte, že pouze jedna dávka nepovede k závažným vedlejším účinkům! Během půl hodiny začne teplota, i když vysoká a vytrvalá, ustupovat.
„Aspirin“ (kyselina acetylsalicylová) a „Analgin“ společně jsou poslední možností! Používá se pouze tehdy, když jsou méně jemné léky bezmocné. Nejprve se zpravidla snaží snížit teplotu pomocí „paracetamolu“ nebo „ibuprofenu“.
„Aspirin“ a „Analgin“ jsou kromě vysoké teploty schopné rychle se vyrovnat s následujícími problémy:
- Bolest hlavy, zubů, kloubů, svalů.
- Příznaky chřipky, akutní respirační virové infekce.
- Bolestivý syndrom u revmatoidních onemocnění, radikulitidy atd..
Ale poznamenejme si důležitou věc: léky se mohou vyrovnat pouze s příznaky, pomáhají zmírnit stav pacienta. Nemají žádný terapeutický účinek! Abychom se s touto nemocí vyrovnali, je nutné odstranit její příčinu..
Pokud se váš stav po užití komplexu "Analgin" + "Aspirin" zlepšil pouze dočasně, nemusíte pokračovat v tak silné samoléčbě. Nejlepším způsobem je kontaktovat kvalifikovaného odborníka..
"Analgin" v kombinaci s kyselinou acetylsalicylovou mohou užívat pouze dospělí, navíc ti, kteří nemají žádné kontraindikace pro oba léky najednou. U dětí do 15 let je takový komplex kategoricky kontraindikován.!
Pojďme tedy shrnout. Paracetamol je nejbezpečnější antipyretikum. "Analgin" je účinný lék na bolest. "Aspirin" a léky na bázi kyseliny acetylsalicylové mají analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky. Ale mají více vedlejších účinků, jsou u dětí kontraindikovány. Je povoleno, aby dospělý užíval kombinaci „Aspirinu“ a „Analginu“ jednou při vysoké teplotě, silné bolesti.
Analgin a paracetamol a aspirin jsou kombinací léků ke snížení horečky. Před užitím je nutné se poradit s lékařem, aby nedošlo ke zdravotní komplikaci.
Kombinace antipyretik
Analgin je účinné antipyretikum, paracetamol současně snižuje teplotu a zmírňuje bolest. Aspirin má antipyretickou složku a navíc ředí krev. Při současném použití je účinným prostředkem proti vysokým teplotám (nad 38 ° C).
Jak ovlivňují tělo?
Analgin a aspirin snižují tělesnou teplotu během 20-30 minut. V kombinaci s paracetamolem je účinek zesílen. Eliminuje bolest hlavy, svalů, kostí.
Indikace pro použití
Používá se proti chřipce, nachlazení a dalším onemocněním dýchacích cest, které jsou doprovázeny vysokou horečkou. Cvičí použití při radikulitidě, neuralgii při bolestech vnitřních orgánů. Směs nemá žádný terapeutický účinek, příznaky jsou zmírněny.
Jak to vzít dohromady?
Doporučuje se použít směs maximálně 1krát. Pokud se vám nepodařilo snížit teplotu poprvé, musíte zavolat sanitku. Používá se paracetamol 0,35 - 0,5 ml, aspirin - 0,25 - 0,5 mg, analgin - 0,5 ml. Užívejte drogu po jídle s velkým množstvím vody.
speciální instrukce
Před zahájením léčby radikálními metodami musíte věnovat pozornost zvláštnostem užívání léků. To pomůže vyhnout se negativním zdravotním následkům..
Těhotenství a kojení
Paracetamol je bezpečný během těhotenství a kojení.
Ale Analgin s aspirinem je kontraindikován v prvním trimestru a posledních 6 týdnech těhotenství.
Léky mohou mít negativní vliv na vývoj dítěte a během krmení a je lepší je odmítnout.
Dětství
Kombinace léků je zakázána pro děti do 15 let, nedoporučuje se používat Analgin pro kojence do 2 měsíců. S přihlédnutím k věku a hmotnosti dítěte určí pediatr dávku paracetamolu a aspirinu.
Starší věk
Kombinace léků může způsobit zvýšení krevního tlaku. Proto je pro seniory nad 65 let lepší zvolit jiný způsob, jak snížit horečku..
Nežádoucí účinky Analginu s paracetamolem a aspirinem
Léky způsobují:
- bolest hlavy;
- krvácející;
- pankreatitida;
- provokuje tvorbu vředů;
- možné poškození jater, mozku.
Troychatka může způsobit alergickou reakci, která se projevuje výskytem kopřivky, otokem tkáně.
Kontraindikace užívání Analginu s paracetamolem a aspirinem
Triádu se nedoporučuje používat, když:
- individuální nesnášenlivost k drogám;
- selhání ledvin a jater;
- onemocnění gastrointestinálního traktu;
- nemoci kardiovaskulárního systému, krvetvorba.
Předepsáno s opatrností u dny, erozivní gastritidy.
Dopad na řízení
Léky neovlivňují schopnost řídit vozidlo. Vzhledem k tomu, že závratě jsou vedlejším účinkem, je lepší se v době léčby vyhnout řízení automobilu..
Kombinace Analginu a Aspirinu s jinými léky
Analgin s aspirinem lze kombinovat s difenhydraminem pouze pod lékařským dohledem. Používejte aspirin s novokainem opatrně, protože může dojít k alergické reakci.
Kompatibilita s alkoholem
Léky nejsou kompatibilní s alkoholickými nápoji. U chronického alkoholismu se nedoporučuje užívat směs.
Předávkovat
Předávkování je doprovázeno příznaky:
- závrať;
- silné bolesti hlavy;
- křeče;
- ospalost
- respirační selhání.
Dochází ke snížení zrakové ostrosti, sluchu.
Podmínky výdeje z lékáren
Drogy lze zakoupit na přepážce bez lékařského předpisu.
Podmínky skladování
Uchovávejte léky na tmavém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující + 25 ° C.
Skladovatelnost
Přípravky jsou vhodné od data výroby do 3 let.
Analogy
Ibuprofen nebo Nimesulid, Ibuclin mají podobné vlastnosti.
Cena léku
Analgin stojí od 7 rublů, paracetamol - 19 rublů. Aspirin se prodává za cenu 256 rublů.
Recenze
Vladislav, 30 let, Vladivostok: „Snažím se sám snížit teplotu, aniž bych čekal na kritickou značku + 40 ° C. Antipyretická směs 3 produktů - nejlepší způsob ".
Irina, 35 let, Čeljabinsk: „Vysoká teplota je zátěž nejen pro tělo, ale především pro srdce. Ale při dobrém zdravotním stavu si myslím, že je lepší vzít si triplet jednou, než trpět dlouho “.
- Co si vybrat: maalox nebo fosfalugel
- Co si vybrat: slavnostní nebo mezim
- Může být kyselina lipoová a L karnitin užívány společně?
- Co si vybrat: analgin nebo citramon
Tato stránka používá Akismet k boji proti spamu. Zjistěte, jak se zpracovávají vaše údaje o komentářích.
Výskyt nachlazení, chřipkové infekce nebo jiných respiračních onemocnění často nevyhnutelně vede ke zvýšení teplotních ukazatelů. Navíc jejich hodnoty nejčastěji přesahují 38 stupňů a udržují se po dobu tří až pěti dnů. Takový proces často u pacientů vyvolává paniku, protože od pacientů pravidelně neslyšíte, že paracetamol a ibuprofen nepomáhají. Co dělat v takových situacích?
Použití Analginu z teploty
Pokud se ukazatele teploty při užívání paracetamolu nebo ibuprofenu nevyhnutelně vyšplhají a tato situace se opakuje znovu a znovu, pacienti se uchylují k užívání analginu nebo aspirinu.
K dnešnímu dni je užívání těchto léků zakázáno, ale specialisté na sanitky je užívali až dosud. Jde o to, že Analgin a Aspirin mají takovou vlastnost, jako je okamžitý pokles teploty.
Lékaři říkají, že to je jediný způsob, jak se zbavit nepříjemných příznaků za dvacet až třicet minut. Kromě toho jednorázové použití nevede k projevům vedlejších účinků..
Analgin lze použít při onemocněních jiné povahy ve formě virů a nachlazení, ischias, revmatismu nebo neuralgie, chorey nebo bolesti vnitřních orgánů.
Pro urychlení účinku léků se doporučuje kombinovat Analgin a Aspirin s jinými léky.
Je třeba poznamenat, že působení takových léků je zaměřeno pouze na zmírnění příznaků, ale nemají terapeutický účinek. Analgin lze použít pouze jednou ke snížení indikátorů teploty a ke zmírnění stavu.
Aspirin a analgin pro děti
Mnoho rodičů, kteří vědí o účinnosti aspirinu a Analginu, se zajímá o to, zda mohou být tyto léky podávány dětem..
Jejich působení je primárně zaměřeno na poskytnutí analgetického, antipyretického a protizánětlivého účinku. V připojených pokynech je však uvedeno, že je zakázáno je dávat dětem do patnácti let..
Aspirin a Analgin mají vedlejší účinky ve formě:
- poškození sliznice žaludku a střev, které vede k vředům;
- bolest v hlavě;
- poruchy hematopoetického systému;
- vývoj krvácení;
- projevy alergických reakcí ve formě kopřivky, anafylaktického šoku, Quinckeho edému a bronchospasmu.
Užívání aspirinu a analginu jako zmírnění nepříjemných příznaků je spojeno s rozvojem smrtelné nemoci v podobě Reyeova syndromu. V důsledku tohoto onemocnění dochází k poškození jater a mozku. Toto onemocnění se nejčastěji projevuje v dětství v intervalu od čtyř do dvanácti let, kdy dochází k aktivnímu růstu..
Můžete jej však použít po konzultaci s lékařem a pouze jednou za přítomnosti indikátorů vysoké teploty.
Kombinace Analginu a Aspirinu s jinými léky
Pokud jsou ukazatele teploty udržovány na přibližně 39-40 stupních po dobu delší než dva nebo tři dny, použije se v takových případech teplota. Zahrnuje zavedení tří komponent současně.
Nejčastěji je pacientovi podávána injekce, která zahrnuje Analgin, Difenhydramin a Papaverin. V medicíně se této kombinaci složek říká také lytická směs. Používá se v případech, kdy má pacient vysokou teplotu, ale zároveň chladné končetiny. Tento stav naznačuje, že pacient má vazospazmus.
Analgin působí jako antipyretikum, Papaverin označuje spazmolytika a Diphenhydramin antihistaminika.
Tuto kombinaci lze použít k rychlému snížení teploty u dospělých i dětí. Pokud je podána injekce, účinek se dostaví za dvacet minut..
Pokud se triáda použije z teploty, jako hlavní složka se použije paracetamol, analgin, aspirin.
Paracetamol ve vztahu k analginu a aspirinu je bezpečnější. Je předepsán jak dětem od prvního měsíce života, tak ženám během období těhotenství a kojení..
Chcete-li připravit účinný lék na teplotu, můžete smíchat Paracetamol, No-shpu a Suprastin. V tomto případě působí paracetamol jako antipyretická složka. Suprastin se týká antihistaminik, které snižují projevy alergických reakcí a otoky tkání. No-shpa se přidává jako antispazmodická složka pro křeče cévního systému a oběhové poruchy.
Směs Analginu a Difenhydraminu patří do jedné z kombinací, která vám umožní rychle snížit teplotu a odvádět teplo z celého těla. Předpokládá se, že difenhydramin zvyšuje účinek Analginu, který vám umožňuje odstranit i tu nejtrvalejší teplotu. Časté používání této směsi je však nebezpečné a může vést k nepříznivým účinkům..
Kombinace Suprastinu s Analginem působí jako analoga Analginu s difenhydraminem. Suprastin není méně účinný lék, ale má méně kontraindikací a vedlejších účinků.
Můžete také použít zkrácenou verzi lytické směsi, která zahrnuje Analgin a Papaverin. Používá se poměrně zřídka a pouze v injekcích.
Pokud má pacient silný bolestivý pocit, který způsobuje zvýšení teplotních indikátorů, použije se směs, která zahrnuje Analgin a Novocain. Tyto komponenty rychle zmírňují bolest, ale jsou považovány za nebezpečné. Věc je, že novokain často vede k rozvoji alergických reakcí.
Po použití léku si pacient může stěžovat na závratě, ztrátu vědomí a zarudnutí v místě vpichu. Proto se používá extrémně zřídka..
Pokud je potřeba tuto směs aplikovat, můžete použít modernější prostředky ve formě Ultracaine nebo Lidocaine.
Kombinace antipyretik
V některých situacích lékaři doporučují používat takové kombinace, které zahrnují antipyretické léky s různými účinnými látkami..
V pediatrii se často používá směs paracetamolu a ibuprofenu. Ale když je používáte, musíte se uchýlit k různým formám. Pokud rodiče dávají paracetamol v sirupu, měl by ibuprofen jít ve svíčkách. Pokud používáte ibuprofen ve formě sirupu, je nutné dát svíčky Cefekon.
Existuje také modernější lék, který již má ve svém složení dvě aktivní složky. Jmenuje se Ibuklin. Prodává se ve formě tablet.
Neméně populární směsí je kombinace Analginu s paracetamolem. Ačkoli je populární, je také zdraví škodlivý. Jde o to, že Analgin vede k šoku, kolapsu nebo podchlazení.
Výsledkem je, že je docela nebezpečné používat Paracetamol s Analginem. Je také třeba poznamenat, že tato kombinace je toxičtější, takže byste neměli používat léky ke snížení teploty v dětství..
Lékaři záchranné služby často používají směs, jako je Analgin, s aspirinem. Často se používá k projevům různých zánětlivých, infekčních virových onemocnění. Ale takový zombie vede ke komplikacím. Jde o to, že aspirin a analgin mají stejné vlastnosti, navíc mají stejné kontraindikace a vedlejší účinky. Pokud se tato kombinace použije u dětí, mohou se vyvinout vážné následky..
V poslední době si tyto fondy získaly neméně popularity, mezi něž patří i Nimesulid. Je bezpečnější a schválený pro použití u malých dětí. Tento lék má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky..
Mnoho rodičů reaguje na drogu pozitivně, protože při správném dávkování má požadovaný účinek a nezpůsobuje vedlejší účinky. Lék je vyráběn ve formě sirupu a má příjemnou chuť, a proto jej lze snadno podat i malému dítěti. Je třeba dodržovat pečlivé dávkování podle věku a hmotnosti, které je uvedeno v pokynech.
Pokud má pacient několik dní vysokou horečku, je nutné urgentně zavolat lékaře. Pouze on bude schopen určit příčinu a předepsat adekvátní léčbu. Nestojí za to užívat Aspirin, Analgin, Difenhydramin bez konzultace s lékařem, aby se zabránilo rozvoji komplikací.
Je možné užívat analgin současně s paracetamolem a aspirinem?
Analgin a paracetamol a aspirin jsou kombinací léků ke snížení horečky. Před užitím je nutné se poradit s lékařem, aby nedošlo ke zdravotní komplikaci.
Kombinace antipyretik
Analgin je účinné antipyretikum, paracetamol současně snižuje teplotu a zmírňuje bolest. Aspirin má antipyretickou složku a navíc ředí krev. Při současném použití je účinným prostředkem proti vysokým teplotám (nad 38 ° C).
Jak ovlivňují tělo?
Analgin a aspirin snižují tělesnou teplotu během 20-30 minut. V kombinaci s paracetamolem je účinek zesílen. Eliminuje bolest hlavy, svalů, kostí.
Indikace pro použití
Používá se proti chřipce, nachlazení a dalším onemocněním dýchacích cest, které jsou doprovázeny vysokou horečkou. Cvičí použití při radikulitidě, neuralgii při bolestech vnitřních orgánů. Směs nemá žádný terapeutický účinek, příznaky jsou zmírněny.
Jak to vzít dohromady?
Doporučuje se použít směs maximálně 1krát. Pokud se vám nepodařilo snížit teplotu poprvé, musíte zavolat sanitku. Používá se paracetamol 0,35 - 0,5 ml, aspirin - 0,25 - 0,5 mg, analgin - 0,5 ml. Užívejte drogu po jídle s velkým množstvím vody.
speciální instrukce
Před zahájením léčby radikálními metodami musíte věnovat pozornost zvláštnostem užívání léků. To pomůže vyhnout se negativním zdravotním následkům..
Těhotenství a kojení
Paracetamol je bezpečný během těhotenství a kojení.
Ale Analgin s aspirinem je kontraindikován v prvním trimestru a posledních 6 týdnech těhotenství.
Léky mohou mít negativní vliv na vývoj dítěte a během krmení a je lepší je odmítnout.
Dětství
Kombinace léků je zakázána pro děti do 15 let, nedoporučuje se používat Analgin pro kojence do 2 měsíců. S přihlédnutím k věku a hmotnosti dítěte určí pediatr dávku paracetamolu a aspirinu.
Starší věk
Kombinace léků může způsobit zvýšení krevního tlaku. Proto je pro seniory nad 65 let lepší zvolit jiný způsob, jak snížit horečku..
Nežádoucí účinky Analginu s paracetamolem a aspirinem
Léky způsobují:
- bolest hlavy;
- krvácející;
- pankreatitida;
- provokuje tvorbu vředů;
- možné poškození jater, mozku.
Troychatka může způsobit alergickou reakci, která se projevuje výskytem kopřivky, otokem tkáně.
Kontraindikace užívání Analginu s paracetamolem a aspirinem
Triádu se nedoporučuje používat, když:
- individuální nesnášenlivost k drogám;
- selhání ledvin a jater;
- onemocnění gastrointestinálního traktu;
- nemoci kardiovaskulárního systému, krvetvorba.
Předepsáno s opatrností u dny, erozivní gastritidy.
Dopad na řízení
Léky neovlivňují schopnost řídit vozidlo. Vzhledem k tomu, že závratě jsou vedlejším účinkem, je lepší se v době léčby vyhnout řízení automobilu..
Kombinace Analginu a Aspirinu s jinými léky
Analgin s aspirinem lze kombinovat s difenhydraminem pouze pod lékařským dohledem. Používejte aspirin s novokainem opatrně, protože může dojít k alergické reakci.
Kompatibilita s alkoholem
Léky nejsou kompatibilní s alkoholickými nápoji. U chronického alkoholismu se nedoporučuje užívat směs.
Předávkovat
Předávkování je doprovázeno příznaky:
- závrať;
- silné bolesti hlavy;
- křeče;
- ospalost
- respirační selhání.
Dochází ke snížení zrakové ostrosti, sluchu.
Podmínky výdeje z lékáren
Drogy lze zakoupit na přepážce bez lékařského předpisu.
Podmínky skladování
Uchovávejte léky na tmavém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující + 25 ° C.
Skladovatelnost
Přípravky jsou vhodné od data výroby do 3 let.
Analogy
Ibuprofen nebo Nimesulid, Ibuclin mají podobné vlastnosti.
Cena léku
Analgin stojí od 7 rublů, paracetamol - 19 rublů. Aspirin se prodává za cenu 256 rublů.
Recenze
Vladislav, 30 let, Vladivostok: „Snažím se sám snížit teplotu, aniž bych čekal na kritickou značku + 40 ° C. Antipyretická směs 3 produktů - nejlepší způsob ".
Irina, 35 let, Čeljabinsk: „Vysoká teplota je zátěž nejen pro tělo, ale především pro srdce. Ale při dobrém zdravotním stavu si myslím, že je lepší vzít si triplet jednou, než trpět dlouho “.
Mohu užívat Analgin, Paracetamol a Aspirin současně?
Mnoho lidí drží Analgin, Paracetamol a Aspirin ve své domácí lékárně. Po celá desetiletí byly tyto léky považovány za první pomocníky v boji proti horečce a bolesti. Každý z těchto léků má však řadu výhod a nevýhod, proto, abyste nepoškodili tělo, měli byste dodržovat doporučení lékaře týkající se dávkování a dávkovacího režimu..
Stručný popis léků
Analgina
Toto nenarkotické analgetikum je založeno na metamizolu sodném, látce, která je derivátem pyrazolonu. Účinný prostředek k odstranění bolesti při migréně, neuralgii, revmatismu, ledvinové kolice, myalgii. Má také antipyretický účinek, díky kterému je možné užívat tablety na horečnaté stavy během infekčních onemocnění.
Doporučuje se však užívat Analgin pouze v naléhavých případech a na krátkou dobu kvůli širokému seznamu kontraindikací, vedlejších účinků a účinků na hematopoetický systém. V mnoha zemích světa je tento lék zakázán kvůli riziku leukopenie a agranulocytózy.
Paracetamol
Název léčiva se shoduje s názvem účinné látky, která má výrazný protizánětlivý a antipyretický účinek a je přítomna v mnoha lécích, které jsou předepsány na nachlazení a chřipku. Analgetický účinek tablet se projevuje odstraněním mírné a středně silné bolesti hlavy, zubů, svalů a kloubů.
Popularita paracetamolu je vysvětlena řadou výhod oproti jiným antipyretikům:
- existuje mnoho různých forem propuštění pro dospělé a děti;
- terapeutický účinek přichází rychle;
- nedráždí sliznice žaludku a střev;
- minimální počet kontraindikací.
Projev alergických reakcí a dalších nežádoucích účinků může být způsoben pouze při překročení dávky.
Aspirin
Má stejné farmakologické účinky (analgetické, antipyretické, protizánětlivé) a navíc antiagregační. Patří do skupiny NSAID derivátů kyseliny acetylsalicylové.
Je předepsán pouze pro dospělé, zatímco vyžaduje přísné dodržování lékařských doporučení.
To je způsobeno přítomností řady kontraindikací a vedlejších účinků:
- ovlivňuje žaludeční sliznici a zvyšuje riziko vzniku vředů;
- schopnost ředit krev může způsobit vnitřní krvácení;
- dlouhodobé užívání může vést k anémii;
- předávkování může vést k toxickému poškození ledvin a jater.
Mohou být analgin, paracetamol a aspirin užívány společně
Užívání 3 drog současně nedává smysl. Mají podobný účinek. Terapeutický účinek se nezvýší, ale riziko vedlejších účinků se zvýší.
Děti by si měly vybrat čípky na bázi paracetamolu.
Indikace pro společné použití
Vzhledem k antipyretické schopnosti může být každý lék předepsán při vysoké teplotě, stejně jako k odstranění febrilního syndromu u chřipkových infekcí. Směs 3 tablet lze podat dospělému pacientovi pouze v nezbytně nutných případech (pokud je teplota několik dní nad + 39 ° C)..
Tuto terapii je třeba konzultovat s lékařem. Před užíváním léků je důležité stanovit přesnou diagnózu a zvážit věk a komorbiditu.
Bolest a hypertermie mohou být způsobeny patologiemi, které nejsou spojeny s infekcí vyžadující jinou terapii. A odstranění symptomů může ztěžovat diagnostiku..
Paracetamol a Analgin, je to možné společně? Naučte se, jak správně zacházet!
Popis léků
Protizánětlivé léky jsou považovány za nejpoužívanější skupinu drog. Každý z těchto léků je však svým způsobem jedinečný a má své vlastní indikace. Paracetamol a Analgin nejsou stejný lék, protože jsou jedním z nejpopulárnějších protizánětlivých léků, mají také své vlastní rozdíly..
Složení
- Analgin obsahuje látku metamizol sodný. Jedna dávka je 0,5 - 1,0 g, maximální denní dávka je 6 g.
- V paracetamolu se účinná látka neliší od názvu samotného léku. Jedna dávka pro dospělého je 500 mg, denní dávka je až 4 g.
Znalost dávkování pro dospělé pomáhá při výpočtu množství léku pro děti. V závislosti na věku tvoří určitou část dávky pro dospělé:
- Až 6 měsíců - 1/10;
- 6 - 12 měsíců - 1/8;
- 1 - 2 roky - 1/7;
- 2 - 3 roky - 1/6;
- 3-4 roky - 1/5;
- 4 - 6 let - 1/4;
- 6 - 8 let - 1/3;
- 8 - 10 let - 1/2;
- 10 - 14 let - 3/4;
- 14 a starší - plná dávka pro dospělé.
Tento dávkovací režim je přijatelný pro všechny protizánětlivé léky používané při léčbě dětí..
Mechanismus účinku
Zánět je složitý biologický proces s pěti hlavními složkami: horečka (místní nebo obecná), zarudnutí (pokud je viditelné místo zánětu), otok, bolest a ztráta funkce. Každé z protizánětlivých léků ve větší či menší míře ovlivňuje všechny složky tohoto patologického procesu, existují však určité zvláštnosti. Paracetamol tedy hlavně snižuje tělesnou teplotu a Analgin - snižuje bolest.
Mechanismus účinku jakýchkoli protizánětlivých léků je založen na blokování činnosti enzymu cyklooxygenázy-2 (COX-2). Tato látka hraje důležitou roli při tvorbě biologicky aktivních látek, které způsobují lokální i obecné projevy zánětlivé reakce (horečka, bolest atd.). Analgin a paracetamol však mají své vlastní vlastnosti..
- Převážně analgetický účinek Analginu je dán schopností léčiva snížit dráždivost cest citlivosti na bolest. Výsledkem je, že mozek jednoduše přestane přijímat některé bolestivé impulsy, které člověk pociťuje v podobě snížení nepříjemných pocitů.
- Paracetamol je jediný lék, který blokuje COX-3. Tento enzym vykonává svou práci v centrech termoregulace mozku. Snížení aktivity COX-3 vede k tomu, že centrální nervový systém přestane vysílat signály o zvýšení tělesné teploty stejně jako během nemoci.
Indikace
Indikace pro použití paracetamolu:
- Bolesti z jakéhokoli místa;
- Symptomatická léčba nachlazení;
- Tělesná teplota nad 38 ° C.
Indikace pro použití Analginu:
- Bolest kloubů;
- Bolest hlavy;
- Bolest zubů;
- Bolestivá období;
- Bolest svalů (myalgie) nebo podél nervů (neuralgie);
- S ledvinovou, jaterní, střevní kolikou (nadměrně silná a bolestivá kontrakce hladkého svalstva orgánu);
- Srdeční záchvat (zablokování cévy) plic;
- Infarkt myokardu (pouze v případě mírné bolesti);
- Trombóza (zablokování) velkých cév;
- Jakékoli zánětlivé onemocnění;
- Zranění;
- Popáleniny;
- Dlouhodobé mačkání končetiny (při kolapsech, zemětřesení atd.);
- Pásový opar (vyrážky v mezižeberních prostorech doprovázené silnou bolestí);
- Bolestivý syndrom s různými nádory;
- Pankreatitida (zánět slinivky břišní)
- Zvýšení teploty v důsledku otravy, zánětlivých procesů.
Seznam indikací pro použití Analginu se může zdát významný, nicméně téměř všechny tyto body spojuje společný rys - přítomnost bolesti.
Kontraindikace
Analgin nelze použít v případě:
- Nesnášenlivost k léku;
- Snížení počtu buněk v krvi;
- Těžké poškození ledvin nebo jater;
- Aspirinové bronchiální astma (astmatické záchvaty způsobené užíváním protizánětlivých léků);
- Těhotenství a kojení (účinek Analginu na tělo těhotné ženy a plod není znám).
- Individuální nesnášenlivost k léku;
- Těžké poškození ledvin nebo jater;
- Alkoholismus;
- Věk do 6 let (s výjimkou případů vysoké tělesné teploty odolné vůči užívání jiných léků).
Paracetamol je schválen pro použití u těhotných a kojících žen.
Vedlejší efekty
Analgin může vést k:
- Snížení počtu buněk v krvi;
- Vzhled modřin;
- Snížení krevního tlaku;
- Zánět ledvin;
- Alergické reakce.
Nežádoucí účinky paracetamolu:
- Alergická reakce;
- Poškození jater nebo ledvin;
- Snížení počtu buněk v krvi.
Formy uvolnění a cena
Cena Analginu se liší v závislosti na výrobci:
- 500 mg tablety:
- 10 kusů. - 10 - 90 rublů;
- 20 ks - 40 - 70 rublů;
- Roztok pro intramuskulární, intravenózní podání 50% 2 ml, 10 ampulí - 50 - 80 rublů.
Cena paracetamolu také silně závisí na výrobci:
- Suspenze nebo sirup pro orální podání pro děti 120 mg / 5 ml, 100 ml - 45 - 90 r;
- Rektální čípky (pro děti) 100 mg, 10 ks. - 20 - 30 rublů;
- Tablety 500 mg, 20 ks. - 14 - 53 rublů.
Paracetamol a Analgin společně
Tyto léky jsou kompatibilní, použití kombinace antipyretika Paracetamol a analgetika Analgin může být relevantní pro jakékoli zánětlivé procesy doprovázené bolestí. Mohou to být různá onemocnění zubů, zánět vedlejších nosních dutin (zánět dutin dýchacích cest lebky), zánět pohrudnice (zánět pohrudnice, plicní membrány) atd. Nemá smysl používat Paracetamol s Analginem u dospělých pouze na základě teploty: antipyretické vlastnosti Analginu se prakticky neprojeví na pozadí působení Paracetamolu.
Jakékoli obavy z toho, co se stane, pokud vypijete obě drogy společně, jsou naprosto nesmyslné. Jedno použití takové kombinace nijak neovlivní stav těla za předpokladu, že jsou tolerovány jak Analgin, tak Paracetamol. Téměř všechny vedlejší účinky se mohou vyvinout pouze na pozadí dlouhodobého užívání léků.
Paracetamol s analginem pro děti
Indikace pro použití kombinace paracetamolu s analginem u dětí se neliší od údajů u dospělých. Je třeba si uvědomit, že dávkování léků pro děti by mělo být zvoleno v závislosti na věku a paracetamol by neměl být podáván do 6 let.
Jedním ze závažných problémů ve vývoji zánětlivých onemocnění u dětí, včetně nachlazení, je vysoká teplota. Hlavní nebezpečí spočívá v riziku vzniku záchvatů se ztrátou vědomí při tělesné teplotě nad 38,5 C. To je zvláště nebezpečné pro děti do 3 let. V situaci, kdy teploměr i přes veškeré úsilí neklesne, mohou rodiče začít dávat všechny léky v řadě, což by byla velká chyba. Při teplotě dítěte nemůže kombinace paracetamolu s analginem nijak pomoci.
Což je lepší: Analgin nebo Paracetamol?
Oba léky jsou dobré, pokud se používají podle jejich indikací, což znemožňuje jejich porovnání jako celku. Například paracetamol je vhodný ke snížení teploty dospělého nebo dítěte, často se používá při symptomatické léčbě ARVI a chřipce. Díky svému dobrému antipyretickému účinku se paracetamol nachází v mnoha kombinovaných léčivech prodávaných farmaceutickými společnostmi jako „studený prášek“.
Příkladem takových ve vodě rozpustných prášků jsou Rinza a Teraflu. Jeden sáček takového léčiva může obsahovat od 200 do 500 mg paracetamolu a několik dalších účinných látek. To je vždy třeba vzít v úvahu, aby se zabránilo předávkování léky..
Jediným rozdílem je, že se Analgin lépe projevuje při bolestech zubů, bolestech hlavy, při různých výronech, modřinách a jiných úrazech. Injekční forma léčiva může být dokonce použita k úlevě od bolesti po operaci.
Před použitím těchto léků byste se měli poradit se svým lékařem. Pouze on může posoudit váš zdravotní stav a předepsat přesnou léčbu.
Paracetamol, Analgin, No-Shpa
Obzvláště populární mezi lidmi jsou „lidové“ kombinace tří drog, které navzájem posilují působení - triádu. Některé z těchto kombinací fungují dobře během léčby doma, někdy se dokonce používají ve zdravotnických zařízeních pro pohotovostní péči.
Dávka No-Shpa pro dospělé: 40 mg najednou, až 240 mg denně.
Jednou z těchto kombinací je Paracetamol, Analgin a No-Shpa. Ten obsahuje účinnou látku drotaverin, který eliminuje křeče hladkých svalů. Tato kombinace léků se dobře projevuje syndromem silné bolesti spojeným s křečemi, například různými koliky, bolestmi hlavy. Analgin a paracetamol mají přímý analgetický účinek a No-Shpa snižuje nepohodlí odstraněním křečí. Taková triáda samozřejmě může významně zmírnit příznaky během záchvatu koliky, ale pro účinnou léčbu onemocnění není absolutně vhodná..
Troichetka Analgin, Aspirin, Paracetamol
Další relativně populární kombinací je Analgin, Paracetamol a Aspirin (kyselina acetylsalicylová). Aspirin je také protizánětlivý a antipyretický prostředek a také trochu ředí krev. Vzhledem k tomu, že všechny tři léky jsou navzájem extrémně podobné, je jejich kombinace neúčinná a významně zvyšuje riziko komplikací v podobě alergických reakcí, poruch trávicího systému.
Dávkování aspirinu pro dospělé: 500 mg najednou, až 3 g denně.
Použití Aspirinu a Paracetamolu bez Analginu se však docela dobře ukazuje při odstraňování bolestí hlavy a snižování teploty. Například i přípravek Citramon obsahuje paracetamol, aspirin a malé množství kofeinu..
Troicatka Analgin, Paracetamol, Suprastin
Kombinace paracetamolu, analginu a suprastinu (antialergikum se sedativním účinkem) lze aplikovat od teploty. Taková triáda dělá svou práci dost dobře. Pokud však nahradíte Paracetamol nebo Analgin přípravkem No-Shpu, bude antipyretický účinek mnohonásobně silnější. Taková kombinace léků je možná i pro jednorázové použití u malých dětí, aby se snížila vysoká tělesná teplota..
Dávka suprastinu pro dospělé: 25 mg najednou, až 100 mg denně.
Ztráty Paměť
Teplota a bolest hlavy u dítěte
Proč je bolest v hlavě na pravé straně?
Proč bolí hlava při stresu
Bolest v zadní části hlavy vpravo
Proč se bolest objevuje za uchem?
Tablety na bolest hlavy
Zdůraznění charakteru Lichko
Fenazepam tablety návod k použití - analogy - účinky na tělo - recenze
Cholesterolový plak z krevních cév
Co je orgán epifýzy? Osobní zkušenost